Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

19 minutes ago, jorma shparga said:

a gde ce biti Trokadero?

red bi bio u 45-om ipak svo zlo potice odande...

Nemam ti ja pojma ni sta je ni gde je Trokadero, ali ono sto sam video od Budve, a I ono sto sam koliko onomad, posle vise od 3 godine kako nisam bio u Bg/NBg, su primeri nad primerima investitorskogtm urbanizma I arhitekture koji se razlikuju samo po razmerama.

Ubivanje Grada, pre svega masama betona, ubivanje Prostora, ubivanje svakog, ama bas svakog smisla kako u pogledu stanovanja, tako i u pogledu takozvanog poslovnog prostora.

Dogodilo se da me rodjak zamolio da ga odvezem do neke Direktne banke (?!) na Novom Beogradu, stambeni blok, vidi se nov, novcat, kaze mi da je kvm u nebesa skup, skuceno, rastojanja izmedju zgrada/stanova k'o namoru, nigde prostora, nigde zelenog, nigde parkinga, sve u svemu uspeti izazvati klaustrofobiju na jednom Novom Beogradu je uspeh bez presedana u istoriji urbanizma od kako je sveta I veka...

Link to comment

sve se slazem ali uspevalo je strucnjacima i ranije.

koliko god ovi sadasnji bili operisani od ukusa i stila televizorke su realno nenadjebive, mada ni 23. blok nije daleko...

teskoba kao takva

Link to comment
10 hours ago, namenski said:

Nemam ti ja pojma ni sta je ni gde je Trokadero, ali ono sto sam video od Budve, a I ono sto sam koliko onomad, posle vise od 3 godine kako nisam bio u Bg/NBg, su primeri nad primerima investitorskogtm urbanizma I arhitekture koji se razlikuju samo po razmerama.

Ubivanje Grada, pre svega masama betona, ubivanje Prostora, ubivanje svakog, ama bas svakog smisla kako u pogledu stanovanja, tako i u pogledu takozvanog poslovnog prostora.

Dogodilo se da me rodjak zamolio da ga odvezem do neke Direktne banke (?!) na Novom Beogradu, stambeni blok, vidi se nov, novcat, kaze mi da je kvm u nebesa skup, skuceno, rastojanja izmedju zgrada/stanova k'o namoru, nigde prostora, nigde zelenog, nigde parkinga, sve u svemu uspeti izazvati klaustrofobiju na jednom Novom Beogradu je uspeh bez presedana u istoriji urbanizma od kako je sveta I veka...

 

 

parkinzi su ispod. :D 

no, to ne menja mnogo. svakako su cene sulude. ja sam kupio stan nedavno, u bloku 70a, koji je u odnosu na sve te nove blokove urbanisticki raj, i sa sve fensi renoviranjem ce me izaci 100k eura manje, u odnosu da sam kupio npr a blok.

Link to comment

Ali najbolja fora dokle ide javašluk, saznao sam ime firme koja "iznajmljuje" one "lift parking" konstrukcije, gde se kola parkiraju ko u lift, pa se podignu pa sledeća, pa sledeća....
E investitor "iznajmi" to, ispuni uslove za p
Broj parking mesta (1.1 po stanu) dobije ćagu, onda razmontira skalameriju...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Има ту још креативних решења. Нпр пријаве се станови од 120 квадрата са одговарајућим бројем места у гаражи, а онда се станови поделе на два мања. 

 

Кад су почињали В65, током акције су им станови били на попусту, али не и гаражна места. Била су нешто типа 12к ако не и више. Прво ми је било ШКК зашто толико скупо, кад сам сазнао да немају довољно места за паркинг ми је било јасније. 

Link to comment

Мени је б23 био грозан одувек. Мада мислим да је то пре због слабог одржавања. Али и такав је премија за ове нове, школа, вртићи, радње, просторије за јавна окупљања, зеленило, довољно паркинга. Кад би увели малу накнаду за одржавање и нашминкали га био би одличан. 

Link to comment

23ojka je problematičan oko tog dela oko žirafe. taj tržni centar ili štaveć, to je ruglo

ostalo je meni dosta dobro. čak ima nekih super delova koje sami stanari odlično održavaju. npr ona na ćošku škole prema m.pupina

sredili travu, dobili baštenski hidrant, izađu svi zajedno da počiste...

isto tako oni prizemni stanovi mi deluju primamljivo

Link to comment

pa nije 23. priljav zbog tog "tržnog" centra, već zbog blizine buvljaka i mnogih gradilišta u okolini. ljudi koji tamo rade dolaze u taj deo bloka na hranu (uglavnom leba i salame) i alkohol. ostavljaju tonu smeća za sobom. a održavanje prostora skoro nigde ne funkcioniše u ovoj zemlji, pa ni u 23. bloku, i onda se to smeće gomila i gomila... par puta godišnje stanari imaju akciju čišćenja bloka, al sve to daje kratkotrajne rezultate. a i na te akcije uglavnom izlazimo samo mi s decom. ostale realno boli k*r*c.

 

elem...

 

https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-finansije/planovi-novog-vlasnika-imr-giganta-je-platio-10-miliona-evra-a-sada-ce-iskesirati-jos/r0ts68h

 

Quote

Mesec dana nakon što je kupio industriijskog giganta IMR, domaći privrednik i suvlasnik Ekonomskog instituta Zvonko Gobeljić, dao se u ozbiljnu trku za kupovinu zgrade u jednom od najskupljih delova Beograda. Kako saznaje "Blic Biznis", Gobeljić je spremio nešto manje od 20 miliona evra za kupovinu 52.000 kvadrata poslovnog kompleksa u blizini Arene, poznatog po heliodromu na krovu zgrade.

 

Edited by Svarog
Link to comment

ako se ne varam, tu je zgradu zaplenila Intesa na osnovu hipoteke i nesto toliko nije valjalo u projektu ili do tada izgradjenom da su resili da kupe Deltinu zgradu...

Sve u svemu ne bih se ja kladio da ce iko to da ozivi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...