Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

21 hours ago, palikaris said:

E moj ti, gradski arhitekta je staaari beogradjanin iz kruga dvojke...

Sent from my F8132 using Tapatalk
 

 

izuzetno postujem staaareee beogradjane rodjene u pristini :D kazem ja, taj je video beograd kada je dosao da nostrifikuje diplomu koju je stekao kupio u kosovskoj mitrovici ili tako nekako

 

kako ce oni maestralno unistiti savski kej. kada pomislim da se secam kada su izgradjene dvosrpatnice i cetvorospratnice i soliteri u 45, odlazio kao klinac biciklom od svog bloka 1 jer su mi se neki tadasnji drugari preselili tamo, pa savski kej, meni najlepsi kej u gradu, odlazio sam tamo stalno i kada sam se davno preslio na dorcol. ovo sto rade to je odvratno, napravice parkinge na zelenim povrsinama, uzgred poseci ono drvece koje decenijama zivi tu, ne znam sta da kazem od grozote i gadjenja, mogu misliti kako je ljudima koji zive u dvosrpatnicama i cetvorospratnicama, nema ovome kraja, dok ne uniste i ne opogane sve i naprave gadost prema kojoj ce brazilske favele biti svetao primer urbanistickog planiranja nece se smirit

Edited by Pontijak
Link to comment

Nznm...zgrožen sam i na samu pomisao da će tu dirati, u mogu slobodno reći svetinju...jedino humano i podnošljivo mesto na NBgdu je tih 200-300 metara pojasa uz kej pa x dužina + šetališta. Sećam se da mi je i proređivanje stabala od donjeg keja do nasipa teško palo, mogu misliti kako ću ovo što sledi gledati.

Ovo im se nesme dozvoliti ni po koju cenu.

Link to comment
12 hours ago, Barti66 said:

Nznm...zgrožen sam i na samu pomisao da će tu dirati, u mogu slobodno reći svetinju...jedino humano i podnošljivo mesto na NBgdu je tih 200-300 metara pojasa uz kej pa x dužina + šetališta. Sećam se da mi je i proređivanje stabala od donjeg keja do nasipa teško palo, mogu misliti kako ću ovo što sledi gledati.

Ovo im se nesme dozvoliti ni po koju cenu.

Jeste. Samo što glavni korisnici (stanovnici blokova) slabo, u stvari nikako ne reaguju na bilo kakve akcije protesta. 

Biće galame kad shvate da će da im oduzmu masu zelenih površina i parking mesta i svega ... E pa tada će biti kasno...

Link to comment

Jbg, evo u šta se pretavara savski nasip - u korzo za šetnju zagrljenih parova, bembara i džipova.  Neki lik, u komentima ispod ovog statusa na Fejsu, ima teoriju da je vlasnik bembare osoba koja drži ove nove kockaste splavove za rentiranje, "Cunami House". Takvi su verovatno iznad zakona i čovek može samo da im pljune pod prozor. 

 

image.png.63e184265f8239f57f7afb6d8346ffbd.png

Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Jeste. Samo što glavni korisnici (stanovnici blokova) slabo, u stvari nikako ne reaguju na bilo kakve akcije protesta. 

Biće galame kad shvate da će da im oduzmu masu zelenih površina i parking mesta i svega ... E pa tada će biti kasno...

Slažem se u potpunosti, videh već nekoliko puta lično...

A što se tiče cunamija, velika je lova tu uložena i tek će da se ulaže...vidim šire se i po planinama...nema kraja bahatosti i bezobrazluku.

Mojima je svojevremeno trebalo 4 godine preganjanja da u sopstvenom dvorištu 1/1 dograde antre od 5m2 a ovi seju gr. materijal gde i kako hoće. Toliko o zakonima i poštovanju istih.

Ovo je tek početak, govnari su tek krenuli u pohod.

Edited by Barti66
Link to comment

ustvari one nakazne kucerine tome lopate i sinova mu i ostalih krimosa su obrazac a ova nakaznost od splavova i najavljeno unistavananje savskog keja je samo nastavak tog procesa. nece se oni smiriti dok ne opogane sve jer sve i rade prema svojoj slici - dakle sve mora da bude odvratno, nakazno, ruzno.

 

Edited by Pontijak
Link to comment

Jbt, baš tako, krenem malo da premotavam njihove radove u glavi...i ne uspeh ni jednu tvorevinu da izvojim pa makar i na "nije loše" nivou.

Kompletne štetočine operisane od bilo čega pozitivnog sem od debelog + u njihovim džepovima.

Neka nam je bob u pomoći svima.

Edited by Barti66
Link to comment
1 hour ago, Barti66 said:

Jbt, baš tako, krenem malo da premotavam njihove radove u glavi...i ne uspeh ni jednu tvorevinu da izvojim pa makar i na "nije loše" nivou.

Kompletne štetočine operisane od bilo čega pozitivnog sem od debelog + u njihovim džepovima.

Neka nam je bob u pomoći svima.

 

hajd da ne budem strog, urade nesto kako valja, okrece neku fasadu i tako to, to je pamet i sposobnost koja dobacuje do predsednika kucnog saveta a ne da se upravlja gradom. kako bilo, ja sam jos pre par godina prestao da odlazim u setnju savskim kejom koji mi je na oko 10 min sporog hoda od kuce jer ne zelim da tugujem i gledam onu odvratnost koju su napravili od keja sa svim tim nakaznim splavovima i djubretom izmedju njih od kojih vise ne mogu reku da vidim

 

a nema nama pomoci, nece se oni zaustaviti dok ne ostvare svoj koncept do kraja. uostalom, sta mi znamo? moguce je da vecina stanovnika bg jednostavno voli tu estetiku nakaznosti, tesko cu da poverujem da ce zitelji kaludjerice ili altine da tuguju sto je u planu unistavanje savskog keja a bogme i poprilicno novobeogradjana nece tugovati nego ce prosto biti srecni sto recimo mogu od 62 bloka do keja lepo kolima i jos parkiraju na mestima gde je bilo to mrtvo zelenilo pa na splav kao ljudi da se provedu

Link to comment

taman ce od bloka da naprave ono shto su napravili u savamali, da se kruni svakih petnaest dana, da moraju da shminkaju i podupiru svaki chas da se ne svali u vodu. od svega neko ima korist. to je cilj svega, ne da neko dodje kolima na zezanje, nego da neki batica svaka 2 meseca isporuchi materijal i neke likove na minimacu i zavrti josh jedan krug drzavne love. shto se tiche naroda, neka. jel im nije vazno? onda stvarno nije vazno. tu zaista nema pomoci.

Link to comment
29 minutes ago, gospa buba said:

taman ce od bloka da naprave ono shto su napravili u savamali, da se kruni svakih petnaest dana, da moraju da shminkaju i podupiru svaki chas da se ne svali u vodu. od svega neko ima korist. to je cilj svega, ne da neko dodje kolima na zezanje, nego da neki batica svaka 2 meseca isporuchi materijal i neke likove na minimacu i zavrti josh jedan krug drzavne love. shto se tiche naroda, neka. jel im nije vazno? onda stvarno nije vazno. tu zaista nema pomoci.

 

to da. s tim sto ce radost batica sa kolima na parkinzima pored keja biti cist bonus.

 

to sto je meni tako zao sto ce unistiti savski kej, sto je mnogima zao, ma sta njih briga. kada pomislim da sam se godinama, ma sada bre vec decenijama, divio kako je kej uradjen i da sam mislio da ce me tih 3 km keja sa onim masivnim betonskim plocama oho-ho nadziveti, kad ono.... a narodu ocito nije vazno + sto je vecini stanovnika bgd estetika favele tipa kaludjerica, kucerine tome lopate kod savskog nasipa, altina itd itd itd ocito bitnija i lepsa nego ono sto mi mislimo da je lepo

Edited by Pontijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...