Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

ja se nadam da ovo propadne pre pochetka. ako ne taga, onda tokom delikatne operacije, zabole me. a da se spremi ratno ostrvo shopping mall u prirodi.

 

ja ne verujem u obecanja, verujem u shtetochinstva.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

ja se nadam da ovo propadne pre pochetka. ako ne taga, onda tokom delikatne operacije, zabole me. a da se spremi ratno ostrvo shopping mall u prirodi.

 

ja ne verujem u obecanja, verujem u shtetochinstva.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

+ 🙏🏻

Link to comment

preostaje samo da chekamo, to je jasno. srbe izgleda ne interesuje nishta shto se njih tiche. shto je vrlo zabavno, ako se chovek priseti komunistichkih seratora, oficira u penziji i snajper baba, koji srashe svakom u kosmosu za sve :(

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
34 minutes ago, beta kentauri said:

ti stvarno veruješ u njihova obećanja :unsure:

 

nisam verovao da su steticine u stanju da razvale totalno glavnu zeleznicku tj ukinu je pa se eto i to desilo, ne sumnjam u njihov potencijal destruktivnosti

Link to comment
31 minutes ago, gospa buba said:

ja se nadam da ovo propadne pre pochetka. ako ne taga, onda tokom delikatne operacije, zabole me. a da se spremi ratno ostrvo shopping mall u prirodi.

 

ja ne verujem u obecanja, verujem u shtetochinstva.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

+

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

preostaje samo da chekamo, to je jasno. srbe izgleda ne interesuje nishta shto se njih tiche. shto je vrlo zabavno, ako se chovek priseti komunistichkih seratora, oficira u penziji i snajper baba, koji srashe svakom u kosmosu za sve :(

И јурише атентаторе на амбасадоре по Ташмајданском парку, онако спорта ради, током преподневне шетње... :D

Link to comment
8 minutes ago, Pontijak said:

 

nisam verovao da su steticine u stanju da razvale totalno glavnu zeleznicku tj ukinu je pa se eto i to desilo, ne sumnjam u njihov potencijal destruktivnosti

 

ovo je jedan od najvećih wtf momenata u modernoj urbanističkoj istoriji :frust:

Link to comment

@gospa buba

poznato je da srbi najčešće reaguju sa zadrškom, onda kad je već dockan.

posle im đavo bude kriv.

retko se desi da se na vreme digne smislena dževa i da se spreči sprovođenje neke skandaložne gluposti.

 

@Pontijak

na žalost to za glavnu žs mi je u startu bilo jasno da će da se desi.

ono u šta manje verujem je da će da rekonstruišu zgradu pošte 6 i vrate joj izgled od pre WWII.

nešto pominju i ponovnu izgradnju zgrade đumrukane u karađorđevoj.

jeste ušlo u planski dokument ali sumnjam da postoje predviđene pare u budžetu.

u budženje mosta između blokova i ade uopšte ne verujem jer para za taj luksuz nemaju.

nije samo da most nakaleme, mora mnogo drugih stvari da se uradi (izmena planova, izrada različitih studija, tehničke dokumentacije....).

 

e: mala ilustracija u pogledu sudbine beogradskih mostova.

postojeći stari železnički most koji je i sada u delimičnoj funkciji i koji se jedva drži je svojevremeno bio predviđen za rekonstrukciju i konverziju u pešački. u jednom od krovnih planskih dokumenata za grad je ukinut.

 

Edited by beta kentauri
Link to comment
40 minutes ago, beta kentauri said:

 

@Pontijak

na žalost to za glavnu žs mi je u startu bilo jasno da će da se desi.

ono u šta manje verujem je da će da rekonstruišu zgradu pošte 6 i vrate joj izgled od pre WWII.

nešto pominju i ponovnu izgradnju zgrade đumrukane u karađorđevoj.

jeste ušlo u planski dokument ali sumnjam da postoje predviđene pare u budžetu.

u budženje mosta između blokova i ade slabo ne verujem jer para za taj luksuz nemaju.

nije samo da most nakaleme, mora mnogo drugih stvari da se uradi (izmena planova, izrada različitih studija, tehničke dokumentacije....).

 

 

razum uvek dokaze da je nesto jasno ali pusto ljudsko odbija da poveruje dok se to i ne desi :)

 

a zgrada poste 6 komotno moze da se preuredi u hostel, cemu ta posta koja je valjda i gradjena da bude pored glavne zeleznicke stanice zbog efikasnosti postanskog saobracaja itd a kako nema stanice i posta gubi smisao postojanja tu

 

@gospa buba  stara zgrada carinarnice (djumrukane) :) to je vizija buducnosti, kada granica srbije bude opet na savi kao sto je i bila do 1918 minus 4 godine austrijske okupacije pa da eto bude zgrada carine odmah na granici :D

Edited by Pontijak
Link to comment

Problem je sto je Vesic jedan tezak neizivljeni shaban iz Kraljeva i sto mostu nije tu mesto. Nemci su ga nabudzili tamo umesto obliznjeg mosta u Brankovoj.  Jos veci shaban BB je uveo tramvaj tu na NB i napravio totalni saobracajni haos tu jos 1984 godine. Do danas imamo nesrecno preskakanje autobusa i kola na tramvajske sine tamo ispred mosta pored onih nesrecnih RADovih gradjevina. Autobusi 83 i 78 se nekako provlace. Sad zamislite kako krece mocna kolona automobila iz novoiskopanog tunela preko picinoog parka i novog mosta i stizu na kapiju nemackog paviljona na starom Sajmistu, kuda dalje odatele?  Nisu ponudili nikakvo resenje dok sve crtaju sa druge strane kod pandurske centrale. Kruzna petlja na pocetku vladimira popovica nista ne znaci. Potpuno slepo crevo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...