Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Prvo to nisu bili "slovenački" nego jugoslovenski partizani. Drugo ti ljudi su dali živote u borbi protiv fašizma, dok imamo milion ulica raznih škrbavih kraljeva koji ničim nisu to zaslužili.

Ne mogu da verujem da si se primio da podržavaš inicijativu u koju ni sami hohštapleri koji su je predložili ne veruju.

Јесте, али ниси обратио пажњу да црвеноармејци нису више совјетски, него руски, да они јесу ослободили Београд, а нису помогли да се Београд ослободи и то помогли саборцима тих истих југословенских партизана што изгибоше у тамо некој словеначкој вукојебини...

 

Све ти је то иста матрица, не вреди...

Link to comment

sve u svemu, nek si uzmu nazad tolbuhina i zdanova tamo odakle su ih sklonili, kad su tako inteligentno pokushali da ih trampe za nikolaja drugog u slici i rechi, a ovima, gle, nije dosta :s_w:

 

pazi majketi moze mileva ajnshtajn, najprva medju srpkinjama, da ima ulicu u kukuruzima ^_^

 

samo kad se setim one ludachke trgovine izmedju milutina milankovica i djordja stanojevica i prebrojavanja po novom beogradu, zasto nikola tesla ima bulevar u kome ne zivi niko, a pupin bulevar ko pola crne gore, kad je tesla mnogo veci nauchnik od pupina :s_w:

 

samo oko svoje kuce neka prchkaju, daleko im lepa kuca -_-

Link to comment

Prvo to nisu bili "slovenački" nego jugoslovenski partizani. Drugo ti ljudi su dali živote u borbi protiv fašizma, dok imamo milion ulica raznih škrbavih kraljeva koji ničim nisu to zaslužili.

Ne mogu da verujem da si se primio da podržavaš inicijativu u koju ni sami hohštapleri koji su je predložili ne veruju.

 

Svaki skrbav kralj je imao daleko veci uticaj na formiranje Srbije i Srba nego bilo koja ceta slovenackih partizana (gde sam ja rekao da to sto su bili slovenacki, iskljucuje da su bili jugoslovenski, i kakve to veze uopste ima? Jugoslavije vise nema), pa su tako svakako vise zasluzili da krase imena ulica od njih. Ako je borba protiv fasizma jedini kriterijum, hajde onda neka svaku ulicu nazovemo po svakoj jedinici, grupi, ceti, gerili koja se ikada borila protiv fasizma. Mislim da cak i u Beogradu ne bi bilo dovoljno ulica.

 

No ovde vec klizamo na ideoloski teren pa dalje ne bih. Samo bih napomenuo da niko nije predlozio da se pohorska preimenuje u ulicu dinarske cetnicke divizije, nego po generalima koji su oslobodili Beograd od nacista.

Link to comment

Goce Delčev je bio bugarski terorista, jedan od osnivača VMRO. 

 

Što ulice nisu dobili i Vlado Georgijev i Vančo Mihailov?

 

+ 1

 

Da zivim u ulici Goce Delceva, daleko bi mi vise smetalo sto zivim u ulici koja nosi ime tog coveka, nego sto bi mi smetalo menjanje dokumenata. No OK, to sam samo ja

Link to comment

Svaki skrbav kralj je imao daleko veci uticaj na formiranje Srbije i Srba nego bilo koja ceta slovenackih partizana (gde sam ja rekao da to sto su bili slovenacki, iskljucuje da su bili jugoslovenski, i kakve to veze uopste ima? Jugoslavije vise nema), pa su tako svakako vise zasluzili da krase imena ulica od njih. Ako je borba protiv fasizma jedini kriterijum, hajde onda neka svaku ulicu nazovemo po svakoj jedinici, grupi, ceti, gerili koja se ikada borila protiv fasizma. Mislim da cak i u Beogradu ne bi bilo dovoljno ulica.

 

No ovde vec klizamo na ideoloski teren pa dalje ne bih. Samo bih napomenuo da niko nije predlozio da se pohorska preimenuje u ulicu dinarske cetnicke divizije, nego po generalima koji su oslobodili Beograd od nacista.

 

Ali to što su bili jugoslovenski isključuje pridev "slovenački" - to je bio jugoslovenski antifašistički pokret koji se borio za oslobođenje naše zemlje Jugoslavije. Ili ćemo zato što je sad nema da se pravimo da je nikada nije bilo? Inače, partikularne nacionalne vojske svih naroda Jugoslavije su izgubile taj rat, a ratovale su na strani okupatora.

Inače, ti ljudi su dali život za svoju zemlju, što je daleko više od bilo čega što je bilo koji kralj dao.

Link to comment

Pa jeste, dao je u atentatu, ali se nije borio kao ovi nebitni partizani. Inače, jedan drugi kralj je kad mu je zemlja napadnuta pobegao, na primer.

Link to comment

Ma nema menjanja bre...Šta sad i gandi u jednom trenutku neće valjati? Kao malo ima novih ulica mrš bre!

 

 

....shit has hit the fan...

 

За гандија ће бидне мртвих само ако га пипну.

Link to comment

 

Takvu inicijativu je, pre nekoliko meseci, podneo ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović, kao građanin Beograda.

 

On je inicijativu podneo da bi se se ispravila nepravda naneta oslobodiocima Beograda, maršalu Tolbuhinu i generalu Ždanovu, kada su promenjeni nazivi ulica koje su decenijama nosile njihova imena, da bi potom, kada je bivšoj vlasti postalo jasno da je napravila grešku, bili dodatno poniženi tako što su po njima nazvane ulice na periferiji grada.

 

"Ministar Stefanović je u svom pismu podsetio na veličinu dela ovih sovjetskih heroja i obavezu našeg društva da njihovo delo pamti i da se dostojno oduži, kako njima, tako i Crvenoj armiji, koja je dala odlučujući doprinos oslobađanju Beograda od nacističkog okupatora", rekao je Vesić.

 

А у којој улици је чувени мегатренд где је и настао његов плагијат од доктората.

Link to comment

А у којој улици је чувени мегатренд где је и настао његов плагијат од доктората.

 

U Goce Delčeva, upravo. Nije ni čudo što misli da može da radi šta hoće tamo.

Link to comment

U Goce Delčeva, upravo. Nije ni čudo što misli da može da radi šta hoće tamo.

 

:lolol:

 

Решио човек да нас подсети на његове студенске дане.

Можда се води оном пандурском ако нема леша нема случаја.Нико није крив.

Link to comment

Ako im je do menjanja sa nase strane nek vrate Bulevar AVNOJa. Istrpecu zamenu dokumenata.

Ja, boga mi, necu :D

 

Neka promene do tvog broja, a ostalo da ostave kako jeste tj, da moj ulaz ne diraju :D ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...