Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Pa nije napusten, svi su blokovi ,,odavno" ucrtani i zna se u kom su bloku sve te zgrade (osim ako nisu na nekom potpuno ,,novom" terenu koji nije bio obuhvacen inicijalnom podelom na blokove), ta imena su marketing investitora i to je to, naravno da ce to da rade, lakse ces da zapamtis "a blok" ili "belvil" nego "blok 67a" i "blok 67"

Kad im ja nisam ciljna grupa marketinga, mada ne znam zasto jer imam neku ideju o kupovini stana. Meni bi lepo islo uz nick da zivim u Bloku 67
Link to comment

Pa nije napusten, svi su blokovi ,,odavno" ucrtani i zna se u kom su bloku sve te zgrade (osim ako nisu na nekom potpuno ,,novom" terenu koji nije bio obuhvacen inicijalnom podelom na blokove), ta imena su marketing investitora i to je to, naravno da ce to da rade, lakse ces da zapamtis "a blok" ili "belvil" nego "blok 67a" i "blok 67"

to mu dođe kao one zgrade u belvilu, različak, orhideja, muškatla

:isuse:

 

neko dovoljno pametan je ustanovio numeričko obeležavanje stambenih zgrada, a neko još pametniji je skup tih zgrada nazvao blok br. xyz. ceo novi beograd je tako parcelisan, sad se miškovićevi urbanisti našli pametni

<_<

Link to comment

to mu dođe kao one zgrade u belvilu, različak, orhideja, muškatla

:isuse:

 

neko dovoljno pametan je ustanovio numeričko obeležavanje stambenih zgrada, a neko još pametniji je skup tih zgrada nazvao blok br. xyz. ceo novi beograd je tako parcelisan, sad se miškovićevi urbanisti našli pametni

<_<

 

Potom se rodi neko još mudriji i odradi uličnu numeraciju zgrada u bloku 45. Ne znam je li ista količina genijalnosti prosuta i širom bloka 70?

Link to comment

te muskatle u belvilu su se tehko primile jer ljudi ne znaju koje je koji cvet, posebno shto su table stilizovane. jedan moler tamo kad je ishao ziv se smorio, kao jebemliga koje sad :lolol:

Link to comment

ti pobunjeni smo bili mitm, dok su nam u kućnom savetu bili neki sankiloti :s_c: , spremni da se oko svačega i sa svakim posvađaju. Njih smo oterali, te je sada mir u kući.

Meni je tu najinteresatnije da iako skoro pa nema pravnog  načina da se stanovnik Belvila natera da plaća mesečno održvanje, naplata istog tog održvanja je oko 95%. Ljudi zadovljni, vide rezultate i spremni su da za to plate.

 

ovo je vise sa pm da ne zapitkujem u kom cvecu si ti :lolol:  da, to je meni 1 fenomen, da je velika vecina zitelja belvila spremna da placa to faciluty odrzavanje + sto su spremni i da svojim zivotnim navikama podrzavaju to jer, uvek to ponavljam, nema te sluzbe odrzavanja i ciscenja koja bi mogla da deluje ukoliko bi se zitelji ponasali varvarski prema svom ulazu i okolini zgrade i naselja

 

e da, koliko pamtim 1 ulaz u nevenu je 2012. izasao iz zajednickog sistema ali drustvo iz te zgrade odrzava sjajno svoj travnjak, prosto se takmice sa firmom koja odrzava sve zelene povrsine u naselju, da ne znam pricu nikako ne bih provalio da su van sistema mada su se mozda vratili u sistem a da ja to ne znam

 

 

 

Jel ta firma sve vreme ista?Neko mi je pricao da je u nekom novom naselju ali da imaju problema sa firmama i da su ih promenili 4-5?

 

ovo je tek druga facility firma, prva je bila od 2009 kada je poceo da se useljava belvil, ugovori su na 2 godine, pa je posle potpisan ugovor sa sadasnjom firmom koja je zadrzala firme za odrzavanje zelenila i ciscenja, sada valjda treba kucni saveti opet da potpisuju ugovor, ja priznajem da sam zadovoljan kako sve to funkcionise

 

 

 

+1 na ovo. Iz mog turskog iskustva mogu da kažem da facility firma mora da postoji i princip mora da bude "uzmi ili ostavi". Znači, kada se doseljavaš u neko naselje znaš koja firma je zadužena za održavanje i to je to. Njima možeš da se žališ i da ih cimaš za sve što ti nije po volji, ali nema odvajanja i segmentacije po zgradama/ulazima jer to je recept za kompletnu propast održavanja.

 

Jedino što u Turskoj sudovi vrlo efikasno procesuiraju one koji ne plaćaju održavanje, ne znam kako Belvil rešava takve pametnjakoviće?

 

Edit: naš najveći problem sa facility firmom je taj što su u pitanju islamisti pa ne dozvoljavaju prodaju alkohola bilo gde u naselju (čak ni u supermarketu) :D ali kvaka je u tome što zakon kaže da facility firme angažuje i raspoređuje opštinska uprava (naravno islamistička) i to ti je što ti je. Ono što dobro funkcioniše je što slušaju primedbe stanara i postupaju po njima (npr. nismo bili zadovoljni obezbeđenjem na kapiji pa su promenili firmu za obezbeđenje) - osim kada su u pitanju alkoholni tripovi i tako te stvari.

 

au da, jos uvek se secam kada si mi poslao linkove onih istambulskih naselja, atasehir se valjda to zove, belvil na deseti stepen :) impresioniralo me gledanje fotki tamosnjih naselja, priznajem, meni bi moje naselje bilo savrseno da ima ogradu i kapije kao ta istanbusla naselja :D

 

za ovo u boldu, potpuno se slazem, meni je cudo da taj sistem funkcionise u mom naselju vec sedmu godinu s obzirom na nas mentalitet, rece vec barrcode, procenat naplate usluga facility managera je oko 95%, problem neplacanje se resava jednostavno, posle nekog vremena tuzba, privatni izvrsitelj, odbijanje nenaplacene sume od tekuceg racuna i kraj price

 

a to za to cvece i povrce u bloku 67 stoji :lolol:  ja sam bar zapamtio u kom povrcu ja zivim, koje povrce/cvece je zgrada pored i zgrada u kojoj je frizerski lokal u kojem se sisam a vredna i lepa frizerka mi gle cuda komsinica iz ulaza :D  dobro je sto su po naselju okacili one table s zgradama na kojima je oznaceno gde se tacno nalazite sa sve nazivima i one dve ulice i brojevima zgrada u imenima povrca

 

za turski deo grada ne znam kako bi to funkcionisalo, moglo bi da prodje u pravom dorcolu, tj. u onim zgradama s kraja 70ih koje izlaze na dubrovacku, tj. panciceva i mike alasa, tamo sam ziveo 3 decenije i tuga je koliko je to naselje oronulo pocetkom 90ih bas zbog loseg odrzavanja, zlikovacke i stetocinske sepeo uprave i raspada sistema tokom tranzicije iz poznog socijalizma u naopako shvaceni kapitalizam ali za novi beograd je taj koncept koji postoji u belvilu a kako kaze beowl i u istanbulu odlicno resenje, facility firme koje brinu o svemu i svacemu, eto recimo blok 1 mog detinjstva i rane mladosti bi bio idealan za takvo resenje, odgovarajuca povrsina bloka, broj zgrada i ulaza itd

Edited by Pontijak
Link to comment

Ja bih uvek bio za tu varijantu sa firmama. E sad teško bi se to uvelo recimo u 45-om. Prosto mnogo je godina prošlo u rasulu, a narod je sirotinja, realno.

Verovatno je nekako lakše negde gde se ljudi tek useljavaju...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ja bih uvek bio za tu varijantu sa firmama. E sad teško bi se to uvelo recimo u 45-om. Prosto mnogo je godina prošlo u rasulu, a narod je sirotinja, realno.

Verovatno je nekako lakše negde gde se ljudi tek useljavaju...

 

 

....shit has hit the fan...

 

da, to stoji, lakse je tamo gde se ljudi tek useljavaju u novi blok, eto vidim da je i u 67a bloku neka druga facility firma, imaju svoj ofis u jednom od lokala, uostalom nekim kupcima novih stanova je postojanje facility firme 1 od razloga za kupovinu bas u odredjenom naselju

 

a to o rasulu, vise nisu u pitanju godine nego decenije :(  ne kazem, u blokovima se ipak nesto promenilo na bolje proteklih godina, bar na osnovu onoga sto vidim kao posmatrac i prolaznik jer stalno spartam po blokovima, izgleda da su se u nekim zgradam pokrenuli stanari sa svojim kucnim savetima pa tako vidjam dosta cistih i lepih ulaza, zamenjenih ulaznih vrata, odrzavanih travnjaka oko zgrade i slicno

Link to comment

Ja bih uvek bio za tu varijantu sa firmama. E sad teško bi se to uvelo recimo u 45-om. Prosto mnogo je godina prošlo u rasulu, a narod je sirotinja, realno.

Verovatno je nekako lakše negde gde se ljudi tek useljavaju...

 

ja ne mogu vishe da dokuchim koliko novca dajemo na odrzavanje, tipa 30 stanova, ali stalno je neshto u kvaru, svako malo se neshto probushi, shta god kome da placash u smislu odrzavanja, nikad nije dosta nego treba da se doda josh 100 hiljada :isuse:

 

pa platila bih da odrzava neko ko ima ikakav sistem...

Link to comment

ja ne mogu vishe da dokuchim koliko novca dajemo na odrzavanje, tipa 30 stanova, ali stalno je neshto u kvaru, svako malo se neshto probushi, shta god kome da placash u smislu odrzavanja, nikad nije dosta nego treba da se doda josh 100 hiljada :isuse:

 

pa platila bih da odrzava neko ko ima ikakav sistem...

 

koliko shvatam, facility firme su efikasnije kada pokrivaju vise zgrada tj. celo naselje kao sto je blok 67 jer onda u kasici prasici uvek ima para, ako se nesto pokvari u nekoj od 14 zgrada, vic je o odrzavanju celog naselja kao takvog

Link to comment

 

ovo je vise sa pm da ne zapitkujem u kom cvecu si ti :lolol: 

Zumbul.

 

o potpunom uspehu (za sada, nadam se da će potrajati) bih dodao i da je jedan od razloga za tako nešto veoma homogena struktura stanovništva. Ne znam za deo BG gde je da delu ovolika homogenost. To je u proseku sve neka viša srednja klasa, mlađi ljudi sa porodicama, a kao takvi imaju i želju i finansije da plaćaju održavanje naselja.

 

i stvarno, skoro pa sve funkcioniše skroz sjajno. Jedina mana mi je, a to nije do organizacije i operativnog dela održavanja, to što zakonodavac nije dao veća ovlašćenja obezbeđenju. Sve i da vide nekoga kako obija neku radnju, oni nemaju apsolutno nikakvo pravo da delaju. Meni se recimo jedan magarac parkirao na moje garažno mesto i tu stajao 7 dana, a da obezbeđenje nije imalo nikakav način da mi omogući da koristim moje vlasništvo. Jedino što mogu da urade je da mu zakače ceduljicu na kojoj piše da se pogrešno parkirao na tuđe parking mesto, te da ga MOLE da se odatle pomeri. Takvih bahatih ima i ulaze na tuđe kartice.

Link to comment

@pontijak

bio neki prilog na dw o tim ograđenim naseljima u poljskoj, kako podstiču klasna raslojavanja. siromasi se bune što moraju da obilaze ograde da bi stigli na bus stanicu i sl.

 

elem obratio nam se predsednik

Dragi Novobeograđani,

 

Još jednom želim da se zahvalim na ukazanom poverenju. Vidim da neki već pokušavaju da od Novog Beograda naprave polje za političke obračune raznih partija. Želim svima njima da poručim, da dokle god sam ja na čelu opštine Novi Beograd, moraće da potraže za to neko drugo mesto.

Novobeograđani da su želeli političke obračune,"velike političke priče", optužbe, napadanja, spletkarenja, vređanja i slično, svoje poverenje u ovoj meri ne bi dali meni, već nekoj od političkih partija. Godinama ponavljam da me za vođenje opštine ne interesuje ko kojoj političkoj opciji ili partiji pripada i kakvu politiku propagira na nacionalnom nivou, već ko su ljudi koji te stranke predstavljaju na lokalu i da li vide pravac razvoja Novog Beograda jednako kao ja ili ne. Kad sam izašao iz DS-a, pre par godina, prvo su me optuživali da idem u SNS, pa onda da ću uz pomoć SNS-a, ostati predsednik opštine. Odmah sam rekao da je sve laž, iako mi niko verovao nije, pa se naravno ništa od toga nije desilo, već sam završio mandat u koaliciji sa onima sa kojima sam ga i započeo, iako su svi oni među sobom imali različite nacionalne politike. Svi su se složili da na NBG radimo na način na koji sam smatrao da je ispravan, što je meni bilo dovoljno. Slično je bilo dva dana pred izbore kad su me optužili i delili lažne letke sa mojim potpisom gde kao najavljujem, jedino saradnju sa DS-om, to jest sa "Bojanom Pajtićem", iako ne znam kakve on veze ima sa NBG-om. I jedno i drugo je bila posledica straha sa svih strana od mog rada, zalaganja i rezultata koje imam na Novom Beogradu, a Novobeograđani očigledno cene i poštuju.

Ponavljam opet, ne interesuje me nijedna politička partija i da o njima mislim bilo šta dobro, ne bih izašao sam na ove izbore, već bi bio u nekoj od njih.

Pozvaću na razgovore, sve odborničke grupa koje su ušle u NBG parlament. Ko god se složi da nastavimo dalje kako je do sad rađeno i pokušamo zajedno, još više da unapredimo naš rad, biće dobrodošao da bude deo većine koja će voditi NBG. Mogao bih komotno, kako mnogi rade, da dodjem sa još par nečijih odbornika do većine i da najveći broj funkcija ostavim za svoje ljude, ali to ne želim, niti mi je to cilj. Spreman sam apsolutno da podelim sve sa svima koji žele da se bore za Novi Beograd, na način na koji sam ja to do sad radio.

Moja poruka poltičkim liderima je da što pre promene zakon i uvedu neposredan izbor predsednika opština i gradonačelnika, jer će time lakše doći do prirodne selekcije kvalitetnih ljudi, koji će izaći svojim imenom i prezimenom na izbore, a neće sakrivati svoj nerad iza velikih stranaka i njih kao lidera. Verujem da bi svima bilo bolje, a najviše građanima, koji bi dobili bolje i kvalitetnije ljude da ih vode.

I na kraju, ovo je stav koji već godinama imam, za koji sam dobio poverenje Novobeograđana i neću ga menjati. Oni koji uslovljavaju da neće sa "ovim ili onim" i pokušavaju da svoje političke bitke biju gde god stignu, preko svačijih leđa, pa i na lokalu, to je njihovo pravo, ali to neće biti opština Novi Beograd i Novobeograđani, dokle god se ja budem nešto pitao. Nadam se da će svi predstavnici NBG parlamenta, shvatiti da su izbarani da na NBG-u nešto konkretno urade, a da svoje nacionalne stavove, interese svojih partija i međusobne bitke ostave za republičku skupštinu i time pokažu da su dorasli da budu deo većine koja će interes svoje partije, podrediti interesu naših sugrađana. Da sklone svoju sujetu i netrpeljivosti u stranu i pokušaju da što više urade za svoj Novi Beograd, jer to Novobeograđani od njih i očekuju. Ko na to bude bio spreman imaće u meni partnera, a ko bude želeo da se politički obračunava, moraće da potraži za to neko drugo mesto.

Kao što sam rekao i pre izbora, da ko god bude vodio Novi Beograd, bez obzira bio to ja ili neko drugi, želim od sveg srca da učini da NBG bude bolji, lepši i uspešniji, jer mi drugi Novi Beograd nemamo, a ovaj najviše volimo.

 

Link to comment

Zumbul.

 

o potpunom uspehu (za sada, nadam se da će potrajati) bih dodao i da je jedan od razloga za tako nešto veoma homogena struktura stanovništva. Ne znam za deo BG gde je da delu ovolika homogenost. To je u proseku sve neka viša srednja klasa, mlađi ljudi sa porodicama, a kao takvi imaju i želju i finansije da plaćaju održavanje naselja.

 

i stvarno, skoro pa sve funkcioniše skroz sjajno. Jedina mana mi je, a to nije do organizacije i operativnog dela održavanja, to što zakonodavac nije dao veća ovlašćenja obezbeđenju. Sve i da vide nekoga kako obija neku radnju, oni nemaju apsolutno nikakvo pravo da delaju. Meni se recimo jedan magarac parkirao na moje garažno mesto i tu stajao 7 dana, a da obezbeđenje nije imalo nikakav način da mi omogući da koristim moje vlasništvo. Jedino što mogu da urade je da mu zakače ceduljicu na kojoj piše da se pogrešno parkirao na tuđe parking mesto, te da ga MOLE da se odatle pomeri. Takvih bahatih ima i ulaze na tuđe kartice.

 

halo zumbul, ovde iris :lolol:

 

 

sve se slazem sa ovim sto si napisao :)  ok, ima malo i onih iz obicne srednje klase od 50+ godina, recimo ja :lolol: ali tacno to sto pises, homogenost stanovnistva, mladji ljudi sa porodicama koji zele miran, lep i cist kraj u kojem ce ziveti i gde ce odrastati njihova deca, primetio sam kada sam se doselio 2011 koliko ima male dece jer roditelji imaju ono svoje zborno mesto kod trim staze, nema vandalizma grafita po fasadama, lepljenja plakata, cak ni jedan jedini poklopac sahta nije dignut a bar je nbg blago za rudarenje sekundarnih sirovina

 

to za obezbedjenje stoji, takav je zakon i to je to, cak sam i ja primetio da u podzemni parking i spoljni parking moje zgrade ulaze automobili sa ko zna cijim karticama a nemam kola pa samim tim ni garazno mesto, ne kazem da mi ne bi bilo milo da se promeni zakon i da obezbedjenje dobije mnogo veca ovlascenja, upotrebu tejzera, biber spreja i teleskopskih pendreka za pocetak :misko:

 

 

 

@pontijak

bio neki prilog na dw o tim ograđenim naseljima u poljskoj, kako podstiču klasna raslojavanja. siromasi se bune što moraju da obilaze ograde da bi stigli na bus stanicu i sl.

 

ih, gde ces prilog nego na dw, moraju germani da ispastaju karmicki duh zbog nacisticke ere i da budu politicki korektni i multikulturalni i ukazuju na te nazadne, desnicarske teznje ka ogradjenim naseljima kod poljaka :lolol:

 

siromasi u poljskoj neka krenu na vreme a i zdravo je pesaciti

Edited by Pontijak
Link to comment

Milutin o novoj glavnoj autobuskoj stanici na Novom Beogradu:

 

"Ovim predlogom je obezbeđeno ukupno 135 perona i još minimum 53 parking mesta za duže zadržavanje autobusa. Plan predviđa izgradnju tri kule visine od po 100 metara, a ova lokacija je ocenjena kao povoljna za izgradnju visokih objekata. Jedna kula biće izgrađena na prostoru današnjeg buvljaka, druga na mestu gde je bila replika Terazija, a treća prema naselju Belvil“, rekao je Folić i istakao da je na ovom prostoru planiran i podzemni javni parking.

Znači tri kule od po 100 metara (visina palate "Begrad", poređenja radi) na relativno malom prostoru. Neću da ulazim u problematiku same konstrukcije, besmisleno je započinjati priču o tome u ovoj fazi, zanima me urbanistički i infrastrukturno. Wtf? Buvljak se ukida? Pravimo Menhetn? Usko grlo na isključenju sa novog mosta ka buvljaku postaje još uže?

Link to comment

Milutin o novoj glavnoj autobuskoj stanici na Novom Beogradu:

 

 

Znači tri kule od po 100 metara (visina palate "Begrad", poređenja radi) na relativno malom prostoru. Neću da ulazim u problematiku same konstrukcije, besmisleno je započinjati priču o tome u ovoj fazi, zanima me urbanistički i infrastrukturno. Wtf? Buvljak se ukida? Pravimo Menhetn? Usko grlo na isključenju sa novog mosta ka buvljaku postaje još uže?

Ovakvi uslovno "neboderi" oko autobuske i železničke stanice NBg su glupost ili megalomanija političara skorojevića. Taj prostor je davno rezervisan i zamišljen samo za autobusku stanicu sa otpremnim i prijemnim peronima i objektima za pranje autobusa plus manja železnička stanica NBg. Svaki "neboder" traži parking ili višespratne garaže, tu prostora za sve nema - saobraćajni problem u najavi i to na lokaciji koje okružuju saobraćajnice sa dve i tri trake po smeru i sa odlično regulisanim raskrsnicama.

 

Postojeća infrastruktura u bliskoj okolini je ipak povoljna da se na nju priključe pomenuti objekti: Toplana NBg prekoputa, za odvodnjavanje površinske i fekalne postoje kolektori u blizini, el. energija retko kada je problem, magistralni optički kabl prolazi paralelno sa autoputem, jedino sa snabdevanjem vodom ne znam kakav je slučaj.

 

Usko grlo skretanja za buvljak je privremeno jer tu sada skreću praktično svi koji bi na zapadni deo NBg i Zemun. Nastavkom UMP ka Tošinom bunaru ili bar do Omladinskih brigada saobraćajno opterećenje ka izlaznim rampama u zoni buvljaka realno bi bilo umereno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...