Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Kao veliko finale, naši voljeni gradski oci se nadaju da će privući investitore koji bi ostvarili njihovu ideju zaokruživanja prostora severno od Arene (između Societe Generale i Raiffeisena) - tri ogromne poslovne kule (100 spratova ako je ikako moguće), jedna pored druge. Investitora za sada nema, ali je u nedostatku istih deo te parcele velikodušno ustupljen crkvi našoj jedinoj, koja ne gubi vreme već ubrzano zida svoj objekat koji će mi u budućnosti ulepšavati radne dane svojom zvonjavom :trebadanapravitenekipopovskiemoticon:
Elem, da se ne bi i ovaj sveti topik pretvorio u JADT*, izgleda da se mogući investitor nazire:1a1.jpg* Just Another Delta Topic
Link to comment
Elem, da se ne bi i ovaj sveti topik pretvorio u JADT*, izgleda da se mogući investitor nazire:...* Just Another Delta Topic
dzizs, taman sam se kako tako dochepala (ikakvog) pogleda koji nije u komshijski ruchak ili blue sky, sad ce da mi integrishu 4 biznis kule sa po 40 spratova :ochitala jutros u nechemu, probabli u blicu. najprofitabilnija parcela na balkanu, blokovi 25 & 26. ono sto me u stvari najvishe nervira, a ochigledno je, sto ovi sto utrpavaju vol stritove u novi beograd - po pravilu zive na humanom vracharu :rolleyes: (a nije da se protivim progresu ^_^)+ protivim se ukidanju zvezdica za topike. sad ne mogu da nadjem novog beograda :P
Link to comment
dzizs, taman sam se kako tako dochepala (ikakvog) pogleda koji nije u komshijski ruchak ili blue sky, sad ce da mi integrishu 4 biznis kule sa po 40 spratova :ochitala jutros u nechemu, probabli u blicu. najprofitabilnija parcela na balkanu, blokovi 25 & 26. ono sto me u stvari najvishe nervira, a ochigledno je, sto ovi sto utrpavaju vol stritove u novi beograd - po pravilu zive na humanom vracharu :rolleyes: (a nije da se protivim progresu ^_^)+ protivim se ukidanju zvezdica za topike. sad ne mogu da nadjem novog beograda :P
E divota, kad izgrade jos jednu, trebace mi otprilike dva zivota da otplatim stan na NBG koji bih eventualno pazario. :rolleyes: Mirijevo, here I come :lol:
Link to comment

Ne znam, meni ono mnogo fino deluje. Jes da će da napumpa cene u okolini, ali Novi Beograd je skoro sav popunjen, blok 26 je jedina rupa gde se može zidati, pa razumem što hoće da maksimalno iskoriste za stambeno-poslovni prostor. Pročitah negde i da su ipak odlučili da grade bliznakinju "Ušća" tako da bi taj relativno mali prostor najednom imao 6 povisokih kula. Lepo bi to izgledalo, svecki baš. Grad bi dobio grdne pare od prodaje zemljišta za tako nešto, od investicije za celu gradnju i na kraju od poreza.Jedina dva problema su - neposredne zgrade u okolini, ne znam koliko je bezbedno u našim uslovima graditi tako visok oblakodere blizu postojećih stambenih zgrada? I drugi problem, parking & saobraćaj? 4 x 50 spratova, i još manje zgrade u okolini... mašala.

Link to comment
...Jedina dva problema su - neposredne zgrade u okolini, ne znam koliko je bezbedno u našim uslovima graditi tako visok oblakodere blizu postojećih stambenih zgrada? I drugi problem, parking & saobraćaj? 4 x 50 spratova, i još manje zgrade u okolini... mašala.
bash si maliciozan tip :lolol:
Link to comment
Ne znam, meni ono mnogo fino deluje. Pročitah negde i da su ipak odlučili da grade bliznakinju "Ušća" tako da bi taj relativno mali prostor najednom imao 6 povisokih kula. Lepo bi to izgledalo, svecki baš.
ma srpski canary wharf :D. neboderi, staklo, celik i banke.
I drugi problem, parking & saobraćaj? 4 x 50 spratova, i još manje zgrade u okolini... mašala.
sto se parkinga tice, mislim da svaki investitor ima obavezu da izgradi u okviru zgrade parking prostor, sto oni najcesce rade u vidu garaza na podzemnim spratovima. minimalna povrsina tog parking prostora vezuje se za stambene jedinice izgradjene zgrade (ne znam sa sigurnoscu koji je procenat u pitanju, mislim da 30% od ukupnog broja stanova mora imati parking prostor). tako da, sto se parkinga tice, koliko-toliko su mislili na to.
Link to comment

Jutros je majka Srbija ponovo demonstrirala svoje najlepše lice, ovaj put oličeno u nepreglednim redovima njenih najboljih sinova i kćerki, koji u miru i tišini čekaju da uđu u Delta city, tj. super Maxi, kako bi kupili parizer i prašku šunku po povoljnijoj ceni.

Link to comment

Super je to što se gradi, samo kako će ljudi dolaziti i odlaziti sa tih mesta. S obzirom kolike su sada gužve, kolaps je verovatno preslaba reč za ono što nas čeka kada se Gazela zatvori (ako se ne sruši pre toga). Pre neki dan su se redovi u J.Gagarina za buvljak i delta siti stopili u jedan.

Link to comment
bash si maliciozan tip :lolol:
B)
Malocas, izgleda, bila neka pucnjava u Bul. Z. Dj. (blizu B92). Stoji par Puntica, dzip i 7-8 pandura
Niš na vestima.
ma srpski canary wharf :D. neboderi, staklo, celik i banke. sto se parkinga tice, mislim da svaki investitor ima obavezu da izgradi u okviru zgrade parking prostor, sto oni najcesce rade u vidu garaza na podzemnim spratovima. minimalna povrsina tog parking prostora vezuje se za stambene jedinice izgradjene zgrade (ne znam sa sigurnoscu koji je procenat u pitanju, mislim da 30% od ukupnog broja stanova mora imati parking prostor). tako da, sto se parkinga tice, koliko-toliko su mislili na to.
To ti pričam, Canary Wharf, a i reka tu iza ugla :D Ovo za parking je logično, ali bi tu za svaku zgradu trebalo 2-3 podzemna sprata minimum, a znajući kojom su brzinom i efikasnošću sagradili onu podzemnu ispred gradske skupštine... Al nije samo parking, nego i ovo što kaže Lezilebovich, radnim danom oko 5 je već kolona od SIV-a do Brankovog mosta. Zamisli još 2 hiljade ljudi koji radi tu i nekih 2 koji živi tu :ph34r: Jedini spas bi bio da ionako planiraju da Ulica Proleterske Solidarnosti izađe na onaj novi mitski most preko Ade :rolleyes:
Link to comment
Jedini spas bi bio da ionako planiraju da Ulica Proleterske Solidarnosti izađe na onaj novi mitski most preko Ade :rolleyes:
Pa ona i izlazi pravo na njega, u tome je fazon. Odavno je to isplanirano. Posle raskrsnice kod buvljaka, Ulica Sa Daleko Najidiotskijim Imenom Ikada Datim Nekoj Ulici treba da nastavi ka Savi odnosno mitskoj "žirafi" koja će je 1 lepog majskog dana premošćivati. Na raskrsnici možeš da vidiš da se ulica nastavlja u 2x3 trake nekih 20-30 metara a onda prestaje i ostaje samo neko slepo crevo koje trenutno vodi ka brodogradilištu i nekim skladištima pre toplane.
Link to comment
... Ulica Sa Daleko Najidiotskijim Imenom Ikada Datim Nekoj Ulici ...
ja mislim da to ime * treba da ostane nepromenjeno do samog kraja svemira!ono nas uchi kako su nam babe & djedovi davali zivote za ideju, golijem rukama sazidali grad iz nichega, a ondak se, samo malo podstaknuti reklamnim programom o boljem sutra, transparentno olakshali na SVOJE zivotno delo. a sad, da ludost bude transparentnija, kukavichki kukaju kako je onda bilo bolje :s_w:ja tu ne bi nishta mijenjo, sto bi reko onaj :D* omladinske brigade inkludid!ps. kolko traka ima inkriminisana? po smeru, mislim. da ne bude onih 18, kao na zeleznichkom mostu :P Edited by thermal bug
Link to comment

2x3 trake (na nekim mestima 2x2 ali može da se proširi), što će reći da ispunjava uslove da bude i bulevar.Inače, toj sirotoj ulici se baš ne da... Na inicijativu i pesničko nadahnuće predsednika opštine, pokrenuta je inicijativa da se Proleterske solidarnosti preimenuje u Ulicu antifašističke borbe (klik). Doduše, bolje i to nego Veliki Pravoslavni Bulevar ili nešto slično...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...