Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

naravno da nije prva. ima fontana kod fontane (koju nikad nisam videla da radi), fontana u studenjaku (koji josh nisam videla da radi) i ispred siva (koju sam videla da radi, al mnogo je krezuba, pa i kad je "kao" puste, ne znam zashto to rade? ali vrlo uspeshno radi u crno belim filmovima, dok se glavni junaci vozaju motorchetom). ima i ona ljepota dole kod deltine zgrade, ne bash vodoskok, al ono stepenichasto sto se preliva, al sudeci po okruzenju, oni nisu bash planirali da im se neko tamo smuca <_<
Fontana u studenjaku radi svako leto, ali bi baš bilo zanimljivo se setiti kada je poslednji radila fontana u Fontani. Ja se sećam da je nekada radila, ali to sigurno nije bilo 90-ih ...
Link to comment
Fontana u studenjaku radi svako leto, ali bi baš bilo zanimljivo se setiti kada je poslednji radila fontana u Fontani. Ja se sećam da je nekada radila, ali to sigurno nije bilo 90-ih ...
Ja sam skoro siguran da je radila na vrlo kratke momente devedesetih, možda beše neki praznik :D Mislim da sam tada poslednji put bio u onom bioskopčiću, ne sećam se više ni šta smo gledali, znam samo da smo se svi čudili da žubori :)
Link to comment

fontana (kao i celo dvoriste studenjaka) stajala je nezavrsena i nesredjena godinama, sve dok nije stigla naredba odnekud da se zavrsi pejzaz oko studenjaka jer u posetu dolazi gost sa vrha odnekuda. nakon toga zavrsi se sve dok si trepnuo. i od onda bi trebalo da radi svakog leta.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pošto nam je ovaj novobeogradski topik malo zamro, a to ne smemo dozvoliti - da probam da ga oživim informacijom o otvaranju najvećeg "šoping-mola" na Balkanu i to, kao što je i logično, na području najrazvijenije opštine i motora razvoja Srbije. http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yy...p;nav_id=270333Ujedno i da konstatujem da je na susednom placu već dobrano odmakla gradnja univerzitetskog naselja za smeštaj sportista-studenata 2009. godine, koje nakon toga postaje stambeni kvart (i to pod Miškovom kontrolom, naravno). Iako tuda prolazim nekoliko puta dnevno, jutros sam se prilično iznenadio koliko se to brzo gradi i podiže. Niko nema što Novobeograđanin imade. :D

Link to comment
Pošto nam je ovaj novobeogradski topik malo zamro, a to ne smemo dozvoliti - da probam da ga oživim informacijom o otvaranju najvećeg "šoping-mola" na Balkanu i to, kao što je i logično, na području najrazvijenije opštine i motora razvoja Srbije. ...
i, bio neko? svemirski brod ili sta?moram da priznam da me malo muchi to manijachko koncenrisanje trznih centara, sa sadrzajima koji su po pravilu - unutra. ne znam kako se to sada nastavlja na onaj starinski arhitektonski hejt o bezdushnoj spavaonici, koja ce se ochigledno pretvoriti u bezdushni trzni centar (pardonm shoping mol)... kinta je u pitanju, naravno, ali jedan toliko kritikovani prostor pretvarati u neshto josh diskutabilnije, to mi stvarno nije jasno :unsure: pravi se grad koji je dizajniran da u njega dodjesh (nekim) prevozom, izadjesh na stanici i udjesh u ... banku, sta li? sta je drugo potrebno choveku, nego da potroshi 20 minuta ubauljavajuci u super-mega-hiper-market, da tamo kupi leba i mleka i provede 12.5 sati na kasi. + dvajes minuta da ishchupa zivu glavu... polako pochinje da mi sluti na bezdushno, zapravo tek sad <_< to moze lepo da se vidi na bulevaru avnoja-zorana -djindjica. ta ulica nema ni jednu klupu celom duzinom. mada se ambiciozni sugradjani trude da predveche proshetaju. i mozda popuju kafu u obe kafane... :rolleyes:
Link to comment

Interesantni su mi ovi odjeci i reagovanja glede MM i ∆. Ne znam kako je neko mislio da ce kapitalizam doci u Srbiju... nezno, elegantno, namirisan, sa cvetom u reveru i Klerk Gebl brcicima, fini prema svakome, stoposto ledzit, ili ne znam sta... gde je i kad to tako bilo? Dosao je u vidu babaroga tajkuna (rec etimoloski povezana sa shogunom) i u formi zamene drzavnog monopola privatnim. To je jedan korak napred u smanjivanju drzavnog aparata... Neophodan. Prvi od onih poslovicnih hiljadu. I shopping mall 1 tajkuna - babaroge liberalnog kapitalizma - je dobrodosao...

Link to comment
... I shopping mall 1 tajkuna - babaroge liberalnog kapitalizma - je dobrodosao...
joj naravno da je dobro doshao, ne samo 1 mall 1 tajkuna, nije to problem. to je treca pricha.nego bre sto 10 kvartova biznis zgrada ima da izgelda 1/1 sablasno posle 6 popodne kad se zatvore. da ne kazem - mrtvo. i sto ih sad prave u gradu * koji je kritikovan da je nehumana spavaonica koju treba sravniti sa zemljom pa posoliti...* jasno je da nemaju gde drugde. i da se ovde mnogo lepo isplati. Edited by thermal bug
Link to comment
nego bre sto 10 kvartova biznis zgrada ima da izgelda 1/1 sablasno posle 6 popodne kad se zatvore.
Pa super, ne morate svi da emigrirate, tako izgledaju nasi Zapadi (a bogumi i Istoci) po kojima zivimo...A i tajkuncici su nam jednako mutni, posvuda... jedino da se u Srb plate znatno poprave, to je jedino sto je bitno. Ne ovo sto pricaju pescanikovci. Ne mremo se godinama objasniti. Hoce ljudi pravdu nebesnu na ovoj zemlji... hej.
Link to comment
i, bio neko? svemirski brod ili sta?moram da priznam da me malo muchi to manijachko koncenrisanje trznih centara, sa sadrzajima koji su po pravilu - unutra. ne znam kako se to sada nastavlja na onaj starinski arhitektonski hejt o bezdushnoj spavaonici, koja ce se ochigledno pretvoriti u bezdushni trzni centar (pardonm shoping mol)... kinta je u pitanju, naravno, ali jedan toliko kritikovani prostor pretvarati u neshto josh diskutabilnije, to mi stvarno nije jasno :unsure: pravi se grad koji je dizajniran da u njega dodjesh (nekim) prevozom, izadjesh na stanici i udjesh u ... banku, sta li? sta je drugo potrebno choveku, nego da potroshi 20 minuta ubauljavajuci u super-mega-hiper-market, da tamo kupi leba i mleka i provede 12.5 sati na kasi. + dvajes minuta da ishchupa zivu glavu... polako pochinje da mi sluti na bezdushno, zapravo tek sad <_< to moze lepo da se vidi na bulevaru avnoja-zorana -djindjica. ta ulica nema ni jednu klupu celom duzinom. mada se ambiciozni sugradjani trude da predveche proshetaju. i mozda popuju kafu u obe kafane... :rolleyes:
Meni izgleda da oni kopiraju Tesco/Lotus, Carefour. Ideja je da isisaju novac od okolnog stanovnistva, od ljudi koji dodju tamo da kupuju, sa vozilima da odvezu sto su pazarili.Najveci hypermarket na svetu je bio Seacon Square u predgradjima Bangkoka. Ako sada nije, mozda je 2-3ci na svetu.Tu dodje malo platezna publika sa svojim pick-up trucks, pazari jeftino i odveze "plen" kuci.Kako to radi sa gradskim prevozom, ne znam. Propali su, jos se oporavljaju u Indiji gde ljudi nemaju kola.
Link to comment
...Kako to radi sa gradskim prevozom, ne znam. Propali su, jos se oporavljaju u Indiji gde ljudi nemaju kola.
ih kako, tako sto na toj ruti blokovi-opshtina ljudima subotom vire svi moguci extremiteti iz buseva (koji inache idu sasvim solidno, sto je opako chudo), sto se na svakoj stanici ubudzuje unutra ekipa organizovanih dzeparosha, pa onda na sledecoj izlaze nesrecnici koji zovu pandure i tako u krug... u tom kraju (uslovno) ima bar 4 velika trzna centra, ne rachunajuci ovaj novi, te ako krenu da daju npr. kupus u sezoni kupusa za 0.99 dindzi kilo, prevoz lichi na ochajno organizovane nojeve barke za planetarni spas kupusa :(
Pa super, ne morate svi da emigrirate, tako izgledaju nasi Zapadi (a bogumi i Istoci) po kojima zivimo...A i tajkuncici su nam jednako mutni, posvuda... jedino da se u Srb plate znatno poprave, to je jedino sto je bitno. Ne ovo sto pricaju pescanikovci. Ne mremo se godinama objasniti. Hoce ljudi pravdu nebesnu na ovoj zemlji... hej.
slazem se neogranicheno :Du stvari i sa ostalim. pricha "tako je to svuda u svetu" ne drzi tekucinu ni u jednoj konfiguraciji, bilo ko da je plasira...ps. a chula sam da je tako na zapadima, kao i da te biznis kvartove zajedno sa ljudima pridveche napushta ju i tice i kerovi. spuki skroz :o Edited by thermal bug
Link to comment

Bio u Delta Sitiju. Izgleda odlično. Veeeeliko (dosta podseća na jedan Ljubljanski tržni centar samo je dosta veći), sa nekim brendovima koji do sada nisu bili u Srbiji (bershka, newyorker npr.), 3 sprata kojekavih radnji, nekoliko prodavnica za fenski-šmensi pokućstvom, costa coffe i još neki kafići, kuglana, Mc, Kentaki fraj čikn, Iki suši Bar. Nacionalna brza hrana (al nije Čobanov odmor), TehnoMarket...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...