Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

jubmes :D da, vidim da su pope uredno ogradile, al mislim se... doci ce na ideju da nekom rentiraju mozda, da crkva prihoduje, da se mozda omalterise spolja, ovako izgleda ko gastarbajterska... ili treba da izgleda tako ociglana :unsure: ...nisam sigurna.elem, fontana nam je svakako preko potrebna, unapred se radujem.mozda fontana sa velikim satom, digitalnim :)

Link to comment
Ako misliš na onih 40-ak ari između crkve i JUBMES banke, neće tu ništa da nikne jerbo svo to zemljište pripada crkvi i uredno je ograđeno. Ono, da se nađe... Slobodne građevinske parcele počinju tek iza tog dela, prema autoputu (između slovačke ambasade i čuvene novoizgrađene zgrade za mlade naučne radnike u kojoj su posle nepunih 5 godina upotrebe počeli da otpadaju delovi plafona po stanovima).Edit: to jest, ako nešto i nikne biće to parohijski dom poput onog koji je na vračarskom platou zaklonio stanarima iz Krušedolske pogled na park. Ili neka adekvatna prodavnica verskijeh artefakata. A možda i neka krstača od 20 metara, širok je tu izbor...
pa mrak je lokacija, chudo bi bilo da se ne odvaze na neko preduzece :lol:
Link to comment
jubmes :D da, vidim da su pope uredno ogradile, al mislim se... doci ce na ideju da nekom rentiraju mozda, da crkva prihoduje, da se mozda omalterise spolja, ovako izgleda ko gastarbajterska... ili treba da izgleda tako ociglana :unsure: ...nisam sigurna.elem, fontana nam je svakako preko potrebna, unapred se radujem.mozda fontana sa velikim satom, digitalnim :)
sta ce nam jedna fontana, treba nam n fontana. a ona kod siva jal da se opravi jal da se zatrpa, ono je zali boze <_< a church ce da oblepe nekim fasadnim detaljima, ima sa zadnje (poslednje :P) strane neke ploche za vezbanje, valjda josh nisu reshili koje ce, pa probali, sve su skroz lepe, stagod da reshe...
Link to comment
elem, fontana nam je svakako preko potrebna, unapred se radujem.mozda fontana sa velikim satom, digitalnim :)
Premda bih lično gradio velelepne fontane na svakom koraku, moram da primetim da Naša Jedina baš i ne gaji neku preteranu ljubav prema fontanama (smatrajući ih za vatikansku podvalu, verovatno) dočim tek od digitalnog sata neće biti ništa jer to simbol izvornog satanizma i dekadentnog modela u kojem svi nešto gledaju na časovnike i nekud žure umesto da svoje zemaljske dane provode na kolenima, šibajući se korbačem po leđima i služeći Kosovskom Zavetu.
Link to comment
Premda bih lično gradio velelepne fontane na svakom koraku, moram da primetim da Naša Jedina baš i ne gaji neku preteranu ljubav prema fontanama (smatrajući ih za vatikansku podvalu, verovatno) dočim tek od digitalnog sata neće biti ništa jer to simbol izvornog satanizma i dekadentnog modela u kojem svi nešto gledaju na časovnike i nekud žure umesto da svoje zemaljske dane provode na kolenima, šibajući se korbačem po leđima i služeći Kosovskom Zavetu.
pa jeste, al kazi to onima malo dalje niz bulevar-zdj-avnoja :D elem. na planu i programu (koji sam ja negde videla) pishe - fontana. al nije sveto pismo wink.gif
Link to comment

pa to je ta. a naravno da ce razlika izmedju fontane i Fontane uvek ostati (razlika poznata verovatno samo stanovnicima nbgd)nego, samo da skrenem paznju da se ne ocekuje pravljenje prve fontane na nbgd.

Link to comment
pa to je ta. a naravno da ce razlika izmedju fontane i Fontane uvek ostati (razlika poznata verovatno samo stanovnicima nbgd)nego, samo da skrenem paznju da se ne ocekuje pravljenje prve fontane na nbgd.
naravno da nije prva. ima fontana kod fontane (koju nikad nisam videla da radi), fontana u studenjaku (koji josh nisam videla da radi) i ispred siva (koju sam videla da radi, al mnogo je krezuba, pa i kad je "kao" puste, ne znam zashto to rade? ali vrlo uspeshno radi u crno belim filmovima, dok se glavni junaci vozaju motorchetom). ima i ona ljepota dole kod deltine zgrade, ne bash vodoskok, al ono stepenichasto sto se preliva, al sudeci po okruzenju, oni nisu bash planirali da im se neko tamo smuca <_<
Link to comment
Zidaju razni. Monterra upravo završava ogroman Tehnomarket. Mene najviše interesuje šta će biti na površinama rezervisanim za "javne objekte"...P.S.Fantastična GTA-like fotografija otadžbineblokovi_nocu_2.jpg
stvarno lepa fotografija blokova!!! :thumbsup:eh... kao bivsi stanovnik bloka 1 u kome sam odrastao prosto me neka tuga uhvatila dok sam citao ovaj topik a secam se i mocvara na mestu 29 i 28 bloka, pa izgradnje 45-og, eh, nekada je omladinskih brigada imala samo jednu traku u jednom smeru u zavrsavala se otprilike kod danasnjeg autoputa, mal'tene mi blokovi dodju kao novogradnje, sto vreme brzo prolazi :( ali vraticu se ja jednog dana tamo, ne znam kada ali hocu, istina bez belog mercedesa sto ce biti dokaz da nisam uspeo u zivotu u ovim turskim delovima grada u kojima sam blizu 3 decenije a nista nisam zaradio :lol: stvarno, volim Novi Beograd :) Edited by Pontijak
Link to comment
ima i ona ljepota dole kod deltine zgrade, ne bash vodoskok, al ono stepenichasto sto se preliva, al sudeci po okruzenju, oni nisu bash planirali da im se neko tamo smuca <_<
To je Hyatt-ova fontana :) Ispred Deltine zgrade su neka dva skrnava bazenčića. Ali kada već pominjemo korporativne fontane, onda možemo da uključimo i Airport City, i ex InterContinental (koji je imao prelepe fontane i vodoskok ali malo ko pamti kada je to poslednji put radilo) i još nekoliko mesta. Ja bih voleo i jednu javnu fontanu, ali da ista liči na nešto tj. da se ne radi o socrealističkim trouglovima kao što je Fontana, ili onim otužnim prskalicama na koje podseća vodoskok kod Palate Federacije.
Link to comment
To je Hyatt-ova fontana :) Ispred Deltine zgrade su neka dva skrnava bazenčića. Ali kada već pominjemo korporativne fontane, onda možemo da uključimo i Airport City, i ex InterContinental (koji je imao prelepe fontane i vodoskok ali malo ko pamti kada je to poslednji put radilo) i još nekoliko mesta. Ja bih voleo i jednu javnu fontanu, ali da ista liči na nešto tj. da se ne radi o socrealističkim trouglovima kao što je Fontana, ili onim otužnim prskalicama na koje podseća vodoskok kod Palate Federacije.
ja bash mislila na bazenchice ispred deltine zgrade. skroz mi karmichko mesto, sa onom bashticom, al imam utisak da ga zalivaju pesticidima i dan i noc. i da bi me neki bezbednjak streljao iz mesta, da sluchajno zakorachim u travnjak :o elem. ja bi jednu onu programiranu fontanu, ko sto je u peshti ispred westenda :wub:airport city ima fontanu? neam pojam. to je ono u o brigada sa naopako nasadjenim avionchetom?
Link to comment
Nije naopako, no leti pravo u nebo...
ne znam, meni ona druga orijentacija deluje sasvim prirodno :lolol:sta opcenito ima u tom citiju? osim platoa kafane? da nema i knjizara, to bi valjalo :unsure:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...