Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

96 godina poziveo. meni je apsurd da poslovna kula zvrji prazna toliko godina i da niko nema interes da je ponovo stavi u funkciju a onamo se po nbg zidaju poslovne zgrade samo tako, ili da se preprojektuju spratovi u skupe apartmane ali ne, neka zvrji prazno, srpska posla. setih se tinejdzerskog frusta kada mi je otac rekao da je odbio stanarsko pravo u stambenoj kuli za stan na poslednjem spratu :D meni to onda izgledalo kao lokacija snova :D 

Link to comment
39 minutes ago, Pontijak said:

96 godina poziveo. meni je apsurd da poslovna kula zvrji prazna toliko godina i da niko nema interes da je ponovo stavi u funkciju a onamo se po nbg zidaju poslovne zgrade samo tako, ili da se preprojektuju spratovi u skupe apartmane ali ne, neka zvrji prazno, srpska posla. setih se tinejdzerskog frusta kada mi je otac rekao da je odbio stanarsko pravo u stambenoj kuli za stan na poslednjem spratu :D meni to onda izgledalo kao lokacija snova :D 

cuti sad bi plakao. mada bi se sigurno nashao neko mlad i brz da to kupi :hihi:

 

mislim da ima i namere i zlobe u zapostavljanju starog.

Link to comment
24 minutes ago, gospa buba said:

cuti sad bi plakao. mada bi se sigurno nashao neko mlad i brz da to kupi :hihi:

 

mislim da ima i namere i zlobe u zapostavljanju starog.

 

imai toga mada ja imam poverenja u tradicionalnu ljudsku gramzivost :D pa mi zato neverovatno da se niko nije setio da je adaptacija te kule u luksuzne stanove odlican posao. jeste da je genex u stecaju i tako to i imovinska prava i slicno ali kada je bilo sta sprecavalo gramzive u njohovim naumima, eto industrijalac™ preradjenih crkotina lepo kupio jugoexport palatu u kolarcevoj i niko mu ni rec nije rekao. isto kao sa onim poslovnim zgradama kod hajata, preduzece rad valjda, stoje tako poluzavrsene i propadaju blizu tri decenije, meni to neshvatljivo

 

e da, meni je sjajna i ona mitroviceva stambena zgrada u siminoj blizu narodnog pozorista, ta fasada, ti prozori, lepota modernizma

 

edip: a to da li bih sada plakao, ma ko zna, uostalom kada sam se otarasio stana na mrskom dorcolu pa valjda bih prodao i stan u toj kuli :D a mladost bi mi bila u veselju i lepoti pogleda plus kondicija penjanja na 20 sprat 90-ih kada liftovi gotovo nikada nisu radili u toj zgradi :D

Edited by Pontijak
Link to comment
4 hours ago, Pontijak said:

e da, meni je sjajna i ona mitroviceva stambena zgrada u siminoj blizu narodnog pozorista, ta fasada, ti prozori, lepota modernizma

 

 

ako mislis na onu od fasadne cigle u brace jugovic, slazem se 

Link to comment
16 hours ago, Matilda Ivancic said:

 

ako mislis na onu od fasadne cigle u brace jugovic, slazem se 

 

ops, da, brace jugovica :D kako ja guram u podsvest tri decenije dorcolskog zivota pa sam poceo i da zaboravljam nazive ulica tamo :D

Link to comment

Srušili Radovu baraku u 63. preko puta pijace, poznatu po kulturnoumetničkom društvu, a od skora je tu bio i neki restoran. Zna li neko šta je u planu na toj lokaciji ? 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
1 minute ago, Lezilebovich said:

Srušili Radovu baraku u 63. preko puta pijace, poznatu po kulturnoumetničkom društvu, a od skora je tu bio i neki restoran. Zna li neko šta je u planu na toj lokaciji ? 

Tu valjda na toj celoj livadi gradska direkcija treba izgradi neku monstrum od zgradurine...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...