Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

U nedelju će biti opet mala blokada...
Ne objavljuje se javno potpuni sa pozivima jer onda mora da se ide u muriju i prijavljuje i cela komplikacija...
Doći će i do toga verovatno...
Za sada se drži na varijanti "okupimo se spontano da porazgovaramo o problemu, pa smo se eto i prošetali" ispod 20 ljudi zbog zakona , videli ste šta je bilo prošle nedelje. Biće i ove pa izvolte svako je dobrodošao , ne morate imati bicikl i ovi koji imaju će ih lagano gurati pored sebe...

Link to comment
51 minutes ago, Barti66 said:

Zabrana masovnog okupljanja...sledeće je policijski čas.

Možda više nezavisnih grupa koje se "ne poznaju" na razmaku od par stotina metara?

Paaa ima i takvih ideja....

A u medjuvremenu....

 

Mi jadni dosli 99. tu bila suma pa sta sad....

 

 

Link to comment

Iiii naravno stoka bahata se pokazala danas ....
Vozili su čoveka na haubi 500 m jer nije hteo da se pomeri...




...shiit has hit the fan....

Link to comment

Baš zato su ti protesti go kurac. Nema nikog (uključujući i mene kad sam bio tamo, da se razumemo) ko će bahatom mentolu razbiti auto i jebati mu sve po spisku. Svaka šuša od tih bahatih mentola da izađe, cela grupa će sa sve bajsovima se sjuri sa strane ...

Bar sam takav ja stekao utisak ranije.

Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Baš zato su ti protesti go kurac. Nema nikog (uključujući i mene kad sam bio tamo, da se razumemo) ko će bahatom mentolu razbiti auto i jebati mu sve po spisku. Svaka šuša od tih bahatih mentola da izađe, cela grupa će sa sve bajsovima se sjuri sa strane ...

Bar sam takav ja stekao utisak ranije.

A baja koji je pobegao sa covekom na haubi sad ima prijavu i potragu....

E pa vidis, grupa se nije sjurila sa strane, dosla je murija i rekla ovima da se okrenu nazad....

A izlazili su mentoli i pretili ....

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Мене је искрено срамота да коментаришем јер нисам био а први сам против тих бахатих џукела.

Сигуран сам ја да се то неће средити без неке конкретне акције где ће бити неко тешко срање.

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

A baja koji je pobegao sa covekom na haubi sad ima prijavu i potragu....

E pa vidis, grupa se nije sjurila sa strane, dosla je murija i rekla ovima da se okrenu nazad....

A izlazili su mentoli i pretili ....

 

e pa vidiš, grupa se sjurila. ok. nije se sjurila, ali se elegantno pomerila da prođe onaj ko hoće da prođe.  jer smo mi realno pičkice, a oni su bahati konji.

Link to comment
7 minutes ago, Lezilebovich said:

 

e pa vidiš, grupa se sjurila. ok. nije se sjurila, ali se elegantno pomerila da prođe onaj ko hoće da prođe.  jer smo mi realno pičkice, a oni su bahati konji.

Ja stvarno ne mogu da se prepirem sa tobom ako je tamo bio zaustavljen prolaz na dva sata , pa su i ovi sa prodom na prikolici morali da se lome po livadi i da se zaglave na njivi...

No dobro , ti si sve u pravu...

I imamo snimljenu izjavu pandura koji kaze baji da se okrene jer je saobracaj zabranjen, no dobro sve je dzabe i bolje da nismo bili tamo , ok...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
8 hours ago, Lezilebovich said:

e pa vidiš, grupa se sjurila. ok. nije se sjurila, ali se elegantno pomerila da prođe onaj ko hoće da prođe.  jer smo mi realno pičkice, a oni su bahati konji.

Razumem ja tebe i podrzavam stavove i moguca resenja, ali to ne bi bilo to: na onakvu bahatost ne postoji odgovor osim istom merom, a ljudi koji protestuju nisu od od te sorte, jer da jesu ne bi protestovali.

Ista mera je dobra grabova држаља, ali ni to nije to, pre svega politickitm: naslovi u novinama bi, otprilike, glasili kako je, eto, 'jos jedan od dobrih i uzornih mladica, jedan od onih koji ni mrava ne bi zgazili...' upropascen od strane snaga haosa i bezumlja.

Za pocetak protesta, ovu fazu - dovoljno: vozaci su usporeni, za cudo se pojavila i murija, 10 minuta usporenja za vikendase je sa ovim brojem demonstranata vise nego dovoljno.

Za nesto vise, efikasno zaustavljanje, sprecavanje prolaza potrebna je poprilicno veca akumulacija i ljudi i besa, samo sto sa ovakvim likovima ima jos jedan problem: oni su bahati samo kada se igra za publiku i to probranu, onu za koju su sigurni da nece da uzvrati: u 4 oka su po pravilu nesto sasvim drugo, ako se njima pravilno rukuje ocas posla idu do mekoce пуцвала, ono 'brate, pa nisam tako mislio, izvini, OK je, nema ljutis' taj rad, kao uostalom i najveci deo te bagre.

Da ne bude zabune: u situaciji koju sam video na snimku, i ja bih se sklonio: svaka druga reakcija bila bi spustanje na njihov nivo, a na tom nivou oni se snalaze k'o riba u vodi.

Link to comment

Cilj je provokacije da se država izjasni..
Pa kako god. Nisu ova govna "druga strana" . Druga strana je država...




...shiit has hit the fan....

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

Razumem ja tebe i podrzavam stavove i moguca resenja, ali to ne bi bilo to: na onakvu bahatost ne postoji odgovor osim istom merom, a ljudi koji protestuju nisu od od te sorte, jer da jesu ne bi protestovali.

Ista mera je dobra grabova држаља, ali ni to nije to, pre svega politickitm: naslovi u novinama bi, otprilike, glasili kako je, eto, 'jos jedan od dobrih i uzornih mladica, jedan od onih koji ni mrava ne bi zgazili...' upropascen od strane snaga haosa i bezumlja.

Za pocetak protesta, ovu fazu - dovoljno: vozaci su usporeni, za cudo se pojavila i murija, 10 minuta usporenja za vikendase je sa ovim brojem demonstranata vise nego dovoljno.

Za nesto vise, efikasno zaustavljanje, sprecavanje prolaza potrebna je poprilicno veca akumulacija i ljudi i besa, samo sto sa ovakvim likovima ima jos jedan problem: oni su bahati samo kada se igra za publiku i to probranu, onu za koju su sigurni da nece da uzvrati: u 4 oka su po pravilu nesto sasvim drugo, ako se njima pravilno rukuje ocas posla idu do mekoce пуцвала, ono 'brate, pa nisam tako mislio, izvini, OK je, nema ljutis' taj rad, kao uostalom i najveci deo te bagre.

Da ne bude zabune: u situaciji koju sam video na snimku, i ja bih se sklonio: svaka druga reakcija bila bi spustanje na njihov nivo, a na tom nivou oni se snalaze k'o riba u vodi.

 

Sve se slažem, osim što ovo nije početak protesta. On traje već recimo 2-3 godine i imao je uticaja  - dosta je političara dolazilo u kampanji, mediji su koliko-toliko pokrivali... ali sve u svemu - nelegalni posedi se šire, kuće se dograđuju...

Ne pričam napamet, bio sam na na X tih protesta i svaki put sam bivao sve deprimiraniji i depriimiraniji i to najviše što su tamo kao svi nešto veseli i samozadovolljni , a efekta nigde. NIko nije bio ljut, zabrinut ili nešto slično, nego eto veselica ... @Frank Pembleton ništa lično naravno i svaka čast na istrajnosti i tebi i ostalima iz organizacije, to je samo moj osećaj sa ranijih okupljanja.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...