Jump to content
IGNORED

Idealno mesto za život


Ovo me vuče...  

91 members have voted

  1. 1. Selo-grad?

    • Megalopolis (preko 4 miliona)
      17
    • Grad od 500 hiljada do milion
      21
    • Grad od 100 do 500 hiljada
      20
    • Grad ispod 100 hiljada
      9
    • Palanka
      2
    • Selo
      2
    • Zaselak, gudura, izolovana farma, salaš
      6
    • Kelija na Gori sinajskoj
      0
    • Veliki grad po meri čoveka i čovečkinje (milion do dva)
      9
    • Megalopolis po meri čoveka i čovečkinje (2 do 4 miliona)
      4
  2. 2. Kontinent

    • Evropa
      71
    • Severna Amerika
      18
    • Azija
      3
    • Južna Amerika
      6
    • Australija
      13
    • Afrika
      3
    • Ostalo
      4
  3. 3. Klima

    • tropska
      3
    • suptropska/mediteranska
      59
    • kontinentalna
      22
    • atlantska
      5
    • pustinjska
      1


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    16

  • hazard

    7

  • mei

    4

  • Kampokei

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

The Stubway :lolol:Za Eglinton - planirali su laki metro (i cak dali prioritet kopanju tunela od Laird do Yonge i valjda od Yonge do Bathurst ili tako nesto), ali sad Dalton McGuinty ne da pare, mada je obecao (smrad), pa ce Transit City izgleda (kao BG metro) postati jos jedan Torontjanski Skadar na Bojani. <_<

Link to comment

Da, planirali su taj nabudzeni tramvaj a da bude gotov tamo negde 2020. :D Mislim da je ona jedina NDP vlada (vladali do '94.) pocela nesto da busi ispod Eglintona, a onda je to stopirano kada je dosao Haris. I posle je izgradjena ta po meni besmislena linija po Sheppardu (koja sad isto treba da se produzi nabudzenim tramvajem ne bi li dobila neki smisao).Jos se secam kada je otvorena Sheppard linija, kako je neko mudo iz TTCa (sef, sta li) izjavilo kako jeste da je izgradjena nova linija, ali da postojeca linija sa kojom se ukrsta nema kapacitet da primi te nove putnike :blink: izjava veka :huh: TTC = take the car :D

Link to comment

A pa the Sheppard stubway je mentalni iscedak Mela Lastmana (kakav je taj covek bio slucaj). Doduse, ima neka korist i od te linije. Pod jedan, uz Sheppard East se jos uvek gradi kao ludo. Pod dva, imam metro do Chaptersa (Bayview & Sheppard) kad me mrzi da hodam :D.

Link to comment
Dve stvari bi me mogle tamo odvesti. (1) Posao na Max Planck institutu u Nijmegenu
uuuuu, nijmegen bi ti legao samo tako buduci da volis megalopolise! kad smo kod toga, ljudi koji rade na donders institutu toliko tesno saradjuju sa mpi da, poslovno gledano, nema nikakve razlike. mi dondizi smo doduse malo bolje placeni jer podlezemo holandskom zakonu a mpi nemackom. di je iznikao iz mpi i lingvistika je najzastupljenija istrazivacka grupa, a udaljeni smo 500 metara jedni od drugih. i mi imamo bolje masine, pa mpi narod vrsi vecinu merenja u nasoj zgradi. tako da, ako zbilja gledas za posao ovamo, gledaj i donders.al nemoj da se naselis u nijmegenu. nisi ljubitelj krava, znam te.sto se poll-a tice, vec duze vreme razmisljam o rascepu koji osecam povodom velicine mesta. utrecht (300.000) mi nevidjeno prija iz neocekivanog razloga: cistoce vazduha. nisam ranije imala pojma kako je to disati punim plucima svaki dan, i videti u daljinu ostro i jasno onoliko koliko ti culo vida dopusta. utice mi na zdravlje i utice mi na raspolozenje. prija mi i osecaj zajednice sa ljudima u ulici - klinci koji se igraju napolju po citav dan, ulicni festival koji se organizuje jednom godisnje, komsije sa kojima se druzimo i koje su slicnih pogleda na svet. a opet, malo mesto, radnje ne rade posle odredjenog doba, zna se kad se vazne stvari dogadjaju (subotom popodne), zna se kako ce ti izgledati dan. sticajem okolnosti utrecht je ipak nabijen kulturoloskim dogadjanjima vise nego drugi holandski gradovi (gledano kao dogadjaj po broju stanovnika) i krajnje urban i vrlo ziv. a opet, kad sam bila u londonu osetila sam staro uzbudjenje zbog guzve, velicine, 0-24h zivosti, ponude svega... malo mi je smetalo sto mi je kosa bila prljava do kraja dana i sto su tragovi na maramici nakon brisanja nosa bili nepogresivo crni, ali opet, zivost, aktivnost! u principu je gospodin ljilja spreman da me prati gde god je potrebno za moj postdok kroz tri godine (jer je izgleda dovoljno dobar i dovoljno mlad da mu nije problem da nadje posao drugde - videcemo da li mu je procena ispravna), tako da ce odluka biti na meni. pa cu podici ovu temu kroz nekoliko godina da uporedimo sadasnje sa buducim misljenjem o slatkom malom utrechtu :) mozda mi do tada dopizdi palanka.
Link to comment

Fruška Gora, krvna slika perfektna, zvezdana noć, život buja na sve strane. NS na 20 minuta, BG na 1h. Ovo sve naravno bez dece 2035. god.

Link to comment

Sremska Mitrovica - ima zenske, ima sve.Mirno malo mesto, prepuno narkomana i raznih drugih kriminalaca koji se bodu nozovima i pucaju iz pusaka... para nigde, posla nigde, a i ko jos hoce da radi... ima plazu, i tako.

Link to comment
Fruška Gora, krvna slika perfektna, zvezdana noć, život buja na sve strane. NS na 20 minuta, BG na 1h. Ovo sve naravno bez dece 2035. god.
upravo danas razmishljam na ovu temu i od svega poznatog ovo mi je omiljeno palo na pamet
Link to comment
upravo danas razmishljam na ovu temu i od svega poznatog ovo mi je omiljeno palo na pamet
Ništa, dođi 2035. da ostarimo zaaaajednoooo. Imam tople vode.
Link to comment
Niko nece u Japan?! :blink:
Ja sam vec rekao da ne priznajem ovaj topic dok se ne pojavi Yoyogi. Meni bi najvise odgovarala neka tropska/suptropska verzija Beograda. Grad od 2 miliona stanovnika u kom mogu uzivo da se gledaju fudbalske i kosarkaske utakmice, ali bez zime.
Link to comment
Ja sam vec rekao da ne priznajem ovaj topic dok se ne pojavi Yoyogi. Meni bi najvise odgovarala neka tropska/suptropska verzija Beograda. Grad od 2 miliona stanovnika u kom mogu uzivo da se gledaju fudbalske i kosarkaske utakmice, ali bez zime.
Atina? Za milion je prevelika...Solun? Za milion premali...
Link to comment

Moze da prodje, jos kad bi se ukinuo koncept pravoslavne brace bilo bi idealno. Ima tu jos gradova po Mediteranu, a verovatno ima i nesto po Africi i Brazilu da odgovara opisu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...