Jump to content
IGNORED

Idealno mesto za život


Ovo me vuče...  

91 members have voted

  1. 1. Selo-grad?

    • Megalopolis (preko 4 miliona)
      17
    • Grad od 500 hiljada do milion
      21
    • Grad od 100 do 500 hiljada
      20
    • Grad ispod 100 hiljada
      9
    • Palanka
      2
    • Selo
      2
    • Zaselak, gudura, izolovana farma, salaš
      6
    • Kelija na Gori sinajskoj
      0
    • Veliki grad po meri čoveka i čovečkinje (milion do dva)
      9
    • Megalopolis po meri čoveka i čovečkinje (2 do 4 miliona)
      4
  2. 2. Kontinent

    • Evropa
      71
    • Severna Amerika
      18
    • Azija
      3
    • Južna Amerika
      6
    • Australija
      13
    • Afrika
      3
    • Ostalo
      4
  3. 3. Klima

    • tropska
      3
    • suptropska/mediteranska
      59
    • kontinentalna
      22
    • atlantska
      5
    • pustinjska
      1


Recommended Posts

Greskom glasao za megalopolis od preko 4 miliona, jer nisam video da su pri dnu opcije za grad od milion do dva...lose postavljen bazen!Dakle, grad od milion do dva - sve preko je preveeeeliko, ili previse siroko, ili previse nacickano, ili i jedno i drugo, a sve ispod je nekako...pa ne znam, provincija :D - lepo za posetu i neki kratki boravak, eventualno da izdrzim godinu-dve, posle toga - smor. Mada mi jeste vazno da taj grad bude satkan nekako od kompaktnih krajeva, da u svakom kraju mozes da imas taj nekakav osecaj manje zajednice, da sreces poznate ljude na ulici itd., ali da si ipak u velikom gradu i da to bude jasno kad zakoracis izvan svog kraja...tj. sledece velike raskrsnice.Klima kontinentalna...jer volem da ima i snega, i sunca, i sva 4 godisnja doba i tako...zima je obavezna ne bi li mi dala par meseci bez buba i slicnih kreatura...ne volem bube. Zato otpada tropska klima, a i vel'ke su vrucine...i tako.Kontinent Evropa, jer su tu najhumaniji gradovi i najvise po meri coveka - u S. Americi je 95% gradova (i 99% onih velikih) po meri automobila, sto mi se, jelte, ne svidja. Kada bi znao da mi je sudbina da zivim do kraja zivota u nekoj suburbiji, odma bi se ubio. I tako. A i volim kad grad ima neku istoriju, pa da vidis da nije od juce, a ne da je bio ledina dok nisu podignuti soliteri od stakla, betona i celika. J. Amerika, ne znam, ponekad zvuci privlacno, ali onda mi padne napamet ogromni drustveni kontrast koji tamo cest postoji (bogatasi pored jada i bede), vrucina, proklete bube, a i brate daleko je. Azija, prevelika je to za mene egzotika, kultura koju jednostavno ne mirisem nikako, vecinu hrane ne bi mogao da svarim (osecam da bi bio osudjen na McDonalds kada bi hteo da jedem u gradu ili tako nesto), previse ljudi, previse insekata. Australija em sto je daleko, em sto sam cuo da imaju neke opako velike pauke i nekim krajevima, mi lici nekako na Kanadu samo sa obrnutom klimom, sto jelte jeste plus u odnosu na Kanadu, al ne dovoljan da bi hteo sad tamo da idem da zivim kada mi se vec Kanada nije nesto narocito dopala.

Link to comment
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    16

  • hazard

    7

  • mei

    4

  • Kampokei

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja taman hteo da te kritikujem kako si to preskocio od milion od preko 4 miliona, kad videh na kraju da nisi, a sad ustvari shvatam da jesi, tako da, eto kritike :Ddeglasovao i reglasovao, blagodarim

Link to comment
glasala sam za evropski grad od 500 hiljada do milion ljudi s mediteranskom klimom, ali to su samo puste zelje.
Meni mediteranska klima i grad preko 50ijada ljudi ne idu skupa. Maštarija za pemziju mi je malo misto.
Важно је да културолошки и/или етнички припадам.
U životu nisam imao takvo iskustvo. Baš me kopka kako li je to biti svoj na svome. S druge strane etno-kulturna distanca mi je oduvijek godila. Ne znam je li mi zlatá Praha odgovara zbog kiselog grožđa vynohradského, ili se tu osjećam fino zbog krasne scenerije, vrhunskog piva, dobre lokacije, idealne veličine, tolerancije prema lakim drogama, sexualne liberalnosti i ljudi što gledaju svoja posla i ne zabadaju nos u moja, tek Praha je magická.
Link to comment

ne znam da li je idealno mesto za mene, ali bih barem voleo da probam da živim i radim na antartiku. ono što sam video gledajući dokumentarne filmove, prilično me privlači. možda neko manje selo u kini. takođe gledao dokumentarce (ne sećam se koje selo je u pitanju) nema kablova iznad kuća da vise, ruralno ali u onom najfinijem smislu. ljudi koji žive tamo deluju nezainteresovano kada dođu stranci. nešto kao iz najlepše mašte.

Link to comment
Greskom glasao za megalopolis od preko 4 miliona, jer nisam video da su pri dnu opcije za grad od milion do dva...lose postavljen bazen!Dakle, grad od milion do dva - sve preko je preveeeeliko, ili previse siroko, ili previse nacickano, ili i jedno i drugo, a sve ispod je nekako...pa ne znam, provincija :D - lepo za posetu i neki kratki boravak, eventualno da izdrzim godinu-dve, posle toga - smor. Mada mi jeste vazno da taj grad bude satkan nekako od kompaktnih krajeva, da u svakom kraju mozes da imas taj nekakav osecaj manje zajednice, da sreces poznate ljude na ulici itd., ali da si ipak u velikom gradu i da to bude jasno kad zakoracis izvan svog kraja...tj. sledece velike raskrsnice.Klima kontinentalna...jer volem da ima i snega, i sunca, i sva 4 godisnja doba i tako...zima je obavezna ne bi li mi dala par meseci bez buba i slicnih kreatura...ne volem bube. Zato otpada tropska klima, a i vel'ke su vrucine...i tako.Kontinent Evropa, jer su tu najhumaniji gradovi i najvise po meri coveka - u S. Americi je 95% gradova (i 99% onih velikih) po meri automobila, sto mi se, jelte, ne svidja. Kada bi znao da mi je sudbina da zivim do kraja zivota u nekoj suburbiji, odma bi se ubio. I tako. A i volim kad grad ima neku istoriju, pa da vidis da nije od juce, a ne da je bio ledina dok nisu podignuti soliteri od stakla, betona i celika. J. Amerika, ne znam, ponekad zvuci privlacno, ali onda mi padne napamet ogromni drustveni kontrast koji tamo cest postoji (bogatasi pored jada i bede), vrucina, proklete bube, a i brate daleko je. Azija, prevelika je to za mene egzotika, kultura koju jednostavno ne mirisem nikako, vecinu hrane ne bi mogao da svarim (osecam da bi bio osudjen na McDonalds kada bi hteo da jedem u gradu ili tako nesto), previse ljudi, previse insekata. Australija em sto je daleko, em sto sam cuo da imaju neke opako velike pauke i nekim krajevima, mi lici nekako na Kanadu samo sa obrnutom klimom, sto jelte jeste plus u odnosu na Kanadu, al ne dovoljan da bi hteo sad tamo da idem da zivim kada mi se vec Kanada nije nesto narocito dopala.
J. Amerika nije nuzno vrucina. Kito, La Paz, Santjago, Montevideo i Buenos Aires, na primer.
Link to comment
glasala sam za evropski grad od 500 hiljada do milion ljudi s mediteranskom klimom, ali to su samo puste zelje.
Da li je to san svih ostrvljana?Jer, glasah u dlaku identicno.
Link to comment

Ja nisam ostrvljanin, ali sam glasao isto tako. Doduše, ne bi imao ništa protiv i da grad bude i nešto manji. Jug Francuske mi prvi pada na pamet.

Link to comment

Glasao za grad od 500K-1M, Severna Amerika, Evropa, ili Australija, sa mediteranskom klimom, a mogla bi i tropska :) Prilicno slicno onome gde sada zivim.

Сад живим у маснодонтурж од 400к, спојеном са још неколико вароши од укупно милион ипо, али је то тако ушорено да нема те гужве. Испада да су ме запамтили у само пар дућана, а и то само зато што су то породичне радње па не мењају особље тако брзо. Зачудо, на Менхетну сам се осећао више код куће него овде. Тачно сам знао кад треба да пређем улицу и без гледања на семафор, који би нацртао бело (не зелено) кад отприлике мој талас закорачи на другу половину.
Rasejan, ako nije tajna, sta je tebe privuklo u VB? Ako dobro pamtim, pisao si da radis od kuce, da ne moras da ides ni u kakvu kancelariju svakodnevno, sto znaci da bi mogao prakticno da zivis gde hoces. Zanima me cisto jer dobro poznajem taj kraj, mada bolje znam ovaj severniji deo, tzv. Poluostrvo™ (Hampton, NN, Williamsburg).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...