Jump to content
IGNORED

Idealno mesto za život


Ovo me vuče...  

91 members have voted

  1. 1. Selo-grad?

    • Megalopolis (preko 4 miliona)
      17
    • Grad od 500 hiljada do milion
      21
    • Grad od 100 do 500 hiljada
      20
    • Grad ispod 100 hiljada
      9
    • Palanka
      2
    • Selo
      2
    • Zaselak, gudura, izolovana farma, salaš
      6
    • Kelija na Gori sinajskoj
      0
    • Veliki grad po meri čoveka i čovečkinje (milion do dva)
      9
    • Megalopolis po meri čoveka i čovečkinje (2 do 4 miliona)
      4
  2. 2. Kontinent

    • Evropa
      71
    • Severna Amerika
      18
    • Azija
      3
    • Južna Amerika
      6
    • Australija
      13
    • Afrika
      3
    • Ostalo
      4
  3. 3. Klima

    • tropska
      3
    • suptropska/mediteranska
      59
    • kontinentalna
      22
    • atlantska
      5
    • pustinjska
      1


Recommended Posts

Možda ste imali tu sreću da izaberete zemlju i grad u kojima ćete živeti. Možda ste imali delimičan izbor. Možda uopšte niste. Recite mi šta vam je bitno prilikom izbora mesta za život? Blizina roditelja i porodice? Prijatelja? Veliki broj univerziteta? Obilna ponuda posla u vašoj struci? Bogat kulturni život? Uzbudljiv noćni život? Veličina grada? To da je dobro mesto za decu? Klima? Arhitektura? Standard života? Infrastruktura? Mentalitet lokalaca (ako tako nešto uopšte postoji). Imam mnogo ličnih misli na ovu temu, ali ne mogu trenutno da ih uobličavam jer nemam vremena. Idem da glasam na bazenu koji sam postavio.

Edited by bus
Link to comment
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    16

  • hazard

    7

  • mei

    4

  • Kampokei

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da se editujem i obrazložim : Da imam dobar posao, i na Marsu bih živeo. I to sa guštom! Ali Zapadna Evropa i Amerika-Australija su najviše livable, ne samo što se tamo najviše novci vrte, nego i zbog pozitivnog i blagotvornog uticaja lokalnog društva-socijuma na Balkansku tikvu.

Edited by Utvara
Link to comment

Ne može. Forced choice postavka. Trebalo bi da vam oduzmem i pravo na više kontinenata, jer većina ljudi uspeva da živi samo na jednom kontinentu u datom trenutku :D

Link to comment

pa da ali utice na relevantnost rezultatanpr. suba shije sve k'o da nas je polomila zima koja nikako da se pretvori u letoa ja bih glazala jos i za tropska :D

Link to comment

a gde je grad od milion do nekoliko miliona stanovnika? kad imamo iznijansirane opcije (guduru, pa keliju) onda pravda za montreal i ostale nemegalopolise!

Link to comment
Ne može. Forced choice postavka. Trebalo bi da vam oduzmem i pravo na više kontinenata, jer većina ljudi uspeva da živi samo na jednom kontinentu u datom trenutku :D
Није питање гласило "на којим континентима бисте желели да истовремено живите", него "шта вас вуче".Целог живота сам успевао да се држим тих градова до 100к људи, осим студентских година у Новом Саду, и некако ми се тај град никад није људски разгазио.Сад живим у маснодонтурж од 400к, спојеном са још неколико вароши од укупно милион ипо, али је то тако ушорено да нема те гужве. Испада да су ме запамтили у само пар дућана, а и то само зато што су то породичне радње па не мењају особље тако брзо. Зачудо, на Менхетну сам се осећао више код куће него овде. Тачно сам знао кад треба да пређем улицу и без гледања на семафор, који би нацртао бело (не зелено) кад отприлике мој талас закорачи на другу половину.У Мађарској смо радили у вароши од 45-50 хиљада људи, где се могло пешке до муштерије, и где се већ након пола године догађало да успут сретнем неког познатог. Овде, укупно двапут.
Link to comment

Jedino sto moze trajno da me veze za neko mesto su ljudi. Ostalo bi mi , potpuno sam siguran, pre ili kasnije dosadilo, koliko god mi se u pocetku dopadalo. Pa bio to Njuca, Tokio, alpsko selo, provansalski gradic ili grcko ostrvo.

Link to comment

ooo, buse, pa sto iznijansira gudure tako fino, a kad si dosao do gradova sito ukrupnelo.ja bih milion do dva. ili malo ispod miliona.i bitno mi je da budem blizu porodice (znaci evropa), bitno mi je da imam posao na kome se osecam dobro (dobra plata nije dovoljna), da sam okruzena dobrim izlozbenim prostorima, i da je stil zivota te sire zajednice blizak onome sto je moj zeljeni stil zivota.e sad, ako cemo da tresnjimo na vrh torte, volela bih i da mi posao omogucava da (povremenim putovanjima na par nedelja) menjam mesto boravka. to sam imala prilike i do sada da radim, i odgovara veoma onome sto jesam.mislim, ja znam i konkretne gradove u kojima bih najradije zivela, ali od toga za sada nista :)

Link to comment

Eve sam vam posle kelije dodao i još dve kategorije velikih gradova, pa menjajte odgovore. Jedino što nisam mogao da ih ubacim po redu, al dobro.

Link to comment

Средњи руски град од пар стотина хиљада до милион-два и Софија. Тако ће и бити. Важно је да културолошки и/или етнички припадам.Додао бих и избор времена и рекао 1960-их година.

Edited by Д
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...