Jump to content
Кристофер Лумумбо

od ljubavi do mrznje

Recommended Posts

MiddleClass

Italija, Argentina i Njemacka su mi super od jacih. Od slabijih volim Dance, Kamerun i sve juznoamerikance jer su divlji i pokvareni...Ne podnosim "cigane" - Portugal, Spaniju, Grcku, Francusku, Rusiju, Ukrajinu, Cesku, Slovacku, Poljsku...Ne volim Brazil, Englesku, Holandiju, skandinavce, azijate, okeaniju, arape...Neutralan prema USA, Meksiku i i ostatku Afrike.

Drug Chabor

Osim Srba, naravno, volim Francuze. Zato što svima smetaju njihovi crnci. Zato što su imali Platinija i Zidana. Zato što su razbili napumpane Brazilce u finalu '98. Zato što se svi žale na Anrijevu ruku, zanemarujući hiljade drugih sportskih nepravdi. Zato što su 2006. sprečili Ronaldinja da svaka dva minuta iskače iz TV-a sa odurnom NIKE reklamom. Zato što su Francuzi.

SleeperSleep
Osim Srba, naravno, volim Francuze. Zato što svima smetaju njihovi crnci. Zato što su imali Platinija i Zidana. Zato što su razbili napumpane Brazilce u finalu '98. Zato što se svi žale na Anrijevu ruku, zanemarujući hiljade drugih sportskih nepravdi. Zato što su 2006. sprečili Ronaldinja da svaka dva minuta iskače iz TV-a sa odurnom NIKE reklamom. Zato što su Francuzi.
:Hail::Hail::Hail:svi kojima ovo smeta: muda i tako dalje.

renne

Nikako ne podnosim Italiju, Portugal i Španiju i Holaniju.Pored našin najviše gotivi Engleze i Nemce

crtamOrasi

od velikih simpaticni su mi jedino italijani i holandjani, sve dok se drze podalje od nas.ravnodusan sam prema nemcima, francuzima, argentincima, brazlicima. opredeljujem se, bas ako moram, za one koji igraju trenutno lepsi fudbal.prezirem spance, portugalce i narocito engleze. njih ne mogu da smislim i zelim im ispadanje u najranijoj mogucoj fazi.od manjih timova favoriti su mi podsaharski afrikanci (ne znam ko njih moze da ne voli) i urugvajci. navijam i za ostale juzno amerikance kada igraju protiv druge boranije.arapske reprezentacije, azijate i australiju mrzim jer igraju najsmarackije fudbale.slabije evropske reprezentacije uglavnom ne volim, ali ovaj put cu navijati i za slovacku i sloveniju.

Edited by crtamOrasi

nemoderisani

Onako generalno, osim Srbistana, najviše volim Argentinu. Od malih nogu pamtim da su mi izgledali drugačije od svih drugih. Masne kose, ali ne kao Talijani nego onako prljavo masne, nabujale, sa onim trakicama, nadrkanih faca, spremni na sve, uvek im je pola tima izgledalo kao da su se probudili prašnjavi i mamurni u parku pa došli na tekmu.Volim Francuze i Holanđane već dugo. U Francuskoj sam najviše puta osetio da je nekom od srca drago kad kažeš da si iz Srbije, i kao i Holandija imaju dosta crnaca, gomilu dobrih igrača, i igraju lepo.Onako tradicionalno ne podnosim Švabe i Špance, neuspeh Engleza me uvek zabavi, a Brazil od generacije do generacije.Ali svako prvenstvo je posebno i što se navijanja tiče. Recimo '98 sam navijao za Hrvate zbog onako strašnog tima, Jamajku zbog vutre, i Meksiko zbog Jorge Campos-a (1.68 m), njegovih dresova, i onih tripovanja kod slušanja himne. 2002. su mi Hrvati bili antipatični, navijao za Senegal i Irsku. A 2006. kad smo ispali ugasio televizor. Do tada navijao i za Ganu, jer su prvi crnci koje sam upoznao bili iz Gane.Što se ovog prvenstva tiče desilo se nešto čemu se nikad nisam nadao, a to je da bih voleo da ukoliko to ne bude Srbija :P ili Argentina, kup osvoji Španija. Igraju mnogo lepo, a ovo im je najmanje džiberska generacija ikada. Ako su ikad zaslužili to je sad. Xavi, Iniesta, Seks, Torres, Villa, Silva...Osim njih i donekle Holandjana (zbog Robbena i Sneijdera), želim neuspeh svim favoritima. Posebno ovim Francuzima i Nemcima. Od autsajera navijam za Slovake i Slovence, po pan-slovenskoj liniji, Severnu Koreju i Novi Zeland zbog egzotike.

malkin

Mislim da jedino ne mogu da smislim Nemce. Jako mi je teško da zamislim okolnosti u kojima bih navijao za njih, ma protiv koga da igraju.Engleze volim do ekipe iz Italije '90. Kakva je to generacija bila... Gaza, Lineker, Platt, Waddle i ekipa iz zlatnih godina Liverpula: Barnes, McMahon, Beardsley :Hail: New Order i Barnseyevo repovanje. Kako čovek da ne navija za njih?Od te generacije naovamo sam prilično ravnodušan kad su Englezi u pitanju. Često navijam protiv njih.Irci su mi takođe favoriti zbog kasnih osamdesetih. Zbog Poguesa. I zbog Whelanovog gola CCCP-u iz '88. Zbog toga što su poslednje Liverpulove šampionske generacije bile krcate Ircima. Zbog Oldridža, Stontona, Kaskarina i Bonera. Zbog gospodina Džeka Čarltona i njegovog kačketa :Hail: Nisu igrali lepo, ali niko nije mogao da računa na pobedu protiv njih. Ni Englezi, ni Holanđani, ni Italijani. Uvek navijam za Irce.Od ostalih Evropljana, volim Rumune i Šveđane zbog onih super timova iz devedesetih i zbog četvrtfinala '94. Volim Bugare zbog Vaistinu Stoičkova. Volim Čehe jer igraju super fudbal, skoro kao hokej. Ostatak Evrope, ništa naročito. Holanđane mnogo cenim zbog fudbala koji igraju ali mislim da nisam nijednom navijao za njih. Zizu je bio bog i voleo sam da gledam njegovu Francusku, ali su mi Francuzi uvek nekako više bili za biciklizam nego za fudbal. O Belgijancima da ne govorim. Za Špance me nikad nije mnogo bilo briga, a ni za Italijane. Lažem, ovi drugi su često umeli da me nerviraju. Volim Kamerun, takođe zbog Italije '90. Volim Senegal zbog Youssu N'Doura. Ostatak Afrike me ostavlja prilično ravnodušnim. Dobre su bile generacije Nigerije tokom devedesetih. Sever Afrike ne mirišem mnogo. Od bliskog istoka pa do Japana ništa zanimljivo ne postoji što se mene tiče. Japance gotivim, Koreju ne volim. Južna Amerika. Valjda prvi fudbaler čiji sam poster okačio kao klinac je bio Maradona. Santa Maradona! Od tada Argentina ima posebno mesto u mom srcu :wub: mada sam navijao protiv njih '90, sve do finala :D Brazil volim, ko i Zvezdu, zbog ćaleta. Još pre Maradoninog postera naučio me je da recitujem: Garinča, Didi, Pele, Vava, Zagalo. A i super su, brate, imaju dobru muziku, dobre ribe u publici, ne igraju prljavo, svi redom razumeju igru, valjda jedini umeju da se smeju dok igraju.Ugruvaj i Kolumbija su mi dragi, kao i Čile. Ne znam tačno zašto. Okeanija, centralna i severna Amerika su mi isti ko i veći deo Azije - manje-više ne postoje.

Bustin

srbija je ok... ostale uglavnom mrzimponajvise engleze jer su nadmeni i arogantni a vec godinama su najveci luzeri i picke. pogotovo ovi poslednjih godina koji kao imaju kvalitet ali svaki put se useru k'o grlice. poslednji put sam ih simpatisao daleke 96 sve sa covekolikim gazom.istini za volju imam uvek neke simpatije za autsajdere pa cak i kada igraju sa nama. neko je spomenuo severnu koreju i sa njim delim sentiment.

WTF

Navijam za moje™, i jedne i druge, + bliske komsije. Znaci Srbija, USA, Slovenija, Mexico.Gotivim sve iz Subsaharske Afrike, pogotovu JAR i Cameroon. Simpatije za Aussies i Kiwis.Od favorita i istorijskih velikana™ - kao klinac sam obozavao Englesku i Brazil, a mrzeo Nemacku i Argentinu. U zadnjih 10-15 godina to se promenilo. Za Svabe i Argies sam razvio 1 zdrav respekt, a konstantni hype, pogotovu oko individualnih igraca ala Beckham i Ronaldo, mi je ogadio Engleze i Brazilce. Spance i Francuze sam vazda voleo, prema ostalima sam neutralan, zavisi od igraca u generaciji. Npr. Holandiju sam gotivio 90ih, ovi sad su mi onako, nista posebno. Od ostalih iz Evrope - simpatije za Dance i Slovake, hate za Grke i Portugalce.Iz Juzne Amerike gotivim Paraguay i Chile, prema Urugvaju sam neutralan.Iz Azije mi je Japan jedino simpatican, prema ostalima sam ravnodusan.

salkodinamitas
Savršeno rečeno.. Francuze nekako možeš da voliš, uz autsajdere normalno.

panta rhei

navijam za: srbiju, svajcarsku, englesku, holandiju, argentinu...navijam protiv: nemacke, portugala, italije, brazila...spanci, francuzi, uglavnom neutralno, zavisi sa kim igraju i kako.od 'manjih' sam za obalu.

Otto Katz
ponajvise engleze jer su nadmeni i arogantni a vec godinama su najveci luzeri i picke
Zato i imaju moje simpatije. Kad bi imali i rezultate, vjerojatno bi to bilo već nepodnošljivo. Nego, sad vidjeh topik o forumskoj popularnosti/nepopularnosti. Kakva je razlika, ovo kao više emotivno, ljubav, mržnja i to, a ono... hm... kao tek simpatija/antipatija? Mada, još teže mi je razlučiti fajt arenu od arajvalsa i moderacije. Al, hajd...

Bustin
Zato i imaju moje simpatije...
ti si bas zao covek :D

Dimitrije

SAD i Srbija su timovi za koje navijam. Uvek velike simpatije za Brazil i Englesku zbog stila, tradicije i odnosa prema ovom sportu. Prema ostalima sam ravnodusan, mada bih voleo, da nisu u srpskoj grupi, da Australijanci odu sto dalje jer je Auistralija 'great country' i tamosnji svet isto tako 'great'.

Venom

Napred Nemacka :D.