Jump to content
Кристофер Лумумбо

od ljubavi do mrznje

Recommended Posts

mandingo

Osim Srbije samo Engleska. Mrzim Brazil, Holandiju, Spaniju, Portugal...

dillinger

mrzim samo nemce. uvek im želim sve najgore (sportski, razume se). smatram da za ono humanoid, a da nije nemac, ne može navijati. u poslednjoj deceniji, kako imaju neopisive sreće pri žrebu, mržnja se samo pojačala.sve ostale na svetu - zavisno od generacije mogu i voleti i ne voleti. konstanta su samo nemci. kvalitet svakog prvenstva obrnuto je proporcionalan uspehu nemačke na istom.

Edited by dillinger

Dankan Ajdaho

Mrzim Žabare, mrzim Okupatore, a i Špance :) Ne volem Grke što ružno igradu. Argentinu što su prljavci.Volem Holandezi, Brazil, i Portugal nekada a sad ne znam. I Francuze mrzim što su lopovlukom došli. I volem Mexico.

yolo

uvek i svuda - argentina. pa onda puno praznih mesta.generalno volim i talijane.obozavam dobre crne ekipe tipa nigerije i kameruna pa i obale slonovace, sto ne vazi i za ganu (nezavisno od toga sto su nam u grupi), oni su do jaja zniru.spanija igra prejebeni fudbal da bi to izignorisao ali nemam nikakav emo odnos prema njima.brazil me tradicionalno nervira zbog pimplovanja i nemam problem kada ispadnu. vise gotivim razne juznoafricke bolidne ekipe tipa urugvaja.prema nemcima sam ravnodusan, i ne mrzim ih uglavnom zbog nefudbalskih razloga. realno su toliko jadni da ih covek ne moze ni mrzeti posteno.englezima zelim sve najgore, kao i holandjanima. onako, ontoloski.prema sitnim jajarama tipa portugala koji kao satro igraju do jaja fudbal sam takodje ravnodusan mada im u sustini ne zelim nista dobro.od timova koji nisu prosli, nedostajace mi rusi i turci.

beeva

Ne volem Holandjane, vazda su redom guzili bivsu SFRJ kao i sada Srbiju..sipmatisem Zabare, onako jajarski samo oni mogu do titule i zavrsnice generalno.

Mostly harmless

Srbija uber alles a backup plan je ovakav:+ Argentina (jer zive fudbal)+ Severna Koreja (jer su najveca beda prvenstva, moras ih simpatisati ako si covek tm)- Engleska (osim sto su smradovi, unistili su mi Pannini album angry.gif )- Italija (booooooriiiing)

Edited by Mostly harmless

kralj

Ovde vec padaju maske...Vremenom uspeh da prenbregnem predrasude tipa 'Italijani se sve provlace kroz grupe, da bi docnije do titula stizali sudijskim kradjama'. Zanemarujem i svecane pesme, sarene krpe, znamenja, tradicije, istrorije.SP gledam rastereceno, sa sve suptilno unapred odabranim favoritima, ali sa velikim iscekivanjem da me na licu mesta neko kupi, a neko proda. Drugim recima, vise se nekako vezujem za generacije nego za mentalitete. Pa opet... Za Engleze vala nikad necu navijati. Toliko publiciteta, hype-a, zute stampe, arogancije - ni oko cega. Da sve bude gore, fudbal im je (uz tenis gde su bitno uspesniji) jedini krsten planetarni sport kojim se bave. Retko netalentovana sportska nacija. Uz Engleze, ne volim ni ostale anglosaksonce. Pa ni Argentince, Spance, a ni ostale male Portugalce kao osvedocene carinike lopte. Mada protiv Maradone nisam uspeo da navijam. Azijske repke poispadaju pre nego sto ih onako dubinski zamrzim.E sad, Brazil. Nanovo bivam odusevljen kanalisanjem vlastitog im fanatizma. Tim ljudima se po organizmima desavaju na sve strane neki armagedoni kad je o fudbalu rec, a oni pimplaju sa sve osmehom, komentarisu, navijaju... Pimplanje samo... Manje-vise. Kako kad.Nemci. Neko savrseno definisa - ljubav iz strahopostovanja. Imponuju brate disciplinom, istrajnoscu, verom u uspeh. Sportski orgazam nastupi kad neko dobije izgubljeni mec. Ovi su nam ih toliko priredili. Respect!E da... Francuzi. Jeste da su malo izgubili identitet sa ovim silnim afrikancima, ali jos od vremena Platinija su mi bili omiljena evropska reprezentacija.Voleo sam jos i reprezentaciju Hrvatske '98, Rumunije '94, Kameruna '90... Tomasa Skuhravog, Bugarina Borimirova, Enca Franceskolija, Kareku...Ove godine nisanim Oranje.

dig_chohano

U, odlican topik za uz kafu.Italijane najvise volem, prvo svetsko kojeg se secam i koje sam kao gledao je 82., a ko je uz Paola Rossija ucio sta je svetsko prvenstvo ne moze da ih ne voli.Volim sve juznoamerikance, posebno Argentinu i Cile. Divlji, prljavi, pokvareni, grizu ko da im je zadnje. Brazilci su mi na dnu te juznoamericke lestvice, jedino ona ekipa iz 86. zasluzuje naklon do poda - Sokrates, Kareka, Alemao, Branko... Centralnu i severnu Ameriku ne primecujem, osim onda kad je ucestvovala Jamajka pa su navijacicama ispadale sise u krupnom planu.Od afrikanaca gotivim sve osim ekipa sa severa (Alzir, Tunis, Egipat, Maroko).Iz Evrope volim sem Italije Englesku i Irsku. Holandiju vol`o samo u Rajkard-Gulit-Van Basten postavi, od tad im zelim brzo i bolno ispadanje. Spancima, francuzima, cesima, poljacima i portugalcima bih zabranio ucesce u svim takmicenjima zbog specificne nakaznosti koju poseduju. Svabe ne volim, al ne mogu da ih ne cenim zbog mentaliteta, ljudi i sa bulja timom uvek nesto urade. Ostatak Evrope moze da ucestvuje samo ako ima neke vanredno ruzne igrace poput Bugarske i Trifona Ivanova, mislim da cu jednog dana svoju decu plasiti njegovom slicicom iz albuma USA 94.Azija i Okeanija mi dodju kao neka salata u rucku zvanom World Cup. Nisi u kafani zbog salate nego zbog komadine mesa u tanjiru, al salata fino ide uz to.Nasa i ex-YU reprezentacije mi straobalno idu na kurac zbog "ko ne doso na boj na Kosovu..." pristupa svakoj utakmici.

ParaPsycho

volim engleze da gledam al najveci gust je kad ispadnu pa krene preispitivanje kroz medije...za to zivim, francuzi su mi gotivni jer ih cesto biram na pes-u, a i osvojio jedan turnir sa njima 98 pre no sto su to u radili u real lifu, italija - zato sto se stalno "provlace"...cim pocne prvenstvo neki naucnik krene o njihovoj sreci il sta god

Milogled Bluff

Italija uvek na prvom mestu. Simpaticni su mi jos Nemci, najcesce i Argentinci, Holandjani i Englezi. Spanci onako. Meksiko isto tako. Ne podnosim Brazil, Portugal, Grcku. Francuzi su mi ranije bili OK, ali im ovog puta zelim sve najgore zbog nacina na koji su se plasirali.

hazard

Dakle, da ne idemo previse generalno, dakle specificno samo na ovom SP:Volem: 'Talijane (ne znam zasto, uvek su mi bili dragi nekako - mada ne zelim da opet osvoje SP, jer bi to bilo dosadno), Slovake (braca sloveni, mala zemlja, autsajderi, prvi put na SP sami, itd.), Argentinu (sexy fudbal - mada na ovom SP prizeljkujem da se ukrstimo s njima i izbacimo ih, jer, ako necemo sad sa Maradonom kao selektorom, necemo nikad), i Spance - spance inace mrzim iz dna duse, jer su prevaranti i pickice, ali, nekako smatram da ih je karma dovoljno kaznila u nekim skorim prvenstvima npr. 2002., a 2008. su zaista imali daleko najbolju ekipu i sasvim cisto i zasluzeno osvojili EP, tako da ih samo na ovom prvenstvu gotivim. Kad se prvenstvo zavrsi, opet cu ih zamrzeti :DNe volem: Nemce (zar je potrebno objasnjenje?), Engleze (isto), Holandiju jer su mi stvorili kompleks kao navijacu nase reprezentacije, J. Koreju (jos nisu dovoljno kaznjeni zbog 2002.), Sloveniju (jer me uzasno nervira nacin na koji igraju fudbal - zelim im sve najgore), Francusku (inace ih onako gotivim il' sam indiferentan, ali na ovom SP im posebno zelim da propadnu zbog onog protiv Irske), i skandinavske reprezentacije (jer me podsecaju na engleze).

Johann Gambolputty__of Ulm

Najbolje volim da Francuska iz mesta ispadne, tj. da ne da nijedan gol, nema nijedan bod i bude poslednja, ne u grupi, nego na celom prvenstvu. Ovo nije generalno pravilo za prvenstva Evrope i sveta, već na ovom, zbog načina prolaska na isto.Navijam za autsajdere, dakle, severne Korejce, Slovence, Južnoafrikance, Grke i ostale Alžirce. Od favorita samo za Brazil. Za Holandiju je neko već pomenuo neprestano ispadanje, Engleze nikad nisam voleo, e, jedino bi mi bilo skroz dobro da Italija, ako uzme titulu, da je uzme na najgori mogući način, preko muljavine, penala, produžetaka i sličnih 0:0 poduhvata. Ne znam zašto. Isto kao što mi je Inzagi zbog načina igre postao čak simpatično-odvratan, poput: "Šta, Inzagi dao gol? Je l' bio u ofsajdu / dao rukom / napravio faul u napadu? Jeste? Jbt, dokle..." uz osmeh neverice.edit: E, da, Španija. Nikad i nigde, ni u jednom sportu ne mogu da navijam za Špance, dapače. Tako i na SP.

Edited by Johann Gambolputty__of Ulm

Otto Katz

Gledam listu učesnika i shvatim da za svakog nalazim neki razlog za simpatije. Osim možda Švicarske. Jer šta će njima nogometni uspjeh? Naučio sam voljeti čak i tradicionalne objekte mržnje i zavisti, Špance, Nijemce. Španci se moraju simpatizirati radi odlične igre, a za Nijemce sam uvijek radoznao kako li će ovaj put postići uspjeh s još jednim krš timom. Volim autsajdere, jer mogu samo donijeti uzbuđenje. Volim exotične, bili oni Honduras, Sjeverna Koreja, ili Novi Zeland. Volim Argentince, jer su ogorčenost, podlost i prljavštinu posisali u slamu s majčinim mlijekom. Volim Holanđane zbog moćnog nogometa. Volim Engleze zbog aure neuspješne velesile. Volim Brazil, jer guše i smaraju.Volim Italiju, jer demonstriraju višedimenzionalnost fudbala. Srbiju volim do recimo četvrtfinala, dalje bi bilo ipak previše dok se situacija na Zapadnom Balkanu još malo ne stabilizira. Zapravo sve volim do četvrtfinala, onda se obično više zluradujem gubitnicima.

Mostly harmless
Srbiju volim do recimo četvrtfinala, dalje bi bilo ipak previše dok se situacija na Zapadnom Balkanu još malo ne stabilizira.
:lol: Jbg, bices razocaran onda! <_<

kapetanm

Uvek mi je krivo kad se nasi plasiraju za SP. Znam da ce mi celo leto biti upropasteno zbog sekiracije, a kad ne sudeluju uzivam opusteno.Koga volim ? Englesku, Holandiju, Nemacku, Argentinu, Daleki IstokMrzim - Italiju, bem ti zemlju gde na treningu ucis kako da povredis,Brazil posle Sokratesove generacije, Urugvaj , Francuze (pogotovo sad zbog Anrija)