Jump to content
Кристофер Лумумбо

od ljubavi do mrznje

Recommended Posts

Кристофер Лумумбо

ne znam da li je vec ova tema bila, ali zanima me koju reprezentaciju mrzite a za koju cete navijati (sem svoje) i zasto? vec sam napisao na drugom topikumrzim- najvece zadovoljstvo na ovom sp, sem eventualnog uspeha nase reprezentacije, donece mi potpuni krah italije. ne postoji odvratnija reprezentacija na kugli zemaljskoj i ja njih ne priznajem kao svetske sampione. - mrzim grcku bez obzira na sastav i na sport zato sto sam imao negativno iskustvo sa njihovim navijacima. zelim im sve najgore.volim- holandiju zato sto igraju sexi fudbal- volim englesku...ne znam zasto navijam za englesku ali eto navijam.- volim brazil i argentinu isto zbog sexa

henrik larsson

Priznaj da te je Uča poslao u sklopu akcije za evidentiranje patkometara pred SP radi lakšeg praćenja.

Кристофер Лумумбо
Priznaj da te je Uča poslao u sklopu akcije za evidentiranje patkometara pred SP radi lakšeg praćenja.
da, obecao mi je pinovanje zige ako to odradim. zaboravio sam da kazem da volim meksiko i africke repke, ali njih skoro svi gotive (evo prilike da navatamo rasiste na forumu).

gervasius twinkleminkleson

aww, kakav naslov, ni zurnal se ne bi postidio :Dsalu na stranu, kod mene nema previse konstanti, jedino uvijek navijam za italijane. djelom iz istog razloga zbog kojeg pratim italijansku ligu - jer sam odvajkada bio izlozen italijanskoj televiziji i posebno njihovim sportskim emisijama, a djelom i zato sto ih svi mrze :Dmada uglavnom - sve zavisi od igraca. nekad su me i italijani znali nervirat, kao i recimo argentinci, spanci - a sad su mi te reprezentacije najdraze [od ovih jakih]. takodje, portugal mi je nekad bio medju najdrazima, a sad ih ne podnosim. slicno za engleze, samo sto me oni ni sad ne nerviraju toliko, sako mi nisu ni priblizno dragi kao prije nekih 10ak godina. recimo da, kao sto po pravilu navijam za italijane, tako po pravilu [mada ni to ne skroz konzistentno] navijam protiv njemaca. a i brazil ne obozavam. prema holandiji i francuskoj sam ravnodusan, zavisi od protivnika.od manjih reprezentacija, kamerunci su mi nekako najsimpaticniji, te svi juznoamerikanci [osim brazila, jeli], na ovom prvenstvu i slovaci [zbog hamsika]. redovno bi navijao i za hiddinkove reprezentacije, ali njega nema na ovom SP

Кристофер Лумумбо
aww, kakav naslov, ni zurnal se ne bi postidio :D
pa da, hteo sam da dam 1 zurnalski ton ovom topiku. :D Edited by kojot

Milosh76

Spanci, Holandjani, Argentina i Brazil +Portugal, Italija, Francuska -+ jer igraju najlepsi i najbolji fudbal trenutno u svetu- jer su foliranti i zbog Kristine, zabari koji igraju nezanimljiv fudbal i neposteno su dosli na SP

pbg12345

Ima vec negde ono ocenjivanje svih reprezentacija sto smo lupali od -10 do 10 :) Uvek navijam za "slabe" protiv "jacih", a najsimpaticnija mi je Severna Koreja , valjda zato sto tamo ljudi zive bedno kao retko gde pa eto da im pozelim da se raduju uspehu reprezentacije, a i nekako spadaju medju najvece autsajdere. Volim i Nigeriju, valjda sto je moj prvi susret sa ljudima "drugacije rase" upravo bio sa Nigerijcima, a i Kamerun, pretpostavljam zbog '90; od ovih "favorita" Argentina, Brazil, Engleska mogu da prodju ne znam bas zasto, a ne volim Nemacku, Holandiju i Italiju , ove prve dve jer su nas obavezno pobedjivali gde su stigli, a Italiju jer su dosadni

Psihodelija

ni kod mene nema konstanti, ali mislim da nikada ne bih mogao da navijam za engleze ili portugalce.generalno su mi spanci mrski, ali trenutno igraju preterano dobar fudbal.od ekipa koje ucestvuje na ovom prvenstvu nekako su mi odbojne ekipe tipa grcke, alzira, paragvaja i slicnih za koje mislim da ce igrati uzasno ruzno i negledljivo.domacine nikada nisam simpatisao, gde god se igralo, ali mislim da ce mi se vuvuzele™ posebno smuciti. :)meksiko moze biti gotivna ekipa, voleo bih i da severna koreja uzme neki bod.holandjani su uvek previse sexy™, ali me nerviraju jer unapred znam da ce da izduvaju kad je bitno.

MocaVukotic

ja bih umesto volim/ne volim da kažem da sam se vazda bojao švaba i onog bivšeg sssr-a. i to zbog njihovih imena, dresova...totalno iracionalan strah. jbt, treba da igraš sa rusima™, i oni izađu u onim crvenim dresovima, svi sa "ruskim" frizurama, misliš "ovi bre nemaju pojma" kad ono sve aždaje, zavarov, alejnikov, protasov, belanov...userem se samo od prezimena. sa švabama još gore....

LudiKure

Volem™: Srbiju i afričke ekipeSimpatišem: Brazil, Englesku i Holandiju zbog otvorene igre, donekle i Španiju, mada znaju da budu tzigani dry.gifNe Vo Lem: C.Ronalda Portugal i ekipe južne amerike španskog govornog područja, zbog šminkeraja, prljavštine i podlosti koja ponekad prelazi u antipropagandu fudbala™

Kampokei

Mozemo da dodamo i vremensku osu, posto moze odnos prema timu koji nije tvoj da znacajno varira tokom vremena t.Engleska - volim, konstantno i bezuslovno. Kao klincu mi je Gari Lineker bio idol, a u istom uzrastu su mi imena njihovih klubova najbolje zvucala (Arsenal, Liverpul, Mancester Junajted, Notingem Forest... dobra imena, jebes mu sve).Italija - prosla put od nevoljenja preko nemanja nikakvog odnosa do blage simpatije koju ne znam kako da objasnim. Katenaco, pa sta?Nemacka - kao klinac sam ih iskreno mrzeo. Secam se finala 1986. i mog ogromnog straha da prvak sveta ne bude Nemacka :lol: . Kako sam postajao pametniji ta je antipatija popustala i onda sam na proslom EP po prvi put uhvatio sebe kako navijam za Nemacku (utakmica protiv Portugala).Portugal - od nemanja stava preko voljenja (koje je koincidiralo zaludjenoscu zemljom samom) pa do cak blagog prezira otkako je ona pizda glavni lik.Francuska - konstantna simpatija. Pobednici prvo takmicenja kojeg se secam uopste. Isti dresovi kao nasi. Uglavnom lep fudbal.Brazil - bili mi medju najdrazima, sad ih ne volim. Kao zemlja me jako privlaci, ali me u fudbal iritiraju. Malo zbog djilkoskih dresova, a malo zato sto su na svakom prvenstvu najveci favoriti ili jedni od i to se nece promeniti vise nikada. Zemlja u velikom usponu, sve vise para ce se ulagati u sport i samo ce postajati bolji u svemu sto rade.Argentina - obrnuto. Veliki nacionalisti koji znaju samo da pricaju o Argentini i ni o cemu drugom (makar ovi expats koje ja znam), ali volim njihov tim.

Boza_zvani_Pub
ovde se vec glasalo na ovakvu temu.Moja lista:0. Srbija1. Italija - od kada znam za sebe volim Italijansku fudbalsku reprezentaciju, svidja mi se taj nacin igre, koncepcija, taktika, odnos prema SP, golmani... Jednostavno me fascinira produktivnost takvog shavtanja fudbala i uvek ce biti tako!2. Nemacka - njih nekako vise volim iz strahopostovanja, preokrete, borbenost, timski duh, igranje do kraja, toliko ih se 'plasim' da ih volim.Moram da priznam, da posto se srasno lozim na sve moguce vrste statistickih podataka, u vreme kada sam ozbiljno poceo da pratim fidbal (1990) Italija i Nemacka su vec imali po 3 zvezdice na svojim grbovima, pa je to takodje bio jedan od faktora koji je uticao na opredeljenje.Najvise mrzim:1. Englesku fudbalsku reprezentaciju, Bilo bi predugacko pojasnjavanje.2. Spansku i Portugalsku reprezentaciju - jer su picke ;) !3. Sve africke selekcije*! ne znam zasto.*bez kameruna.od manje atraktivnih selekcija uvek navijam protiv domacina i za debitanta ako ga ima, zatim za egzoticne zemlje tipa honduras, manje vise volim sve juzno-amerikance!edit: mrzim grcku u svim sportovima, pa i ovde! Edited by Boza_zvani_Pub

Filipenko

Ne volim nikoga i ne mrzim nikoga. U zavisnosti od igara koje će pružiti, mogu da u određenom trenutku navijam za neku reprezentaciju. Tipa, odigra neka mučenička reprezentacija lepo, pa se sastane sa Francuzima, naravno da ću navijati za tu reprezentaciju. Isto tako, zašto bih navijao za nekog super-ultra favorita i tradicionalnu jačinu™, ako samo prvenstvo budu igrali kao buljaši najgori. Recimo, Argentina ima potencijal da igra ultra-mega fudbal, ali sam to mislio i pre X godina kada su imali Batistutu, pa su efikasno ispadali u prvom krugu, i to zasluženo.

tsva

ne volem:sto kaze moj stari - sve ciganske ekipe (Italija, Spanija, Argentina kao i ostale ekipe juzne i centralne amerike iz spanskog govornog podrucijaskandinavce, svabe(+ govorno podrucije) , holandjane, engleze(+ govorno podrucije), pogotovo francuze nakon rukometa u kvalifikacijamagotivim:Brazilce, bracu Slavene svih vrsta osim poljaka, azijate, afrikance

Mauci
:heart: Za Italiju, Sloveniju i Srbiju. Zadnje 2 su moje a Italiju sam simpatisao otkad znam za sebe. Pocelo je u skijanju sa Tombom :), nastavilo se sa Baggiom u fudbalu i tako to...Za ostale mi se jebe i uvek navijam protiv "velikih" favorita. Jedino ako se kladim :)