Jump to content
IGNORED

Ispovesti


omnamah

Recommended Posts

Niko od lekara nece odgovarati . Oni su posebna vrsta. Uostalom, pojedini i sluze mafiji. Bilo je govora i o mafiji u belim mantilima, koji ubijaju pacijente po nalogu mafije- ono sto ne stigne mafija, oni srede na operacionom stolu... ako se secate..o bekstvu jednog lekara u Kanadu..o lekarima u Hitnoj koji pustaju pacijente da umru da bi ih neko pogrebno drustvo sahranilo...a za to uzimaju procenat ...o lekarima koji primaju stravicne pare za mito da bi operisali...o lekarima ciji pacijenti umiru samo tako...o raznim lekarima je bilo reci. Pogledajte kako Tomica sve negira. Nista od toga nije tacno, sve je OK. Dok takvi ministri budu ministri, niko nece odgovarati. Nikad.Cula sam da se Hitna i ne odaziva ako je pacijent stariji od 70 godina...mom prijatelju nisu dosli za oca koji je imao 77 ,kome je pozlilo. Dok mu je otac umirao, lekar Hitne je ubedjivao mog prijatelja kako su oni u teskoj situaciji, jer kola Hitne moraju da stoje na semaforima,. na crvenom svetlu ! :blink: ...i kao zato oni ne mogu da stignu na vreme...inace, Hitna je stigla posle 45 minuta, bez aparata za disanje, srce, iako im je objasnjeno kako je coveku pozlilo, i samo su ustanovili smrt. Moj prijatelj je hteo da ih bije, ali pojavio se grmalj od dva sa dva /lekar/, koga verovatno salju samo da bi konstatovao smrt. Otac mog prijatelja je stanovao u centru grada.

Link to comment
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • omnamah

    28

  • JozoMujica

    13

  • Indy

    10

  • Viloticka

    8

ako se ovo pretvori u jos jedan od topika sa izrazima zgrazavanja i licnim ispovestima, moracemo da ga spakujemo, i otvorimo nesto drugo.nemam nista protiv licnih ispovesti, dapace, ali se takav pristup precesto vrlo lose zavrsi.hajde da vidimo kako ce dalje ovo da se odvija, a ako je neko dobrovoljac da mi pomogne u postavljanju teme o zdravstvenom sistemu, bilo bi sjajno da se javi.

Edited by kingmaker
Link to comment

Spava taj, ne brini. Nemaju oni savesti. Retko ko ima. bas retko. Ako prodjes da te ne ubiju, dobro si prosao. Sad da ne navodim nekoliko licnih primera... luda sreca, te sam ziva... :rolleyes:

Link to comment
ako se ovo pretvori u jos jedan od topika sa izrazima zgrazavanja i licnim ispovestima, moracemo da ga spakujemo, i otvorimo nesto drugo.nemam nista protiv licnih ispovesti, dapace, ali se takav pristup precesto vrlo lose zavrsi.hajde da vidimo kako ce dalje ovo da se odvija, a ako je neko dobrovoljac da mi pomogne u postavljanju teme o zdravstvenom sistemu, bilo bi sjajno da se javi.
Bilo bi dobro kad bi postojala dva topica o zdtravlju- jedan sa licnim ispovestima, a drugi opsti. Gde ce ljudi da se zale, nego ovde ? Nemas se kome pozaliti.
Link to comment
nemam nista protiv licnih ispovesti, dapace, ali se takav pristup precesto vrlo lose zavrsi.
Nadam se da se neće loše završiti, jednostavno ne mogu da prećutim iskustvo iz prve ruke sa ovom bagrom.Pre nekoliko godina sestri se u kasnoj trudnoći pokrenuo kamen u bubregu. Muž joj je bio na putu, pa je zvala hitnu, ali su odbili da dođu uz obrazloženje da nemaju slobodnih kola. Dok sam stigao do nje već se previjala u bolovima. Kako tad ni sam nisam vozio, probao sam još jednom da nazovem hitnu, na šta me je lik pitao jel to za istu onu trudnicu koja je već zvala, a potom se izderao što ponovo zovem kad su već rekli da nemaju slobodnih kola! Posebna priča - zvao sam i nekoliko taksi službi - pošto je to bilo u vreme kada su pitali za destinaciju i pošto se radilo o kratkoj relaciji, preklinjao sam operaterke da kažu da se radi o trudnici u bolovima. Uvek isti odgovor - "Nema niko slobodan, nazovite kasnije". Posle tri takva pokušaja, rekao sam da je destinacija aerodrom - "za 3 minuta"! Taksista se sit navikao kako smo ga prevarili i kako bi svaki njegov kolega sigurno došao i da smo pošteno (!) rekli kuda idemo. Zaćutao je tek na moje vrlo polako proceđeno "umukni" (mislim da je to jedini put u životu da sam upotrebio tu reč). Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Meni su hteli u bolnici da daju u venu lek na koji sam alergicna. Pri prijemu su me pitali da li sam na nesto alergicna, ja rekla, oni zapisali, onda me je neko u hodniku u belom mantilu opt pitao na sta sam alergicna, ja rekla, on valda zapisao, najzad se smirim u krevetu, krenem u wc, sestre mi kazu lezite, sad cete dobiti u venu...ja pitam STA, a one kazu bas onaj lek za koga sam rekla 3 x da sam alergicna. :o Ko zna sta bi bilo da nisam pitala. I jos me je sestra napala sto nisam rekla na sta sam alergicna, jer sam mogla da umrem primajuci ga direktno u venu. :blink: Znate sta sam jos videla ? Sesetre u bolnicama puste infuziju da kaplje veoma brzo, a postoji odredjen ritam po kome sme da kaplje u venu. Inace je to veliko opterecenje za srce. Pogotovu za stare ljude. Postoji li mogucnost da puste brzo da tece i onima starijima ? Pa naravno. Gledaju serije, kuvaju kafe koje su dobile i jedu kolace /isto dobile/ i kukakaju sto ne dobijaju vise...mislim, u odnosu na hirurge koji dobijaju miiiitooo...onoooliko...a ja sam isla od pacijenta do pacijenta i smanjivala brzinu kapljanja infuzije....a i izbacivala sam lopate,donosila toplomere, sve sta treba, posto sestre ne mozes da dozoves.

Link to comment

sta reci za lekara koji ti na pregledu peva- druze tito ,mi ti se kunemo ... :blink: i kaze da vrlo dobro zna vasu situaciju... posle zbog njegove greske dobijes sepsu i takav cekas pod 40 temparaturom mesec dana, stomak ti se naduje na 7. mesec trudnoce-unutra gnoj nastao lekarskom greskom.da nije bilo svedoka, ne bi te ni operisao /da li je cekao pare, sta li/, falsifikovao tvoje stanje prilikom izlaska iz bolnice- nestala temparaturna lista i jos neki dokumenti koji pokazuju da si imao sepsu.tip je hapsen za vreme djindjica, sa sve obelezenim novcanicama mita koje je upravo stavljao u dzep. bio je nacelnik klinike-julovac. ne znam kako je pusten i sta se to desilo, uglavnom, tip je opet nacelnik klinike i nista mu ne fali, verovatno ni mito.

Link to comment
Kazu da SHMP nece da dodje ni kad licno zove osoba kojoj pozli! Valjda racunaju da joj je dobro ako vec zove... A sta drugo da radi neko ko je sam kod kuce, a lose mu je?? Da gubi vreme zivkajuci ukucane, rodjake, prijatelje?Mladjim osobama (citaj 20-25) vrlo rado naplacuju dolazak, makar se radilo o izuzetno visokom pritisku koji je izazvao smetnje u govoru i oduzimanje jedne ruke! (Prisustvovala takvom dogadjaju... a i oni sami su izmerili toliki pritisak...) Terapija je bila: savet! (To su i upisali u knjizicu!) :ph34r:Cesto, doduse, kazu da se ponovo pozove ako nesto ne bude u redu, ali to vec nije Beograd (nego manji gradovi).Kada imaju posla, tj. guzvu, umeju da budu drski, ali isto tako umeju da te ostave na liniji, a oni (uoci Nove godine) pricaju o sarmi, kolacima i picu). :ph34r: Kad pitate za savet, nadrndani tipus koji je promasio zanimanje ume da odbrusi da oni nemaju vremena za deljenje saveta (a kako bi imali vremena za dolazak?). Sve bi bilo OK da sve vreme nije pricao s nekim ko ga je "zabavljajo", cak mu je objasnjavao (i sve se culo) kako na liniji ima "neku babu", a onda je i meni odbrusio kako nema vremena! :ph34r:Zanimljivo je da isto neke nadrndane curke umeju da izjave kako "mi nismo taksi", ali sta raditi sa osobom kod koje se sumnja na infarkt (pomerati je? :ph34r:) ili koja non-stop povraca - kako TO smestiti cak i u sopstveni auto, a kamoli u taksi?? :ph34r:(Prisustvovala sam "posalicama" dvoje mladjih "lekara" povodom smrtnog slucaja koji se "nalazio" u jednoj od prostorija prijemne sluzbe za hitne slucajeve... Seckali su se hodnikom, navlacili rukavice i vrlo degutantno zezali, na zaprepascenje pacijenata koji su cekali hitan pregled. :puke: Lekarski boze, ima li te? :ph34r:)Spisak primera je poduzi, ali dosta je bilo. :puke:Ovaj je nevaspitana i nestrucna stoka, dakle: otkaz i zabrana rada.P.S. Ne mogu da precutim ni "utisak" da terapija hitnih slucajeva zavisi od oblasti u kojoj je strucan dezurni lekar. Tako je gastroenterolog jednom svima redom (!) davao ranisan IV i sl. :unsure:
Ne racunaj uopste na HP. Nije uopste cudo da su Beogradjani izglasali da se renovira Dom omladine, a ne za HP. Znaju ljudi...Danas, izmedju 13 i 14 ,bice reci o Hitnoj pomoci.na radiju B92.....traze od slusalaca da se javljaju, da govore svoja iskustva. Pa ne mogu da verujem. Edited by omnamah
Link to comment
Mislim da nisi u pravu, ali ću proveriti. Ono 65% je OK.edit:Proverio.Nije ni najbitnije iz kog fonda ide naknada, u oba ja uplaćujem lovu, a kontroliše ih država. Ipak evo dela iz Zakona o zdravstvenom osiguranju:
Sto se ti sekiras ? Covek radi u zdravstvu. Zar ti nije jasno da hoce da skrece sa prave teme ?slusaj b92, danas, od 13-14...
Link to comment

Znate li ilegalni cenovnik za hiruske intervencije ? Znate li da se operise i subotom i nedeljom, samo ako platis ?/oni slucajevi koji nisu hitni/..onda se placaju ne samo hirurg, nego i anesteziolog i svo pratece osoblje. Ako imas para, nema brige za tebe. Mada postoji i dalje briga u vezi toga da li ce te operisati samo zato da bi ti uzeli pare...da li ce izmisliti razlog za operaciju, samo zbog para...Kome o tome govoriti ? Koga kontaktirati ?Koliko kosta operacija ciste ? Preko 1000 e. To je minimum. Koliko je carski rez ? Oko 500 e , sad i vise...Korupcija je nevidjena. A i nije bas bezopasno govoriti o tome. Moja prijateljica je poslala pismo Blicu, o njenom iskustvu sa hirurzima i mitom, sa sve svojim imenom i imenom lekara, i sa kontakt telefonom, i sta je bilo ? U nekom od sledecih Bliceva, osvanuo je clanak pun hvale za tog lekara koji prima mito, kratki opis njegovog zivotnog zalaganja za struku, za etiku... :blink: Ko zna koja je adresa, bilo kakav kontakt nekog udruzenja gradjana koji su stradali od lekarske ruke , koji se bore za bolje uslove za pacijente ? Bili su nedavno na RTSu.

Link to comment

Ja sam bio u ovoj situaciji: 1992. godina , očuh teško bolestan od raka , vrućina , zovemo lekara , on neće da dođe zbog vrućine , a razdaljina od ordinacije do zgrade par stotina metara, kasnije kad smo zvali hitnu pomoć došli nakon sat vremena i još ga ostavili onako teško bolesnog u hodniku na betonu da leži u nosilima , a niko ga nije ni pogledao jedno 2 sata.Posle kad je umro , lekar koji je došao da potvrdi smrt , dao nam je vizitku nekog privatnog prodavca posmtne opreme.

Link to comment
Sto se ti sekiras ? Covek radi u zdravstvu. Zar ti nije jasno da hoce da skrece sa prave teme ?slusaj b92, danas, od 13-14...
Slušaj da ti kažem nešto - pošto već ne diskutuješ o stavovima već o meni: ta kuknjava na lekare koju ti ovde sprovodiš mi zvuči totalno neargumentovano, egocentrično, hipohondrično i pomalo šizofreno. Inače, ne radim u hitnoj pomoći niti imam ikakve veze sa istom.@Div: u pravu si, sad sam proverio sa mojima u obračunskoj službi, sorry zbog trola.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...