Jump to content
IGNORED

genocid, holokaust, gulag, film


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa onda pitaj. jebiga ja se necu uvrediti a svakako necu o tebi manje misliti. stavise jasno je da ti i rimljanin imate potpuno razlicite razloge za ovu raspravu sa mnom.
ne razumem, sta da pitam?ne ulazim u rimljanove motive, niti su relevantni sto se mene tice. znam samo zasto sam se ja ukljucio u pricu.zasmetalo mi je sto smatrate bizarnim nazivanje gulaga logorima smrti. pritom pricamo o mestu na kom je vise od milion ljudi ostavilo kosti, koje vi nazivate mestom u kom su vladali losi uslovi zivota. cinicno, zar ne?naravno da mi ne pada na pamet da ti pripisujem nipodastavanje staljinovih zlocina, znam da ne mislis tako.da, solzenjicin je odlican pisac :) Edited by ToniAdams
Link to comment
  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fabius maximus

    80

  • kim_philby

    70

  • Аврам Гојић

    29

  • ToniAdams

    19

pa onda pitaj. jebiga ja se necu uvrediti a svakako necu o tebi manje misliti. stavise jasno je da ti i rimljanin imate potpuno razlicite razloge za ovu raspravu sa mnom.
Koji su to moji razlozi ?Kada kazem da je jedan Holokaust i da nema relativizacije ali da su gulazi logori smrti koje covecanstvo nije osudilo u meri u kojoj je trebalo, imam neke skrivene razloge ?I ja mislim da ti ne nipodastavas Staljinove zlocine jer da to mislim zakljucio bih da si potpuno lud i ne bih polemisao sa tobom.Mislim da ih relativizujes, odnosno radis ono sto meni spocitavas da radim sa Holokaustom. Edited by fabius maximus
Link to comment
ne razumem, sta da pitam?ne ulazim u rimljanove motive, niti su relevantni sto se mene tice.zasmetalo mi je sto smatrate bizarnim nazivanje gulaga logorima smrti. pritom pricamo o mestu na kom je vise od milion ljudi ostavilo kosti, koje vi nazivate mestom u kom su vladali losi uslovi zivota.naravno da mi ne pada na pamet da ti pripisujem nipodastavanje staljinovih zlocina, znam da ne mislis tako.da, solzenjicin je odlican pisac :)
ali i antisemita. skokni do gigapedije i posisaj two hundred years together. plus to kaze i vladimir voinovic a ja samo prenosim.drugo todeslager nije isto sto i gulag. gulag je mesto na kome su vladali uzasavajuce losi uslovi zivota i sad hayekovci otvorite sampanjac neo-kmetovski odnosi spram zatocenika. ali to nije isto. i bas zato sto nije isto i da se ni jedno ni drugo ne bi ponovilo treba znati sta, kako i za koga. ovi koji tvrde da je to isto prizivaju ili jedno (voljno) ili drugo (kao posledicu).
Link to comment
Koji su to moji razlozi ?Kada kazem da je jedan Holokaust i da nema relativizacije ali da su gulazi logori smrti koje covecanstvo nije osudilo u meri u kojoj je trebalo, imam neke skrivene razloge ?I ja mislim da ti ne nipodastavas Staljinove zlocine jer da to mislim zakljucio bih da si potpuno lud i ne bih polemisao sa tobom.Mislim da ih relativizujes, odnosno radis ono sto meni spocitavas da radim sa Holokaustom.
gulag nije logor smrti. jebena wikiedija a ne neka ozbiljnija istorijska literatura:
Extermination camp (German: Vernichtungslager) and death camp (Todeslager) are usually interchangeable and specifically refer to camps whose primary function was genocide.In a generic sense, a death camp was a concentration camp that was established for the purpose of killing prisoners delivered there. They were not intended as sites for punishing criminal actions; rather, they were intended to facilitate genocide. Historically, the most infamous death camps were the extermination camps built by Nazi Germany in Occupied Poland during World War II.Nazi-German extermination camps are different from concentration camps such as Dachau and Belsen, which were mostly intended as places of incarceration and forced labor for a variety of "enemies of the state"—the Nazi label for people they deemed undesirable. In the early years of the Holocaust, the Jews were primarily sent to concentration camps, but from 1942 onward they were mostly deported to the extermination camps.Extermination camps should also be distinguished from forced labor camps (Arbeitslager), which were set up in all German-occupied countries to exploit the labor of prisoners of various kinds, including prisoners of war. Many Jews were worked to death in these camps, but eventually the Jewish labor force, no matter how useful to the German war effort, was destined for extermination. In most Nazi camps (with the exception of POW camps for the non-Soviet soldiers and certain labor camps), there were usually very high death rates as a result of executions, starvation, disease, exhaustion, and extreme brutality; nevertheless, only the extermination camps were intended specifically for mass killing.
Link to comment
ja makar imam privilegiju da buncam i da pricam besmislice. ti si jednostavno istorijski revizionista. a ako si pogledao noc i maglu i to stavio u istu kategoriju sa onom patetikom ti nisi izgubljen samo za istoriju vec i za film kao umetnost.
Evo ga spin doktor.I nakon objasnjenja da Noc i Maglu uopste nisam dovodio u vezu sa Jednim danom Ivana Denisovica vec sam odgovarao na post o vasudevinoj zelji da snimi film o jednom danu u logoru smrti, vrli Kim Filbi postuje ovo.Dovidjenja.
Link to comment

According to Soviet data, a total of 1,053,829 people died in the GULAG from 1934 to 1953, not counting those who died in labor colonies or those who died shortly after their release but which resulted from the harsh treatment in the campskoja cifra bi bila dovoljna da na njega ne gledas kao na lose mesto za zivot i rad?

Link to comment
Evo ga spin doktor.I nakon objasnjenja da Noc i Maglu uopste nisam dovodio u vezu sa Jednim danom Ivana Denisovica vec sam odgovarao na post o vasudevinoj zelji da snimi film o jednom danu u logoru smrti, vrli Kim Filbi postuje ovo.Dovidjenja.
nemoj da bezis kada postaje zanimljivo. koliko se secam vasa je hteo da snima ilsa she-wolf of the ss a ne ilsa tigress of siberia. ti si taj koji je pronasao tu vezu. ko sto rekoh mogao si da postujes i papilliona.
Link to comment
According to Soviet data, a total of 1,053,829 people died in the GULAG from 1934 to 1953, not counting those who died in labor colonies or those who died shortly after their release but which resulted from the harsh treatment in the campskoja cifra bi bila dovoljna da na njega ne gledas kao na lose mesto za zivot i rad?
znaci opet:
Extermination camps should also be distinguished from forced labor camps (Arbeitslager), which were set up in all German-occupied countries to exploit the labor of prisoners of various kinds, including prisoners of war. Many Jews were worked to death in these camps, but eventually the Jewish labor force, no matter how useful to the German war effort, was destined for extermination. In most Nazi camps (with the exception of POW camps for the non-Soviet soldiers and certain labor camps), there were usually very high death rates as a result of executions, starvation, disease, exhaustion, and extreme brutality; nevertheless, only the extermination camps were intended specifically for mass killing.
Link to comment
ok, necemo zvati nikad vise gulag logorom smrti, vec logorom u kom je bas jako puno ljudi umrlo.moze tako?
mozemo da ga zovemo i onako kako su ga sami sovjeti krstili:
Gulag is the acronym for The Chief Administration of Corrective Labor Camps and Colonies
nacisti su sami nazvali logore smrti tako. pedantan narod. ajde da se ne zajebavamo sa nacizmom. staljina je bilo i bice. maltretiranja i sikianiranja zatvorenika do smrti bilo je oduvek ali holokaust nosi snjur kao moderni i industrijski pokusaj unistenja svih evropskih jevreja.slovene je cekala samo sterilizacija.no mnogo je bolje pitanje: zasto je film po solzenjicinu toliko los i patetican? gotovo pa televizijski bedast.
Link to comment
cek, jel jasenovac onda logor smrti?posto si se osvrnuo na slovene.
koncentracioni logor. doduse prisustvo gasnih komora u staroj gradiski te politika istrebljenja srba, jevreja i roma govori o tome da se vrlo brzo pretvorio u logor smrti.edit: ali gulag svakako nije Edited by kim_philby
Link to comment
ne razumem, sta da pitam?ne ulazim u rimljanove motive, niti su relevantni sto se mene tice. znam samo zasto sam se ja ukljucio u pricu.zasmetalo mi je sto smatrate bizarnim nazivanje gulaga logorima smrti. pritom pricamo o mestu na kom je vise od milion ljudi ostavilo kosti, koje vi nazivate mestom u kom su vladali losi uslovi zivota. cinicno, zar ne?naravno da mi ne pada na pamet da ti pripisujem nipodastavanje staljinovih zlocina, znam da ne mislis tako.da, solzenjicin je odlican pisac :)
Солжењицин је у гулагу оперисан од тумора, који се касније повратио и био коначно излечен (у казахстанском егзилу).
Link to comment
Солжењицин је у гулагу оперисан од тумора, који се касније повратио и био коначно излечен (у Казахстанском егзилу).
taj podatak nisam znao. verovatno je to bila praksa i u logorima smrti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...