Jump to content
IGNORED

Imena i prezimena koja su i zajedničke imenice, pridevi itd.


bus

Recommended Posts

u osnovnoj školi razredna mi se zvala desanka čiča a u srednjoj stanica karadžić. na špici za otvorena vrata sam videla da se neko preziva biro, a juče sam čula kad su drugari spominjali nekog lika iz osnovne koji se zove ivan koral.

Link to comment
  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    110

  • bus

    79

  • slepa živana

    32

  • Delija67

    31

razredne su ti čudo. laugh.gif prava je šteta što još koju nisi imala da nastavi niz.

na špici za otvorena vrata sam videla da se neko preziva biro
ima i mikloš biro, profesor na novosadskom filozofskom faxu, odsek za psihologiju. ali kod njegovog prezimena nije isti akcenat kao kod zajedničke imenice, i je duže. bar su tako svi izgovarali.
Link to comment

Ybt. 13. strana, a ja se tek sad setio. Moja pokojna psina je imala švalera koji joj je napravio mala psetanca. Švalerova ljudska porodica je imala majku porodice koja se zvalaLjubimica Vodeničar. I još se zove, sasvim sam siguran.

Link to comment

Kenet Brana ili Brana Crnčević kao rečna brana.

u osnovnoj školi razredna mi se zvala desanka čiča a u srednjoj stanica karadžić.
Stanica je deminutiv od Stana, moj profesor fizike iz gimnazije dao je ćerki to ime, bio je iz Crne Gore.Ima i Zoran Čiča, igrao je u filmu "1 na 1". Edited by Krotka
Link to comment

Evo josh nekoliko kojih sam se setio (iskopao na netu):Goran Bugarin, Sead Gruda, Andjelko Tesan, Branislav Bošnjak, (fudbaler Sarajeva)Fajko Orman (fudbaler Chelika iz Zenice)Slobodan Dijamant (fudbaler Slobode iz Tuzle)Zijad Tojaga (trener Velezha)Denis Hrkač (fudbaler Velezha)Mario Čutura (fudbaler Dinama iz Vinkovaca)Damir Krznar, Nikola Pokrivač (fudbaler Dinama iz Zagreba)Goran Šator (fudbaler Hajduka iz Splita)Luka Dilber, Dragan Tabak (fudbaler Osijeka)

Link to comment
u osnovnoj školi razredna mi se zvala desanka čiča ......na špici za otvorena vrata sam videla da se neko preziva biro...
Imam ortaka Chichu, a na faksu je bila jedna riba sto se prezivala Biro
Neda Ukraden
Doesn't Give Stolen
Link to comment

Žrtvovala sam se i odgledala hrvatsku sapunicu telenovelu "Dolina sunca".Nekoliko zanimljivih imena i prezimena, uverena sam da ima još, odjavna špica ide brzo, tako da ću morati i sutra da se žrtvujem :P .Ivan HercegVišnja BabićPrezimena :ĆukJuka,kao drvo zivota (Yucca elephantipes)BudakŠnur - kabelhttp://www.novomilosevo.org.rs/recnik.html#%C5%A0Da li neko može da mi kaže šta sve može značiti reč "šnjur" izuzev što se tako zove vrsta ribe ? Doduše, nisam naišla na ovo prezime.Edit :Zaboravih najvažnije, glavni lik u seriji : Eva Kralj :D

Edited by Krotka
Link to comment
Da li neko može da mi kaže šta sve može značiti reč "šnjur" izuzev što se tako zove vrsta ribe ?
Ja nisam do danas čuo ni za prvu ni za drugu reč šnjur, ali sam se zainteresovao:
шњур1 м (лок. шњуру) 1. шнур. 2. карт.улог при картању, клађењу и сл. — Седнемонас пет-шест у круг, уложи свако по једнодугме . . . па ко изговори реч Артаксерксес,носи шњур. Нуш.Изр. однети, носити ~ постићи, по-стизати највећи успех; победити, побеђивати.шњур2 м (лок. шњуру) зоол. покр.морска риба из пор. Carangidae, ширунTrachurus trachurus.
A šnur iz prvog šnjura znači
шнур м (лок. шнуру) нем. варв. 1.врпца, гајтан. — Мушкарчићи у тегет матро-ским блузама, с малим пиштаљкама на белимсвиленим шнуревима, прилазили су мучврстим кораком. Вучо. 2. шњур1 (2). —Тко својим одговором буде најближи исти-ни, нек' повуче шнур.
Ni ovo nisam znao. Edited by bus
Link to comment
A, нашла Белићев сајт :). Добар. Малко претерива са наводницима, и са пецијалним записом локалног говора, ал' доста добро трефљава. У ствари мислим да знам човека, нека од мојих фирми је штогод трговала с њим некад давно.
Da li neko može da mi kaže šta sve može značiti reč "šnjur" izuzev što se tako zove vrsta ribe
За рибу нисам знао. Осим целог улога у игри, који победник однесе (што ће му бити шњур), шнур је био и електрични кабл, кад сам био клинац. После је и то постало кабл (кабао?).- а јел', пријатељу, а знаш ли ти шта је то кабл?- та кагда не знам, ја с'то јево.- па неће бити да си јео, то је онако подебља жица.- е онак нисам.
Link to comment

Hvala obojici, sada mi je fraza "odneti šnjur", "uzeti šnjur" i sl. jasna.Evo i 2 primera, za nas je posebno interesantan drugi, proverite zašto ;). http://www.naslovi.net/2007-01-10/vecernje-novosti/novi-sad-nosi-snjur/279535

Novi Sad nosi šnjur

Večernje novosti sreda, 10. januar 2007. BEOGRAD - U programu vantelesne oplodnje o trošku zdravstvenog osiguranja do sada su potvrđene 24 trudnoće. Od 62 para koja su prošla program u novosadskoj Klinici za ginekologiju i akušerstvo, čak 21 čeka bebu! To je dosad i najbolji rezultat u Nacionalnom programu. U GAK "Narodni front", zasad su potvrđene samo tri trudnoće, a u Institutu za ginekologiju i akušerstvo u Višegradskoj uspešnost programa sumiraće tek za desetak... http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=903&st=15Nisu veći od režima Hitlera i Pol Pota, ali im je body count veći od Al Kaidinog. Samo u Faludži su uzeli šnjur od Osame.

Link to comment

106 имена, 332 презимена.Него, зна ли неко шта је то пањак? Знам човека, ал' не знам шта значи.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...