Jump to content
IGNORED

Imena i prezimena koja su i zajedničke imenice, pridevi itd.


bus

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    110

  • bus

    79

  • slepa živana

    32

  • Delija67

    31

Zaboravio sam da pomenem drugara koji se preziva Crveni, tu je i Prostran
Био и неки колега Јанез Настран.накнадно: Шуша, Суша, Шеварика. Edited by расејан
Link to comment

E, ja bih volela da se prezivam Noć. Ta izreka je totalno neutemeljena.Dobro, ubedili ste me za Malinu. Prihvatiću da postoji.

E, da: Srna
Bila Srna. Ne pratiš, buse. tongue.gifIme Stamena. Videla sad, pri povratku kući, na čitulji. ph34r.gif
Link to comment
E, ja bih volela da se prezivam Noć. Ta izreka je totalno neutemeljena.Dobro, ubedili ste me za Malinu. Prihvatiću da postoji.
U osnovnoj imao 2 najbolja ortaka. Ortaku A se keva zove Marina, ortaku B se keva zove Malina.Čuvši to, ortak A komotno izjavi - ha, njegovi baka i deda sigurno nisu umeli da kažu "R".ne mogu da verujem da se nisam setio Iskre :isuse:
Link to comment

Lepo si se setio za Marinu. Srna ima i prezime. Dodajem i prezime Čekić, jednom mom drugu se nastavnik tehničkog tako prezivao.Stamena je glavni lik u pesmi Čorbast pasulj volem :D

Edited by Delija67
Link to comment
Lončar - prezimemada nisam siguran da li prezime ima dužinu :unsure:
То би могло да се броји и међу презимена која на једном језику значе једно а на другом друго... некад смо тако звали, у игри Дина 2, онај launcher.
Link to comment
Stefan KapičićNema šta, herojska loza je to... ;)
Ne može, jer kapičić nije reč sama po sebi (zar ne).
Bila Srna. Ne pratiš, buse. tongue.gifIme Stamena. Videla sad, pri povratku kući, na čitulji. ph34r.gif
Pa lepo sam vam ja govorio. Spisak. Za Stamenu mi se čini de je isto kratkouzlazni, a stamena kao pridev kratkosilazni. Al me mrzi da proveravam sad. Moram da jedem ove knedle što mi stoje kraj kompjutera.
Link to comment
Za Stamenu mi se čini de je isto kratkouzlazni, a stamena kao pridev kratkosilazni. Al me mrzi da proveravam sad. Moram da jedem ove knedle što mi stoje kraj kompjutera.
Tja, moguće. Meni je isto, ali ako se baš potrudim, mogu da se ubedim da postoji razlika. Kod kratkih akcenata sam uvek u nedoumici.edit: jesu li (bile) gomboce Edited by stormy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...