Jump to content
IGNORED

Jurovižn song kontest

Recommended Posts

... dochim se na eurosongu peva mahom na nemackom, valjda zato sto su patentirali zanr? Ova mala je otvorena kopija Kejt Nesh, i to ne zato sto ja tako kazem vec zato sto je to vise nego ocigledno.A ovo:... gde ja sve vreme objasnjavam da je u Srbiji stvar prestiza otici na eurosong - svako ko je uspeo piskio je od srece (sem za Cholu verovatno, mada se ne bih iznenadio da se i on pojavi kroz desetak godina kao jedini kandidat na nasem izboru). U Engleskoj to definitivno nije slucaj, valjda ne moram i to da dokazujem?Da nacrtam: zamisli takmicenje u dizajnu sportskih automobila. Redovno pobedjuju Balkanci ili Rusi ali su zato Italijani i Nemci uvek ispod crte zbog sistema glasanja - iako pobednicki modeli iz Moskve neodoljivo lice na Lamborgini/Porshe/Ferrari. Pa normalno je da niko ozbiljan iz Lamborginija/Porshea/Ferarrija ne bi ucestvovao u tom cirkusu.Eurosong je u sustini takmicenje lokalaca. Srbi salju svoje zvezde, druga je sad stvar sto su zvezde lokalne.To je moje vidjenje. Moze biti da gresim.edit: i kakva crna lili alen ili kate, jedino sto sam zaista slusao od britanaca je Bauhaus. Ja sve vreme o komercijali, ne ulazim u kvalitet - govorim o principu.
Ja u klin, ti u plocu.Moj temeljni lajt-motiv je sledeci:Britanski konfekcijski pop nije nista bolji od pet-sest pesama iz vrha u Evroviziji.Dakle, like-for-like, Cheryl Crow, X-faktor pobednici, James Blunt i slicno. U tom smislu je ta imperijalna nadmenost bez veze. Kao, ovi su lokalci, ali su britanske zvezde globalne. Mozda i jesu, ali ne vidim stilsku i kvalitativnu razliku izmedju Leone Luis i ove azerbejdzanske Safure. Stvar je, kao i u drugim poljima masovne kulture, u spinu i kreiranju kulosti.
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Frank Pembleton

112

• Sludge Factory

90

• renne

87

• Budja

85

Britanija od danas može sa ukrućenom gornjom usnom da gleda u Nemačku koja je sve priče o mržnji nerazvijene istočne Evrope prema zapadnoj bacila u vodu (o da, bilo je toga). Biće zanimljivo samo šta će smisliti sledeće da objasne njihovu glupost od plasmana kao i nemačku pobedu. Valjda nemačko ubrizgavanje para u posrnuli evro, to bi bilo jako.
Eno ti ga gore link - tajna je u tome sto korpiraju Britance. Time se objasnjava i dobar belgijski plasman.
Tko je uopće lansirao taj zhanr u kojem se 'priča'?Bjorkica?
Kako ko bre!!!!Pa Bajaga !!!!Bam bam bam neću ništa da znam!!!
Jebem ti sunce kad se sad nisam preturio. Ovo je do poslednje tačkice ista moja prva žena. Čak i kosa.
hahahahahahhahahahahahahahahaovo je kraj patkometrije na ovom forumu, ne postoji dalje od ovoga. :D
Zenometrija na vidiku! :ph34r::P
Prvo sam video sliku, pa onda tekst. Već sam pomislio da sam prolupao.Edit;
Ja bih jos neku sliku Lakijeve prve zene :)
Samo na negativu :) Edited by laki21
Da Larko nije ostavio link na drugom tredu, ne bih znao koliko je ovo važna manifestacija.
Манифестација ђене-ђене, али је Лаки започео еру женометрије. Беше некад у Репортеру...
Ja u klin, ti u plocu.Moj temeljni lajt-motiv je sledeci:Britanski konfekcijski pop nije nista bolji od pet-sest pesama iz vrha u Evroviziji.
A moj lajt motiv je sledeci: ne postoji taj koji ce da me ubedi da Englez ne moze (ako hoce) da napravi dobru pop pesmu te se dobro plasira na jebenom kicherajsko/malogradjansko/muzicko-patrijotskom festivalu zvanom "eurosong".I da ponovim posto upadljivo ignorises: ova mala je suva kopija trenutno popularne britanke Kejt.Ne britanskog popa an general, vec konkretne pevacice - od nacina pevanja do image-a. Ti ulazis u vrednosne sudove (sto zameras meni) a ja ti kazem da mi se jebe za pop muziku/fenomen generalno jer sve to meni zvuci isto. Ne opterecujem se sta je bolje ili losije, samo kazem: cudi me pishanje po Britaniji, i to sa foruma ovakve muzicke velesile - Srbije. Niti se ljutim, niti se zestim - samo se cudim.edit: @Ticher: u pravu si, steta je dizati prasinu pred Lakijevim amarkordom. Edited by CowBoy

^^ Okej, da se i ja onda pridružim. Al mrzi me da kopam fotke Messer Chupsa, ima ih Bad negde na Muzici. Fali jedno 8 piksela da bude 100%.

Edited by henrik larsson
A moj lajt motiv je sledeci: ne postoji taj koji ce da me ubedi da Englez ne moze (ako hoce) da napravi dobru pop pesmu te se dobro plasira na jebenom kicherajsko/malogradjansko/muzicko-patrijotskom festivalu zvanom "eurosong".
naravno da moze, ali to nije bio predmet rasprave.
I da ponovim posto upadljivo ignorises: ova mala je suva kopija trenutno popularne britanke Kejt.Ne britanskog popa an general, vec konkretne pevacice - od nacina pevanja do image-a.
Mator sam ja, pa nemam pojma, niti sam je slusao.Samo kazem da su OBE deo zanra, pa su slicnosti verovatno namerne.
Ti ulazis u vrednosne sudove (sto zameras meni) a ja ti kazem da mi se jebe za pop muziku/fenomen generalno jer sve to meni zvuci isto. Ne opterecujem se sta je bolje ili losije, samo kazem: cudi ne pishanje po Britaniji, i to sa foruma ovakve muzicke velesile - Srbije. Niti se ljutim, niti se zestim - samo se cudim.
Opet, zamena teza. Ne po Britaniji, vec britanskom odnosu prema Evroviziji. Edited by Budja
A Britanci itekako pričaju o Evroviziji, iako je medijska pokrivenost van tih par dana, neverovatno mala.
hi hi, ja sam veceras bila u nekom finom drustvu i neko postavi pitanje da li smo gledali evroviziju. holandjani kao s visine gledaju na to, losa je to muzika, nisu to prave vrednosti, blablaser. rumun i ja kazemo da smo gledali, ostali cute. ali kako smo krenuli da pricamo (rumun i ja), malo po malo se ukljucise i ostali. niko nije priznao da je gledao, ali svi su sasvim slucajno eto culi za kojekakve detalje sa jucerasnjih nastupa :D

Mene čudi kako još nitko s naših gora i ispod listova nije došao na ideju da izvede ovo što su izveli Dojčeri i naprave jedan šou gdje biraju totalnog anonimusa, da bude na jurovižn 1 predstavnik of the common people. Nisam baš upućen koliko je mala Lena bila uključena u estradna zbivanja, ali koliko vidim bila je skoro pa totalni anonimus, pa ovo sve još postaje još cukrenije, per aspera ad astra, Pepeljuga i te priče. Odličan TV, a nakon Eurotrijunfa™ magazini će imati još ohoho štofa da pune stupce i TVminute u stilu 'Lenčica, prije 7 mjeseci si bila obična teen klinka, sad si kraljica songEurope, koliko ti je to geil?'' Lena - ''Geil mi je, najgeilije!! Osm!' laugh.gif

Edited by Roger Sanchez
  • Create New...