Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

moguće, nisam radio sa njima. šaraf za gips sa druge strane, nema šanse. on je pravljen da probije tanak lim.@katamaran:ovo je dobra varijanta. čisti se sa mineral spirit. ne znam termin, valjda nitrorazređivač? anyone?samo se drž' uputstva i ostavi mu vremena da se osuši. daj još jednu šansu henkelu ;)

Link to comment
ovo je dobra varijanta. čisti se sa mineral spirit. ne znam termin, valjda nitrorazređivač? anyone?samo se drž' uputstva i ostavi mu vremena da se osuši. daj još jednu šansu henkelu ;)
Citam za onaj bison da je dobar. Ako me henkel opet izda zalepicu im sefa za plafon (naravno lepkom nekog drugog proizvodjaca)@ miremene brine zato sto je tvrd a mala je povrsina (6mm precnik)sto ce reci da burgija koja treba da ga probusi mora da bude bas tanka i jaka. I jos majstor mora da ima mirnu ruku. Edited by katamaran
Link to comment

dakle, bravar...e, da ne bude zabune, lepio sam stotine dužnih metara uw profila, za pregradne zidove, raznim lepkovima, preferiram "moment fix", dobra stvar, naročito za metal na keramikunego, nije mi jasno zašto da rizikuješ da ti pobegne lepak, pa napraviš veću štetu, umesto da ti profan reši problem za minut

Edited by mire
Link to comment

Prvo cu da cimnem nekog bravara. Sa lepkom bih tesko napravio vecu stetu jer bih u najgorem slucaju zalepio sraf za glavu srafa a u toj varijanti mi uvek ostaje brusenje sto mi je majstor za bicikle preporucio u startu.

Link to comment
Citam za onaj bison da je dobar. Ako me henkel opet izda zalepicu im sefa za plafon (naravno lepkom nekog drugog proizvodjaca)@ miremene brine zato sto je tvrd a mala je povrsina (6mm precnik)sto ce reci da burgija koja treba da ga probusi mora da bude bas tanka i jaka. I jos majstor mora da ima mirnu ruku.
evo bison ekvivalenta. loctite daje duplo više psi od njega mada bi i ovih 100kg po cm2 trebalo da bude dosta. javi rezultat.meni se dešavalo da kineski imbus iskrivim kao komad armature. nikad se ne zna kod njih ali ako je materijal kaljen teško ide burgija u njega.@mire:ja sam shvatio gips šaraf bez predbušenja. ako nađem burgiju od 2mm probaću da vidim kako ide. ako je materijal ojačan ja mislim da se teško može i izbušiti i uvrnuti bilo šta.
Link to comment

Ona carinska radnja na Bulevaru a sa njima nikad ne znas sta dobijas.primera radi tegla od 2.5 KG kiselih krastavaca kod njih kosta 65 dinara. :D Ima svakakvih gluposti za male pare.Mislim da ovaj imbus nije pukao zato sto je mek vec zato sto je lose termicki obradjen. Dosta sam privatizovao topik :blush: hvala svima na savetima. Javicu sta sam uradio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...