Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

pukla mi ekokoža na trosedu, napravila se, kak da se izrazim, poderotina 5mm široka, jedno 4, 5 cm dugačka, viri ono punjenje iznutra.Da pretapaciram ne može, da kupujem novi trosed nemam para. Jel ima neko quick-fix, drži vodu dok majstori odu, rešenje za narednih par meseci, čisto dok se skrpimo za novi trosed.

Link to comment

ja bih preko poderotine zalepila široku lepljivu traku, da se dalje ne širi. traku bih pažljivo sekla, ne bih čupala zubima i zalepila bih simetrično. preko bih, ako baš gadno izgleda, stavila jastuče ili neki prekrivač, a o novom trosedu ne bih ni razmišljala dok ne potrošim lepljivu traku.

Link to comment

ja tu vidim dve mogucnosti.prva je da zalepis dva razdvojena dela tako sto ces uzeti parce tkanine duzine te poderotine, a sirine nekih 2cm recimo. na to parce naneses lepak celom duzinom, a sirinom samo jedne polovine tj na 1 cm. tu polovinu na kojoj imas lepak podvuces pod jednu stranu i pritisnes odozgo kozu da se lepo zalepi. onda odradis slicno i sa drugom polovinom, s tim sto mozda zavuces prvo bez lepka pa tu na licu mesta naneses lepak i zalepis. ovo je neka generalna ideja, to se vidi na terenu sta funkcionise, a sta ne, pa se prave varijacije na temu.druga je da to jednostavno brizljivo usijes. postoje krive igle koje su za to. ali koza je zeznuta za sivenje jer je zilava, debela i razvlaci se, pa je mozda bolje da ti tapetar odradi to.na kraju jos da dam disclaimer da nijedna od ove dve sugestije nije prakticno isprobana, vec je iskljucivo osnovana na teorijskom modelu. pa ti ako imas hrabrosti da im poverujes, samo napred :)

Link to comment
pukla mi ekokoža na trosedu, napravila se, kak da se izrazim, poderotina 5mm široka, jedno 4, 5 cm dugačka, viri ono punjenje iznutra.Da pretapaciram ne može, da kupujem novi trosed nemam para. Jel ima neko quick-fix, drži vodu dok majstori odu, rešenje za narednih par meseci, čisto dok se skrpimo za novi trosed.
prebaci neku veliku plahtu preko celog troseda
Link to comment

Nema tu nikakve pomoći isto se i meni desilo. Nastaviće da se širi, a pucaće i na drugim mestima. Posle nekog vremena sam sve pretapacirao nekim materijalom grubim kao džak, gotovo nepoderiv.

Link to comment

u bre kakav fatalizam.a jesi nesto pokusao da uradis, pa nije vredelo ili si ostavio tako, pa se sirilo dalje samo (sto je logicno da mora da se desi jer se trosed pod tezinom ugiba)

Link to comment

Moja garnitura (trosed + 2 fotelje) je trajala jedno 4etiri godine. Onda je gotovo istovremeno počela da se smežurava i puca, pogotovu na na naslonu fotelja koje su rabili razni nebaždareni gosti od sto i više kila. Puca kao što se ljuštiš posle letovanja, pojavi se mali zarez malo povučeš i skineš parče ohoho. Kad sam skupio 250 evara sve sam pretabao.

Link to comment

a pa da, to je potrosen i istanjen materijal. to nema sanse da stoji recimo zasiveno jer ce opet krenuti.ja sam mislila da je koza na alphonsovom trosedu pukla nekom nasilnom metodom, a ne od starosti.

Link to comment
ne valja, to klizi preko koze :D
jeste, kad sklizne vrati se nazad... a moze i neki lastis da se ugradi na ivicama, pa se negde zakaci, na noge 3seda recimo, i onda nece nikud.
Link to comment
od starosti, siroma koža :(več je počela da se tanji i na drugim mestima, tako da ću ovaj proces ponavljati još par puta.
Који процес, долазак на форум и тражење савета?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...