Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

trebalo bi da se u jednoj montažnoj vikendici na avalskom/krgujevačkom drumu kod skretanja za zuce uradi sledeće

 

- uklone 4 zida od iverica sendviča koji čine kupatilo.

- zadrže postojei stubovi i venčanica.

- podignu novi zidovi od ytonga sa ugradnjom postojećeg prozora i obradom gde se ne lepe pločice.

- uradi vodovodna instalacija, kanalizaciona je OK

- polepi keramika oko 20 m2

- montiraju sanitarije

- krečenje

- odveze otpad

 

ono malo struje bih sam odradio. ako neko zna nekog a pouzdanog, koji neće da gnjavi u nedogled i koji neće da zaračunava nepostojeće poslove, javite mi da javim vlasniku kuće.

 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

13 hours ago, djordje geprat said:

ako neko zna nekog a pouzdanog, koji neće da gnjavi u nedogled i koji neće da zaračunava nepostojeće poslove

Počni ti polako sve to sam. 

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Valkyrie said:

Počni ti polako sve to sam. 

da je moje i da sam mlađi jedno 10 godina, bilo bi to gotovo za 10 dana. ovako, samo sam dao predlog (prihvaćen) šta i kako da se uradi. a vikendica je špik - ivanjica postavljena pre 50 godna.

  • +1 2
Link to comment

drugari majstori, jel moze silikon na silikon?

postavio sam bezbojni izmedju poda od plocica i zida i ne svidja mi se jer deluje aljkavo, prelamaju se neravnine na svetlu

to je bilo pre mesec dana, sada bih stavio beli, kontam da moram da skidam ovaj bb al ajd da pitam, jer vrucina 

 

djordje je stara skola, tamo gde nas uhvati panika oni krenu korak po korak, od temelja do krova, video sam to..za divljenje

Edited by villiem
Link to comment

kontam da može, mada sam ja beli preko belog i ok. pokvasi prst kad povlačiš da izravnaš ispadne super ravno :)

1 hour ago, villiem said:

 

 

djordje je stara skola, tamo gde nas uhvati panika oni krenu korak po korak, od temelja do krova, video sam to..za divljenje

 jeste.  pok ćale i stričevi danas,  jbt ništa bez njih oko radova. i kad znam nešto zovem da proverim kako da uradim. gde su se kalili da mi je znati, drugo vreme bilo nekad. 

odrastao sam a da mi majstori u kuću nisu ulazili. a sad, snalazim se,  al što kažeš kad krene panika stric mi prvi poziv.

  • +1 1
Link to comment

ja sam sa oprilike 15 počeo da majstorišem po kući. ručni alat: čekić, štemajz, bušilica, testera, rende. ništa na stuju. sa 18 sam bio na zanatu, klešta su bila kao nekome olovka ili računar danas. struja profesionalno, keramika, voda, kanalizacija, drvenarija amaterski za prijatelje i sebe. stavio sam ovde kako smo sin, snaja i ja sastavili venjak. u selu, drugi su odradili samo zidanje i krovnu konstrukciju. neki su morali, meni se sviđalo da radim.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

@here kako se krpi prokleti bazen, onaj što se gore naduva pa se puni i diže sam... izbušile mačke, ptice... Je l moram da ga ispraznim, izduvam pa krenem sa onim za krpljenje guma ili ima neko elegantnije rešenje koje dopušta da to rešim u letu?

Link to comment

Uzeo u uradi sam neke zakrpe za bazen, samolepljive, deset komada 65mmx65mm 200rsd, a za pod vodu 210rsd, izlepio sam ga i sada pušta manje, jedno tri sata pre no što se spuva... tražiću sutra još rupa da polepim. Treba samo par nedelja da izdrži...

Link to comment

mislim da je mnogo. no, tržište radne snage je poludelo tako da...........a postoji i ono APP (ako prođe, prođe) uz "au, to je dupli hofman".

Link to comment

Naravno da je mnogo, za te pare vrijedi da se pomucis sam prvo, pa ako ne ide onda zoves. Meni su ugradili klimu nedavno, busili dva zida, neki drveni dio, visili kroz prozor sa 5. sprata dok su postavili nosac za vanjsku jedinicu, njih 2, sve nekih 3-4h rada - 115€.

Edited by kipo
  • Hvala 1
Link to comment

Eto, i ta montaža klime je neki parametar...donedavno se montaža do 5 metara naplaćivala 50-70€ van sezone a u sezoni i do 80-90€.

115€ za jednu klimu, bez obzira na dva zida nije naivna cena, želim reći, to su novi cenovnici jer majstora jednostavno nema...a i tigar...

150€ za monoblok je svakako jaka app cena bez obzira na sve.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...