Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

4 minutes ago, Skyhighatrist said:

Pa nije ni tako strašno skupo, izađe ~300 kinti po kvadratu za nanos  debljine 1mm. Kol'ko debelo mora/ima smisla da se navlači?

 

Tri ruke termo gleta pa dve ruke termo boje.Tri ruke doduse proporucuje helios,koji je skoro pa duplo skuplji u slicnim proizvodima od juba.

Termo boja moze da se miksuje po ton karti.

 

Inace provereno u praski radi posao.

Edited by Блок_64
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

12 minutes ago, Skyhighatrist said:

Šta znači tri ruke u kontekstu debljine sloja na kraju? Milimetar, tri, pet?

 

Koliko god slojeva da naneses glet dva,tri....glet se na kraju ponasa kao jedan sloj.Potrosnja mu je oko1 - 1,2kg po m2 u dva sloja,

Moje misljenje je da je preporuka za nanosenje u tri sloja odnosila da bi se sto bolje ispeglali zidovi tj da bi bilo sto manje smirglanja zidova koje je manje vise neophodno da bi zid izgledao lepo.

 

Edit.

Preporuka no obuci je bila da se sto manje smirgla.

 

 

E da.I losa vest je da jub i svi ostali podizu opet cene od 01 februara.

Edited by Блок_64
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 10.1.2022. at 15:23, copkillah said:

 

Problem je što je to zastakljena terasa, na kojoj se btw nalazi i klima uređaj pa je leti to bila kombinacija da odatle piči hladno, dok kroz staklo greje (iako baš nije mnogo osunčano), ali hajde probaću prvo bilo kakav kondenz da odstranim

 

 

Vidim da ima u Liliju, hvala!

Moze malo bolje pojasnjenje u vezi zastakljene terase? da li je terasa deo stana u zgradi ili u kuci? Klima je na zidu spolja na terasi,?

Link to comment
41 minutes ago, Slavke1976 said:

Moze malo bolje pojasnjenje u vezi zastakljene terase? da li je terasa deo stana u zgradi ili u kuci? Klima je na zidu spolja na terasi,?

 

U zgradi, plus što je recimo terasa iznad zastakljena, ova ispod nije, mislim da i takve stvari utiču. A klima uređaj stoji na zidu terase, dakle moraju da se otvore vrata terase da bi hladan vazduh ušao u stan :isuse: 

Link to comment
43 minutes ago, copkillah said:

 

A klima uređaj stoji na zidu terase, dakle moraju da se otvore vrata terase da bi hladan vazduh ušao u stan :isuse: 

ovo mi nije jasno. gde stoji unutrašnja a gde spoljna jedinica klime? otvaranje vrata terase?

Link to comment
4 minutes ago, djordje geprat said:

ovo mi nije jasno. gde stoji unutrašnja a gde spoljna jedinica klime? otvaranje vrata terase?

 

Spoljna je na spoljnom zidu terase, unutrašnja na unutrašnjem zidu terase. Dakle unutrašnja nije u nekoj sobi, kako to inače radi normalan svet :D

 

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, Zverilla said:

Kako?

(Pada mi svašta na um, al to je jako vrljavo + cime seces drvo?)

tip brusilice koju godinama koristim je ova. specifična je u odnosu na druge male brusilice zbog položaja prekidača. to mi omogućava vrlo slobodan rad jednom rukom. kod rezanja brezona i obrade isečenog, nenadmašna je.

 

njom sa listom za sečenje sečem šper, laminat, letve i daske 1 - 1.5cm. više mi odgovara od sečenja ubadaljkom jer imam ravnu crtu sečenja pa mi ne treba naknadno šmirglanje, nema onog cepanja drveta. pored toga imam i lepo spaljenu obrađenu debljinu. potrebno mi je dva ili više puta da idem po istoj crti, da produbljujem no, vremenski nije sporije od ubadaljke. dalje, mana je što MORA da se seče na otvorenom jer list spaljuje rez. njom sam sekao, sa tim listom i "eko" ploče, one od slepljenog tetrapaka. tu sam odustao jer se na listu kod sečenja lepila masa istopljenog aluminijuma. sečenje sam nastavio sa ubadaljkom, listom za metal i bilo je baš sporo.

 

sa vidija listom na toj brusilici sekao sam keramičke pločice (nemam onu mašinu za rezanje) a poslužila je i za sečenja 2 cm debelih betonskih ploča za popločavanje.

 

kada mi nije potrebno idealno išmirglana drvena površina (stubovi, ograde, sedalice na venjaku) nju sa šmirglom na točku koristim za brušenje. neophodna je maska (hvala kovidu) i naočare zbog žestoke prašine. ali je munjevit rad.

 

sve u svemu, to mi je najčešće upotrebljavana alatka. molim Womax i Woby Hous za honorar.:rolleyes:

  • +1 1
Link to comment

znam da sam pitala vec jednom, ali zaboravila. kod kupovine lavaboa gledam one rupe koje idu u zid da su odgovarajuce udaljene, a kod kotlica gledam shta? ovo je pozicija niski, na zidu, da li svaki koji lichi moze da se montira na tu poziciju ili ima neka drama? necu da montiram sama nishta, naravno, samo da naruchim, pa ce neko drugi da se bakce.

Link to comment

Zavisi da li ti je kotlic odvojen kao celina ili spojen sa soljom kao monoblok? 

 

Ako stoji na zidu trebalo bi da je odvojen, u tom slucaju gledas samo gde ti je pozicija za dovod vode u kotlic i gde se na kotlicu nalazi taj ulaz, da li to pashe. Sto se tice visine, ono najobicnije crevo koje ide od kotlica do solje moze da se sece tako da mu odgovara svaka visina.

Link to comment

na zidu brate stoji, nisko, vezan cevkom. pitam se koji parametar moze da dovede do toga da neki lik kaze ne valja. obichan kotlic neki. moram kupiti neshto.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...