Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Privodi se kraju renoviranje kupatila, pa da podnesem izvjestaj. Radovi su trajali 6 radnih dana, 7 sati dnevno. Buka, prasina, lupanje, prasina, narodnjaci za raspolozenje i prasina. Ukupna cijena cca 3k€, od cega je neki nazovi luksuz nesto bolja tus baterija i podne plocice, ostalo goli prosjek i ispod prosjeka. Najteze mi palo sto sam veci dio vremena morao provoditi tu bez wc skoljke. Zlo.
Pa jesi ti radio, kad si morao da budeš "tu"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

On 10.1.2022. at 15:02, copkillah said:

Ljudi, pojavila mi se buđ na zidovima terase (koja je zastakljena), koji je najbolji način da se rešim iste? Hvala unapred

 

Savo je živi otrov (ja sam imala veliku buđavu površinu, koja je buđala eonima, malo falilo da me udavi). 

 

Ako vas davi, uzmite Domestos pa oribajte više puta (da se osuši jedan dan između ribanja). 

 

Posle toga sam sve krečila farbom protiv buđi i algi, ne sećam se više kako se zove,  ali po farbarama znaju. Lepo miriši na limun :). 

 

Srećno 🤗

  • +1 1
Link to comment

Savo je ustvari varikina sa još nekim dodacima. A kao što znamo sa početka pandemije, to je savršeno bezbedno dezinfekciono sredstvo (samo ne sme da se meša sa sirćetom, sredstvima sa amonijakom itd). Tako da i varikina radi gotovo jednako dobro kao Savo. A meni je bilo neverovatno kako crn zid pobeli od toga.

Što se tiče tih farbi protiv buđi, meni su trajale po jednu dve sezone i onda je polako počinjalo da buđa. Ono što mogu još da predložim da se proba je fasadna periva boja (fasakril) ona malo sprečava stvaranje buđi ali omogućava lakše pranje. A definitivni lek je izolacija i smanjenje količine vodene pare (automatska ventilacija, sušenje veša, aspirator za kuvanje i sl.)

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Pa jesi ti radio, kad si morao da budeš "tu"...







... Shiit has hit the fan
 

 

1 hour ago, Filozof manijak said:

Morao je neko kontrolisati majstore :D

Stan je u pitanju a samo jednog poznajem kao a radili su u timovima. Osim toga, svakih malo nesto pitaju, traze.. A i moj ofis je tu.

 

Zanimljivost: keramicari su za tri dana rada popili po jednu rakiju i po solju kafe. Prvog dana, dva lika sto su lupali, iznosili sut i unosili materijal popili su gajbu piva i skoro l rakije :D

Edited by kipo
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, yabadaba said:

Savo je ustvari varikina sa još nekim dodacima. A kao što znamo sa početka pandemije, to je savršeno bezbedno dezinfekciono sredstvo (samo ne sme da se meša sa sirćetom, sredstvima sa amonijakom itd). Tako da i varikina radi gotovo jednako dobro kao Savo. A meni je bilo neverovatno kako crn zid pobeli od toga.

Što se tiče tih farbi protiv buđi, meni su trajale po jednu dve sezone i onda je polako počinjalo da buđa. Ono što mogu još da predložim da se proba je fasadna periva boja (fasakril) ona malo sprečava stvaranje buđi ali omogućava lakše pranje. A definitivni lek je izolacija i smanjenje količine vodene pare (automatska ventilacija, sušenje veša, aspirator za kuvanje i sl.)

Hvala najlepše na dodatnim savetima :). 

 

Kod mene se više ništa nije pojavilo jer je uklonjen osnovni uzrok buđi (krov koji prokišnjava, trule OSB ploče ispod trulog laminata itd). 

Nadam se da će i gospođi da uspe sa srećom 🍀.

Link to comment
5 hours ago, yabadaba said:

Savo je ustvari varikina sa još nekim dodacima. A kao što znamo sa početka pandemije, to je savršeno bezbedno dezinfekciono sredstvo (samo ne sme da se meša sa sirćetom, sredstvima sa amonijakom itd). Tako da i varikina radi gotovo jednako dobro kao Savo. A meni je bilo neverovatno kako crn zid pobeli od toga.

Što se tiče tih farbi protiv buđi, meni su trajale po jednu dve sezone i onda je polako počinjalo da buđa. Ono što mogu još da predložim da se proba je fasadna periva boja (fasakril) ona malo sprečava stvaranje buđi ali omogućava lakše pranje. A definitivni lek je izolacija i smanjenje količine vodene pare (automatska ventilacija, sušenje veša, aspirator za kuvanje i sl.)

da, fasakril

još bolje obična uljana

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Sto se tice te budji, ako je izvor prevelika vlaznost u stanu, dobro bi bilo kupiti neki uredjaj koji meri vlaznost vazduha i ako se priblizava 100% otvarati prozore malo da se izjednaci i spusti.

Link to comment
On 10.1.2022. at 15:23, copkillah said:

 

Problem je što je to zastakljena terasa, na kojoj se btw nalazi i klima uređaj pa je leti to bila kombinacija da odatle piči hladno, dok kroz staklo greje (iako baš nije mnogo osunčano), ali hajde probaću prvo bilo kakav kondenz da odstranim

 

 

Vidim da ima u Liliju, hvala!

Kad resis vlagu , budj možeš da sredis i običnim špiritusom (neotrovan za razliku od onih specijalnih za budj)

 

A ako ne resis vlagu, džaba ti sve :(

Link to comment

Savo je odradio fantastičan posao, a od tada terasu držim otvorenom, da nekad taj miris izvetri a i ovako, da se luftira.

 

Kupiću i ono za skupljanje vlage, ali ću pre toga da izmerim i preko prečišćivača vazduha kolika je vlaga tamo kada je zatvoreno.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Блок_64 said:

Postoji resenje ali na zalost ni malo jeftino

Pa nije ni tako strašno skupo, izađe ~300 kinti po kvadratu za nanos  debljine 1mm. Kol'ko debelo mora/ima smisla da se navlači?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...