Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

ne znam kako se zove firma

to je vodila predsednica skupština stanara, arhitektinja

 

a ti i sti majstori su radili pre našeg, susedni ulaz

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

molim za mišljenje

 

Termo izolacija se stavlja na najhladnijem kraju - prema spoljašnosti, a ne prema plafonu.

Moje, mišljenje je da komšija "izmišlja toplu vodu". Držaće neko vreme, ali kratko.

Angažujte nekoga sa iskustvom, dokazanim.

Stiropor mora biti u anaerobnom okruženju da se ne bi raspadao u nekom doglednom vrem.periodu od par godina.

Šljunak nije neka izolacija od vazduha.

 

Link to comment
14 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam kako se zove firma

to je vodila predsednica skupština stanara, arhitektinja

 

a ti i sti majstori su radili pre našeg, susedni ulaz

Isti problem imamo u našoj zgradi, a ne možemo naći ozbiljnu firmu koja bi nam reparirala krov.

Link to comment
15 minutes ago, zmanic said:

 

Termo izolacija se stavlja na najhladnijem kraju - prema spoljašnosti, a ne prema plafonu.

Moje, mišljenje je da komšija "izmišlja toplu vodu". Držaće neko vreme, ali kratko.

Angažujte nekoga sa iskustvom, dokazanim.

Stiropor mora biti u anaerobnom okruženju da se ne bi raspadao u nekom doglednom vrem.periodu od par godina.

Šljunak nije neka izolacija od vazduha.

 

u pitanju je lamelnatm gradnja

ja sem tog plafona i prozora nemam drugih dodirnih tačaka sa spoljašnjošću

 

doduše, stavio sam i kamenu vunu(5cm) na plafon. meni je što se tiče toplotne izolacije manje više ok, ovo je više zarad dobrosusedskih odnosa, da ne miniram projekat

 

a šljunak se valjda stavlja zarad zaštite hidroizolacionog sloja

 

svuda gde su radili ravne krovove su stavljali šljunak preko. u 80% slučajeva, bar ono što vidim

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

Isti problem imamo u našoj zgradi, a ne možemo naći ozbiljnu firmu koja bi nam reparirala krov.

guglaj sika, pa oni imaju licencirane majstore koji rade sa njihovom tehnologijom

 

a imaju i neki rusi, za koje mi je rekao @Блок_64 al ne znam koji su

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

u zgradi smo radili krov, ravni

 

sad, komšija na spratu mi predlaže da ispod šljunka koji planiramo da stavimo postavimo i presovani stiropor(petica) i foliju ispod šljunka, a sve zarad i toplotne zaštite

 

nije neka kinta u pitanju pa se da probati(u susednom ulazu su to uradili i kažu da je ok kao toplotna izolacija

 

dal tu nešto može da pođe po zlu? stiropor bi se samo poređao(ne bi se lepio ili na drugi način pričvršćivao za podlogu)

 

znači stiropor, znači folija, znači šljunak

 

 

molim za mišljenje

:sleep:

Termoizolacija 5cm na krovu je premalo.  Neprijatelj termoizolacije nije vazduh nego vodena para, kojoj necete dati da izadje ako postavite pogresnu foliju.

Na dobrom ste putu da sve podje po zlu.
Guglaj „izolacija ravnog krova“. Kad dobro proucis materiju, angazujte nekoga ko zna sta radi.

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

u zgradi smo radili krov, ravni

 

sad, komšija na spratu mi predlaže da ispod šljunka koji planiramo da stavimo postavimo i presovani stiropor(petica) i foliju ispod šljunka, a sve zarad i toplotne zaštite

 

nije neka kinta u pitanju pa se da probati(u susednom ulazu su to uradili i kažu da je ok kao toplotna izolacija

 

dal tu nešto može da pođe po zlu? stiropor bi se samo poređao(ne bi se lepio ili na drugi način pričvršćivao za podlogu)

 

znači stiropor, znači folija, znači šljunak

 

 

molim za mišljenje

:sleep:

šta znam, škoditi ne može

isključivo ako je hidroizolacija perfektna

jerbo će stiropor da roni

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Paul Gompitz said:

Termoizolacija 5cm na krovu je premalo.  Neprijatelj termoizolacije nije vazduh nego vodena para, kojoj necete dati da izadje ako postavite pogresnu foliju.

Na dobrom ste putu da sve podje po zlu.
Guglaj „izolacija ravnog krova“. Kad dobro proucis materiju, angazujte nekoga ko zna sta radi.

znači da preskočim eksperiment sa stiroporom

 

samo postojeća hidroizolacija + šljunak

 

 

hvala svima

 

Link to comment

Taj komšija se "pravi Tesla".
Beži od njega ko đavo od krsta.
A tu izolaciju ako radiš moraš vrlo ozbiljno.
I prvo gledaj garantni rok.
Ako firma počne da vrda, onda su šalabajzeri.
Nije to jeftina stvar, no ako uradiš kako valja, miran si na duži period...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

mene ovo oko parketa zanima. i zanima me koja je kvadratura neophodna da bi majstor dosao.

 

platio bih ja vise ali nemam toliko parketa za rad da ga zainteresujem da vuce slajfericu na treci sprat. da li postoji neki cenovnik za manju kvadraturu? nije mi hitno ni neophodno ali imam neki predratni orah koji bi voleo da mu dam malo zivine, kao i nesto takodje predratnog brodskog poda u devojackoj sobi koji ne bih menjao nekom drugom podlogom.

rodjeni, imas li nekog ko hoce da se zajebava sa malim povrsinama. nije bitno kada, kada njemu igra. nije problem termin.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...