Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

6 hours ago, Skyhighatrist said:

Nađi nekog da ti otvori 25x25cm (i posle instalira vratanca) pre nego što ti razvale (qc qc qc, ne daj bobe) celu kadu...

to

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Čudi me da već nemaš, na strani gde je slivnik...
Svašta je kod mene moguće, cak i to da na terasama, a jedna je totalno pod vedrim nebom, ispod plocica nemam hidroizolaciju, pa je ljudima ispod vremenom curilo, a meni propadao parket. Inace stan kupljen u sivoj fazi bas da bi izmedju ostalog bilo malo kvalitetnije od materijala koji je postavljen tada. Bitno da se majstor meni smejao sto sam trazila da mi ostavi neke prazne redove na zidovima kuhinje i kupatila, gde sam kasnije pravila mozaike. Govorio je: eh da mogu to da vudim. Steta stvarno sto ga nisam nikad vise videla, da mu ja kazem neke stvari.
  • Haha 1
Link to comment

Kad cekas majstore, bolje da radis i nesto paralelno korisno, inace.... Kako kazu, majstor ne laze, nego odlaze 🤪

U svakom slucaju, nije problem od mene, plus komsinici dole ne curi voda vec dva dana i kaze da su joj ovi ljudi u stano do mog bili sumnjivi i nesto muljali. Sta nemam pojma, bitno da se to resilo. Jeaah

Edited by Jumanji
  • +1 2
Link to comment

Mozda je jedno od resenja da zatvoris vodu kod tebe u kupatilu na 24h,ukoliko je to u ovom momentu uopste moguce ili makar kadu na koju sumnjate da ne koristis,ako njoj i dalje bude curala voda problem nije do tebe.

Link to comment
On 25.7.2021. at 19:46, Frank Pembleton said:

Naravno da mislim na "nešto između", gipsane ploče su tu da budu "novi zid"...







... Shiit has hit the fan
 

 

Kamena ili mineralna vuna svejedno.Standard je nekih 10 cm,plus paropropusna folija.

 

Link to comment
Mozda je jedno od resenja da zatvoris vodu kod tebe u kupatilu na 24h,ukoliko je to u ovom momentu uopste moguce ili makar kadu na koju sumnjate da ne koristis,ako njoj i dalje bude curala voda problem nije do tebe.
Ufff na ovu vrelinu sa jednim mokrim cvorom to je nemoguce stvarno.
Uostalom ja mogu bez svega, hrane, struje (u razumnom roku naravno), ali bez vode bas nikako.

Pratimo situaciju, a kada se bas koristila za razne stvari, od tusiranja, punjenja flasa sa vodom za cvece, i to vise puta, do pranja patika i ribanja kade i nista curilo nije dole. Ako se nedjaboze javi, razbijamo plocicu i stavljamo vratanca.
Link to comment
On 26.7.2021. at 18:15, rođeni said:

jedan mudar forumaš odavde mi je rekao "nikad ne piši o onome u šta se razumeš"

ovo sam napisao pre oko godinu i po, kad sam napušen što se mešam u moj posao

JBG. a mene "sam svoj majstor pa neki put ispadne dobro" baš zanima taj problem dodatne termoizolacije prostorije. recimo, ja sam spoljni zid ove kuće u selu ozidan sa pola cigle, dodato odradio sa 5 cm stiropora spolja i mrežica - lepkom. zadovoljan sam. i, baš me zanima, da li je OK ono kako sam odradio krov kuće.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Zamijenio donji grijač rerne Gorenjevog šporeta uz pomoć videa sa Jutjuba. Na prvo paljenje krenuo meltdown i dim iz rerne, pogasio osigurače u stanu, ponovo otvorio i popravio položaj grijača da ona poprečna žica ide ispod njega kao nosač ležišta, a ne preko jer tako očigledno pravi kratki spoj.. Izgrebao ruke ivicama limova i ispalo je i pogužvalo se malo one staklene vune, ali je već par dana šporet u redu, rerna korištena par puta - regularno se zagrijava, isključuje i hladi.

 

Spoiler

635850938167746627-TAR-16634r-2.jpg

 

Ko je reko kvar u kući?

  • +1 4
  • Haha 3
Link to comment
7 hours ago, djordje geprat said:

i, baš me zanima, da li je OK ono kako sam odradio krov kuće.

Školski bi bilo:

- ondulin

- folija koja ne propušta kišu ali propušta vodenu paru

- daska

- termizolacija

- folija koja ne propušta vodenu paru

- gipskarton

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...