Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Zar to ne bi samo prosirilo to parce i samim tim ga jos grdje zaglavilo?Probacu sutra da ga okrenem naopako i nesto duze lupam pa mozda i ispadne ali nisam optimista.edit; mozda cu da kupim ovaj mali neodimijumski magnet (iole veci su preskupi)http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/magneti/magnet-nbfeb-12.07x3.18mm/index.phpValjda bi cak i takav mali bio dovoljno jak da ovo izvucehttp://www.youtube.com/watch?v=BGFiZNNlECc

Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Setio sam se i ja toga i imam jedan mator hard koji mi ne treba ali ima neke blesave srafove koje ne uspevam da skinem.Guglao sam malo ovu problematiku i zanimljiv predlog na koji sam naisao je varenje.Da li je to premala povrsina da se zavari? imbus 6. To je valjda 6 mm precnik

Link to comment

Epoksi je zanimljiv predlog ali se plasim da ovako spretan ne prsnem na pogresno mesto i tako ga jos vise zaglavim :)Pusticu ga neko vreme da mu dam sansu da ispadne prirodnim putem u nekoj voznji a ako bude bio uporan idem ovdehttp://www.zavarivanje.net/usluzno-zavarivanje.shtml

Link to comment
Zar to ne bi samo prosirilo to parce i samim tim ga jos grdje zaglavilo?
ne, sirila bi se i glava srafa, a posto je tvrdja, sva je sansa vise negoli deo inbusa.
Link to comment

Mozda i to pokusam. Malo sam skeptican prema toj metodi :)Svratio sam danas u bicikl servis i majstor mi kaze da izbrusim i sraf i to niklovano cudo na vrhu cevke gde ide taj sraf pa da posle samo stavim drugi. Videcu prvo da mi neko navari neku zicu na onaj patrljak ako moze pa da ga tako izvucem.Onaj bison dvokomponentni lepak isto ima potencijala.

Link to comment
Mozda i to pokusam. Malo sam skeptican prema toj metodi :)Svratio sam danas u bicikl servis i majstor mi kaze da izbrusim i sraf i to niklovano cudo na vrhu cevke gde ide taj sraf pa da posle samo stavim drugi. Videcu prvo da mi neko navari neku zicu na onaj patrljak ako moze pa da ga tako izvucem.Onaj bison dvokomponentni lepak isto ima potencijala.
pa ako si ga pricvrljio bas, verovatno nece ispasti.sto kaze mire mi deluje kao najbolje resenja.
Link to comment

Ne verujem da je on bas previse nabijen unutra. Trebalo bi da je dovoljna sila kojom se u normalnim slucajevima vadi imbus iz srafa pa da i taj patrljak izadje. Mislim da stegnutost srafa tu ne igra nikakvu ulogu.Taman da pomenem da pojma nemam sta je gipsarski sraf kad ti ulete sa sraubericom. Cenim da je u pitanju burgija. Burgija je prva stvar koje sam se setio ali je ona suvise neprecizna. btw rec je o ovom srafu16396762b3b67c6388a9f5dbf2156696cfcc09ff.jpgnisam uspeo da nadjem dobru sliku pa sam vam caskom nacrtao whistling.gif

Edited by katamaran
Link to comment

ne verujem da bi srauberica pomogla jer je gornja (jedina dostupna) povrsina tog patrljka potpuno ravna.Prokletinja viri otprilike jedan mm iz glave srafa ali ne dovoljno da bih mogao da ga uhvatim pincetom. Pokusavao sam nekako da ga izbijem sa cekicem i ekserom ali bez uspeha. Da nije imbus sa zaobljenom glavom daleko lakse bi ispao taj patrljakhttp://image.tradevv.com/2009/06/29/philip535_870283_450/9pcs-long-ball-point-hex-key-wrench-sn0610.jpgNaleteo sam sinoc na netu na nekoga sa potpuno istim problemom i covek se isto bezuspesno mlatio neko vreme da bi mu u jednom trenutku ispalo samo od sebe.Najverovatnije cu ici na varenje ili epoksi lepak a ako to ne uspe onda brusilica.

Edited by katamaran
Link to comment
o bože...još bolje što je baš ravna, lakše se uvrne šraf koji pomenuhizvinjavam se, odustajem
Ravna ali prilicno tvrda. Pokusavao sam da je izgulim necim ali nisam uspevao ni ogrebotinu da napravim. Zato nisam preterani optimista kad je u pitanju uvrtanje bilo kakvog srafa. Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...