Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

2 hours ago, Tale said:

Trebalo bi da može da se nađe čitav deo kod ovih koji prodaju polovne mašine. Imam jednog u kraju pa mogu i da se raspitam ako mi javiš model.

Što se budženja tiče: zalepi toplim pištoljem a povratni efekat možeš da postigneš umetanjem opruge odgovarajuće dužine i prečnika. Verovatno ima u olovkama.

Hm, ovo sa vrelim pištoljem ili sa lepkom će možda da radi...

 

Će probam danas popodne...

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Da li hoće promena maske slivnika u tuš kabini da dovede do curenja vode? Renovirao sam stan pre 6 godina, i do skoro nije bilo nikakvih problema sa vodom iz kupatila. Pre cca mesec dana mi je pukla rešetka na slivniku, pa nam je majstor zamenio celu masku slivnika, kojom prilikom je brusio pločice, jer je nova maska slivnika bila nešto šira od stare, ali je lepo sve to namešteno. Pre tri-četiri dana mi komšija ispod prijavljuje da ima fleku od vode na plafonu, i da mu se ta fleka širi. Pitanje - da li je moguće da je ovaj koji je menjao masku uradio nešto zbog čega je voda počela da probija. Svakako moram da istražim o čemu se radi, ali obzirom da nismo imali problema 5,5 godina, ovo mi je najočigledniji kandidat. 

 

EDIT: Nemam akrilnu tuš kabinu, već se tuširamo direktno na pločice. Čuo sam da može da bude i do toga, premda nije bilo problema više od 5 godina.

Edited by Ayatollah
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

da li je moguće da je ovaj koji je menjao masku uradio nešto zbog čega je voda počela da probija.

Moguce je itekako: naprosto nije dobro, ako je uopste задихтовао prostor izmedju nove maske, plocica i svega izmedju.

Prosli smo kroz nesto slicno: iz kupatila na spratu, za ciju je hidroizolaciju otisla cetvorocifrena brojka raznih specijalnih namaza, smesa, itd, itd..., se prilikom zamene grejaca iz solarnog bojlera u prizemlje sjurila poveca kolicina ispustene vode.

Razlog: traljavo ugradjen slivnik - to sto je lepo namesteno ne znaci nista, dovoljan je prakticno nevidljiv procep pa da voda ucini svoje.

Resenje, primenjeno i relativno bezbolno: sacekati cak i par dana ako treba, da se osusi slivnik i okolina, pa zatim kvalitetnim silikonom zaliti okolinu slivnika/odvoda, tacnije onaj deo gde se sam slivnik dodiruje sa betonom ispod plocica...

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Ayatollah said:

Da li hoće promena maske slivnika u tuš kabini da dovede do curenja vode? Renovirao sam stan pre 6 godina, i do skoro nije bilo nikakvih problema sa vodom iz kupatila. Pre cca mesec dana mi je pukla rešetka na slivniku, pa nam je majstor zamenio celu masku slivnika, kojom prilikom je brusio pločice, jer je nova maska slivnika bila nešto šira od stare, ali je lepo sve to namešteno. Pre tri-četiri dana mi komšija ispod prijavljuje da ima fleku od vode na plafonu, i da mu se ta fleka širi. Pitanje - da li je moguće da je ovaj koji je menjao masku uradio nešto zbog čega je voda počela da probija. Svakako moram da istražim o čemu se radi, ali obzirom da nismo imali problema 5,5 godina, ovo mi je najočigledniji kandidat. 

 

EDIT: Nemam akrilnu tuš kabinu, već se tuširamo direktno na pločice. Čuo sam da može da bude i do toga, premda nije bilo problema više od 5 godina.

 

Verovatno je to problem ako je se fleka pojavila nakon zamene maske,Moguce da je prilikom brusenja ostetio hidroizolaciju.Sa druge strane te maske se prodaju u raznim velicinama ne znam koji je razlog bio da kupite vecu.I jos jedna jako bitna stavka.Pre lepljenja plocica se radi hidroizolacija celog kupatila,ako je ona dobro uradjena ovo ne bi smelo da se desava osim ako je stvarno doslo do ostecenja prilikom postavljanja nove resetke.

Sto kaze namenski pokusajte sve to lepo silikonom da zatvorite.

Edited by Блок_64
Link to comment

@namenski @Блок_64 Hvala puno, moraćemo svakako da proverimo i tu mogućnost, pa ćemo sređivati silikonom, ako je to u pitanju. Mi smo uradili hidroizolaciju kupatila pre stavljanja pločica 2015. godine, i sve ovo vreme nije postojao ni najmanji problem sa tim, štaviše to je sve vrlo dobro funkcionisalo. I stara i nova maska su nominalno iste veličine (15x15), ali se prilikom stavljanja ispostavilo da je nova maska ipak nešto šira od rupe, pa je tu bilo brušenja, i to ne beznačajnog. Sasvim je moguće da je tada i došlo do oštećenja.

Link to comment
On 23.5.2021. at 21:56, Caligula said:

Crkla mi baterija na nekom Lenco monitoru a nece da radi ako ukljucim punjac za bateriju (baterija je interna)

 

Mislio sam da otvorim divajs i vezem direkt za ispravjac ali tamo pise da baterija ima izlaz 7.2V a ja imam ispravljac na 7.4V

 

Dakle hoce li nesto da crkne ko voltaza bude malo jaca?

 

3 hours ago, Caligula said:

 

 

Evo ga divajs:

 

52e82ca7ab8cfc8af18ab436a2a3067c3cfbe5d8

 

 

... evo ga ispravljac (ne pise snaga u W jbg, a na uredjaju pise da mu treba do 12W/h)

 

55cda0a5c68b5f174271ce60c0e5bc2f599b14cf

 

 

... i evo je dobra eksterna baterija koju bih povremeno koristio za outdoor

 

3e7ac95cdaa491739e3b60fdaa3bf011e0b4c39c

 

 

... sme li ovo a da ne crkne? Ne trazim garancije, samo procenu

 

 

... da pitam i ovde, mozda neko zna

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

 

 

... da pitam i ovde, mozda neko zna

Kolko ja vidim output od originalne baterije je 7,4 a od ispravljača je 7,5

To ne bi trebalo da pravi probleme ali ne preuzimam odgovornost ako krene da dimi ;)

(Ispravljači znaju da vrdaju s naponom, i izlazni napon hoće da zavisi od opterećenja, ali uređaji su obično dovoljno robusni da te male razlike ne vide)

 

Tu više pazi da ne zajebes polaritet kad vezuješ ispravljač direktno, ako ga okreneš to bi već moglo da sjebe nešto

Edited by Zverilla
  • +1 1
Link to comment

Punjači pokazuju veći napon na voltmetru kada nemaju potrošača nego, kad se priključe na punjivu bateriju, odnosno akumulator.

 

U ovom slučaju kad je max napon punjača tik nešto veći od max napona baterije može se desiti zbog snage punjača i to ne bude dovoljno - kapacitet punjača ~4 puta manji od kapaciteta baterije, 600mA naspram 2600mA.

 

Ukoliko povežeš kako valja "+" na "+" i "-" na "-", načekaćeš se poprilično sa punjenjem da baterija dostigne 7,2 V.

 

Link to comment
50 minutes ago, J-♣ said:

Punjači pokazuju veći napon na voltmetru kada nemaju potrošača nego, kad se priključe na punjivu bateriju, odnosno akumulator.


Ovo što Caligula ima na fotografiji nije punjač nego neki jeftini ispravljač. Otvoriš ga, a unutra samo grec i elektrolit, a prekidačem se biraju izvodi sa trafoa.
Ne bih se ja zezao sa ovim, da ne ispadne skuplja dara nego mera. A kad bih se zezao, izvadio bih crknutu bateriju i pazio na polaritet.

 

Pravi punjači imaju posebne režime rada zavisno od tipa baterija za koju su konstruisani, i nikako ne bi smeli da se koriste kao izvor napajanja koji bi zamenio istu tu bateriju.

Link to comment

samo da prijavim da sam jako zadovoljan momkom koji mi je odradio ASUS i eksterne HDD (3 komada). ako nekom zatreba........preporučujem.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li neko slucajno ima preporuku za ekipu sto radi selidbe i prevoz namestaja? Potrebno mi je razmontiranje jednog ormara, prenos i montiranje na drugoj lokaciji.

Link to comment

pošto su nas deca isterala iz spavaće sobe i sad svako od njih ima svoju sobu... supruga i ja smo se prebacili u dnevnu i uzeli neki kvalitetan krevet na razvlačenje.

dušek je dobar. ne ugiba se ona mreža ispod. time smo generalno zadovoljni (koliko je moguće biti zadovoljan tim rešenjem, jbg).

 

ali nakon nekih 10ak dana krevet je počeo strašno da škripi.

ne uspevam tačno da lociram odakle škripa dolazi. tako da sam uzeo WD40 i poprskao manje-više svuda.

ali nije rešilo problem.

sumnjam na ove manje opruge koje drže veće mreže (ležeće površine).

je l ima neko iskustva kako se ovo rešava? čime da probam da podmažem ili već?

 

hanuma se unapred zahvaljuje na bilo kakvoj pomoći.

ja nemam problem - spavam ko top :D 

Link to comment

Navukla me vrhovna komanda da menjam je gumu na jebenoj indesit top-load masini za ves. Sad mi ponos ne da da zovem majstora, doduse razmatram i da je zafrljacim preko terase. Postaje mi majkemi jasno odakle sve ona masine po potocima i recicama po Balkanu. Sve je islo ko podmazano dok nije doslo na red vracanje onog federa koji drzi gumu stisnutom.

  • Haha 2
Link to comment
11 hours ago, Svarog said:

pošto su nas deca isterala iz spavaće sobe i sad svako od njih ima svoju sobu... supruga i ja smo se prebacili u dnevnu i uzeli neki kvalitetan krevet na razvlačenje.

dušek je dobar. ne ugiba se ona mreža ispod. time smo generalno zadovoljni (koliko je moguće biti zadovoljan tim rešenjem, jbg).

 

ali nakon nekih 10ak dana krevet je počeo strašno da škripi.

ne uspevam tačno da lociram odakle škripa dolazi. tako da sam uzeo WD40 i poprskao manje-više svuda.

ali nije rešilo problem.

sumnjam na ove manje opruge koje drže veće mreže (ležeće površine).

je l ima neko iskustva kako se ovo rešava? čime da probam da podmažem ili već?

 

hanuma se unapred zahvaljuje na bilo kakvoj pomoći.

ja nemam problem - spavam ko top :D 

Nemam pomoc al eto uteha, isto skripe i trosedi od 2000e i trosedi od 500e.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...