Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

14 minutes ago, Jumanji said:

Vidi prvo da ovlascenim servisom, to mi pada na pamet.

Boleće me uši...

 

Prošli put je uzeo 50e za dobar dan... Meni treba 20 minuta da zamenim ovo, glupo mi da mi neko uzme 70-80 evra za 15 minuta posla...

Link to comment

Na Kupujemprodajem imaš ljude koji prodaju i delove za veš mašine, možda tamo možeš da nađeš. Ako je zbog pritiskanja deo upao unutra sve bih rasklopio i eventualno probao sa nekim budženjem...

@radisa

Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Boleće me uši...

 

Prošli put je uzeo 50e za dobar dan... Meni treba 20 minuta da zamenim ovo, glupo mi da mi neko uzme 70-80 evra za 15 minuta posla...

Koja marka?

Za Gorenje ima neka firma, čini mi se imaju svaki deo :) Nešto sam za frižider poručivao od njih.

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

Koja marka?

Za Gorenje ima neka firma, čini mi se imaju svaki deo :) Nešto sam za frižider poručivao od njih.

Candy... :(

Link to comment
4 minutes ago, ragasto said:

Na Kupujemprodajem imaš ljude koji prodaju i delove za veš mašine, možda tamo možeš da nađeš. Ako je zbog pritiskanja deo upao unutra sve bih rasklopio i eventualno probao sa nekim budženjem...

@radisa

Sve sam rasklopio večeras, posle Utiska... Trebalo mi 25 minuta da rasklopim, 5 minuta da se iznerviram što ne mogu da popravim, 1 minut da ipak uključim mašinu da odradi i 20 minuta da je ponovo sklopim...

 

Pod budženje, jednino lepljenje da radim ili da izvadim celo dugme napolje, dam iglu za pletenje dragoj i kažem nabadaj mikro prekidač, tu je negde u rupi...

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Sve sam rasklopio večeras, posle Utiska... Trebalo mi 25 minuta da rasklopim, 5 minuta da se iznerviram što ne mogu da popravim, 1 minut da ipak uključim mašinu da odradi i 20 minuta da je ponovo sklopim...

 

Pod budženje, jednino lepljenje da radim ili da izvadim celo dugme napolje, dam iglu za pletenje dragoj i kažem nabadaj mikro prekidač, tu je negde u rupi...

Eto, već imaš opciju za najgori slučaj.:sleep:

 

Pogledaj na KP, meni je na jednostavan upit izlistao 7 strana sa ljudima koji valjaju delove, možda ti se posreći.

Link to comment
Boleće me uši...
 
Prošli put je uzeo 50e za dobar dan... Meni treba 20 minuta da zamenim ovo, glupo mi da mi neko uzme 70-80 evra za 15 minuta posla...
Ma ja sam mislila na taj deo, masku da nabavis tamo, jer model nije najnoviji, valjda moze bez servisera, s obzirom i na to da ona nije sigurno vise u garanciji.

Link to comment
10 hours ago, radisa said:

 ili da izvadim celo dugme napolje, dam iglu za pletenje dragoj i kažem nabadaj mikro prekidač, tu je negde u rupi...

Bogami, ne savetujem drskost ako joj već daješ oružje.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
12 hours ago, radisa said:

Moja gosođa je uspela da slomi play dugme na vašmašini, koje je integralni deo cele prednje maske... Fora je što su dugmići jednim krajem vezani za masku, pa kad stisne, ugiba se... Ne verujem da bi lepljenje dugotrajno mnogo pomoglo...

 

Ima neko neku ideju, gde bih mogao da naručim celu prednju masku određenog tipa vešmašine, starijeg od 5 godina, ili da probam superlepkom?

 

Promene celu masku ako je u garanciji, lako je odignu, mislim da ima onaj pljosnati kabl kao kod HMI nekih procesnih uredjaja.

 

Meni su menjali na staroj ves masini (od onih vertikalnih) ali je bila u garanciji. Bukvalno je pet minuta posla ako mozes da nadjes celu plocicu kao deo.

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

 

Promene celu masku ako je u garanciji, lako je odignu, mislim da ima onaj pljosnati kabl kao kod HMI nekih procesnih uredjaja.

 

Meni su menjali na staroj ves masini (od onih vertikalnih) ali je bila u garanciji. Bukvalno je pet minuta posla ako mozes da nadjes celu plocicu kao deo.

Nije pločica problem, nego maska... I nije 5 minuta posla, veruj mi, ima jedno 10 skrivenih žabica i gomila zarđalih šrafova... :D

 

Gledao juče po oglasima... Ništa, priviđa mi se igla za pletenje...:D

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Nije pločica problem, nego maska... I nije 5 minuta posla, veruj mi, ima jedno 10 skrivenih žabica i gomila zarđalih šrafova... :D

 

Gledao juče po oglasima... Ništa, priviđa mi se igla za pletenje...:D

 

A dobro, to je slozenije malo. Kod mene je bio pokvaren jedan taster iz nepoznatih razloga. Menjali su tu celu plocu, valjda je to nova verzija programatora.

 

Sta se mora, to se mora. Dok ne dodje nova masina.

Link to comment
On 16.5.2021. at 23:55, radisa said:

Moja gosođa je uspela da slomi play dugme na vašmašini, koje je integralni deo cele prednje maske... Fora je što su dugmići jednim krajem vezani za masku, pa kad stisne, ugiba se... Ne verujem da bi lepljenje dugotrajno mnogo pomoglo...

 

Ima neko neku ideju, gde bih mogao da naručim celu prednju masku određenog tipa vešmašine, starijeg od 5 godina, ili da probam superlepkom?

 

 

Pistolj za plastiku u ne brini trajace dovoljno dugo,mada imas i lepkove posebno namenjeni za platiku,tipa bison.A i najmanja je muka.

Link to comment
On 16.5.2021. at 23:55, radisa said:

Moja gosođa je uspela da slomi play dugme na vašmašini, koje je integralni deo cele prednje maske... Fora je što su dugmići jednim krajem vezani za masku, pa kad stisne, ugiba se... Ne verujem da bi lepljenje dugotrajno mnogo pomoglo...

 

Ima neko neku ideju, gde bih mogao da naručim celu prednju masku određenog tipa vešmašine, starijeg od 5 godina, ili da probam superlepkom?

Trebalo bi da može da se nađe čitav deo kod ovih koji prodaju polovne mašine. Imam jednog u kraju pa mogu i da se raspitam ako mi javiš model.

Što se budženja tiče: zalepi toplim pištoljem a povratni efekat možeš da postigneš umetanjem opruge odgovarajuće dužine i prečnika. Verovatno ima u olovkama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...