Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Planiram da dve drvene grede pobodem u zardinjeru i to tako sto ce dobar deo biti u zemlji koja je u zardinjeri,

E sad cime da zastitim drvo tj. njegov deo koji ce biti u zemlji?

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

2 hours ago, Frank Pembleton said:

Planiram da dve drvene grede pobodem u zardinjeru i to tako sto ce dobar deo biti u zemlji koja je u zardinjeri,

E sad cime da zastitim drvo tj. njegov deo koji ce biti u zemlji?

 

nađoh na netu - nagorevanje i umakanje u vruć bitumen (katran) tog dela koji će biti u zemlji

Link to comment
 
nađoh na netu - nagorevanje i umakanje u vruć bitumen (katran) tog dela koji će biti u zemlji
Ja sam za to čuo da su seljaci radili za kočeve za ogradu. No meni to realno nije opcija za ovu "stambenu" varijantu...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
kolika dubina zardinjera i kako ih uopste fiksiras unutra, ili jok?
50cm.
Izvadiću zemlju privremeno, a još ću da vidim da li ću da fiksiram gredu za zidove žardinjere ili ću da stavim onu gvozdenu "stopu" pa u nju gredu.
Ali to će sve ići pod zemlju, svakako.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
A grede ukopavaš u žardinjere zbog? Mislim šta posle, tenda? Rešetka za puzavice, neki zastor?
Pa da između te dve će biti ograda/zastor. Ka komšijama [emoji58]

.... Shiit has hit the fan!


Link to comment
Pomislio sam da bi ti bilo jednostavnije & dosta čvršće/stabilnije da ušrafiš grede spolja na žardinjeru.
S jedne strane bih i mogao no sa druge strane ne.
A i to bušenje će biti pakao jer blokovi brate beton ko za atomsko sklonište.
A i grede bi bile u ćoškovim iznutra pa bi se oslanjale na dva zida žardinjere.

.... Shiit has hit the fan!


Link to comment

Ja bi to i unutra gledao da ušrafim, nemaš ti tu dovoljno zemlje u žardinjerama da drži grede, kad pirne neki orkan ima da ti počupa to ko maslačak...

Edit: eventualno da naliješ đuture betonom i nema više pomeranja dok ne kupiš viljuškar :happy:

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
Ja bi to i unutra gledao da ušrafim, nemaš ti tu dovoljno zemlje u žardinjerama da drži grede, kad pirne neki orkan ima da ti počupa to ko maslačak...
Edit: eventualno da naliješ đuture betonom i nema više pomeranja dok ne kupiš viljuškar :happy:
Pa ok mislio sam da ušrafim, ili da u ta dva ćoska nalijem beton i postavim nešto ovako:
IMG_20210314_203139.jpg

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...