Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    670

  • mire

    520

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Planiram na proleće da farbam drvenariju, pre svega prozore, pa i vrata.

Nisam nešto stručan, al navodno nije bauk, pa da probam.

Za skidanje stare farbe, da li raditi šmirglom ili da se otvorim za ovako nešto

 

https://www.lidl.rs/sr/p/jednostavno-renoviranje/tracna-brusilica-pbsd-900-a1/p27516

https://www.lidl.rs/sr/p/jednostavno-renoviranje/brusilica-za-obradu-zidova-i-podova-pwbs-180-b2/p27526

Link to comment
4 hours ago, El Guapo said:

Planiram na proleće da farbam drvenariju, pre svega prozore, pa i vrata.

Nisam nešto stručan, al navodno nije bauk, pa da probam.

Za skidanje stare farbe, da li raditi šmirglom ili da se otvorim za ovako nešto

 

https://www.lidl.rs/sr/p/jednostavno-renoviranje/tracna-brusilica-pbsd-900-a1/p27516

https://www.lidl.rs/sr/p/jednostavno-renoviranje/brusilica-za-obradu-zidova-i-podova-pwbs-180-b2/p27526

 

To je za smirglanje,mozda ces uspeti dobar deo i da skines sa gore pmenutim masinama ako uzmes neku grubu smirlgu tipa 36,veliki problem ce ti praviti nepristupacni uglovi kojima ces jako testko prici sa ovim slajfericama,a ako hoces da skines boju kako treba do drveta onda ti treba ovo

43722-bosch-plavi-alat-ghg-660-lcd-fen-z

 

Kada skines staru boju,potrebno je dve ruke gitovanja i izmedju toga smirglanje.Znaci gitovanje,smirglanje,gitovanje,smirglanje.Pa osnovna boja jedna ruka pa dve ruke zavrsne.

U sustini farbanje prozora je jako mukotrpan i dugotrajan posao,tako da se naostri sa zivcima.

Edited by Блок_64
  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Блок_64 said:

 

 

43722-bosch-plavi-alat-ghg-660-lcd-fen-z

 

 

bloce, imam relativno kvalitetan alat ali treba mi za prolece ovaj fen. racunam fen kao fen, grejac i ventilator. da li cu se zajebati ako za jedan sanduk i dvoja vrata i 2 prozora kupim neko kinesko sranje? ili da uzmem neki profi pa da stoji i za ubuduce? da li cu osetiti neku razliku u radu?

Link to comment
4 hours ago, foto said:

bloce, imam relativno kvalitetan alat ali treba mi za prolece ovaj fen. racunam fen kao fen, grejac i ventilator. da li cu se zajebati ako za jedan sanduk i dvoja vrata i 2 prozora kupim neko kinesko sranje? ili da uzmem neki profi pa da stoji i za ubuduce? da li cu osetiti neku razliku u radu?

 

Neces,ne brini.Sve je to manje vise isto sranje.Ja imam ovakav kao sa slike razlika izmedju njega i nekih jeftinijih je u tome sto ove malo bolje mozes da podesavas temperaturu na 10 stepeni.Imam i jedan pojma nemam koje marke evo ga godinama radi i nista mu ne fali.Zvrcni slobodno ako treba da ti pozajmim.

Link to comment
10 hours ago, ivy said:

a bogami mora doobro i koza da se pazi tj, mora se bas biti prosutan i svestan svakog pokreta i smera okretanja fena (ne pitaj me kako znam :mellow:)

 

Da naravno,rukavice obavezne i maska je pozeljna zbog isparenja.

Link to comment

hvala. al pazaricu neko jeftino sranje pa neka stoji u radionici. ne radim prozore na godisnjoj bazi.

resio si mi dilemu. gledam taj fen, vidim da tu nema nikakve nauke pa mi malo zao da kupim plavi bosh ili dewalt.

Link to comment

Ja sam farbala balkonska vrata i prozore bogami ima tome dosta godina, ali bila su natur, nova, ugradjena i spremna za farbanje. Sad taj fen bi trebalo da koristim ako hocu svetliju boju (neka tikovina je recimo sada) pa da ogolim do koske, ali u sustini ako bojim isto ili eventualno tamnije dovoljna je smirgla te krupnije granulacije?

Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:

Ja sam farbala balkonska vrata i prozore bogami ima tome dosta godina, ali bila su natur, nova, ugradjena i spremna za farbanje. Sad taj fen bi trebalo da koristim ako hocu svetliju boju (neka tikovina je recimo sada) pa da ogolim do koske, ali u sustini ako bojim isto ili eventualno tamnije dovoljna je smirgla te krupnije granulacije?

 

Ako sam shvatio da su tvoja vrata farbana lazurnim premazom tako da ti ne treba fen,a ni smirgla ti nece puno pomoci lazur prodire  u drvo tako da opet lazurni premaz i mazi.

  • +1 1
Link to comment
 
Ako sam shvatio da su tvoja vrata farbana lazurnim premazom tako da ti ne treba fen,a ni smirgla ti nece puno pomoci lazur prodire  u drvo tako da opet lazurni premaz i mazi.
Uff lazurni premaz...nemam pooojma.
Posto je drvenarija morala da bude svima iste boje (zgrada se tek zavrsvala), zato je ta tikovina (recimo), ali svakako za spoljasnje uslove. Jos sam visoko na vetrometini, jedan balkonac nije zatvoren, nema prirodnu prepreku, jugoistocna strana, dakle siba ga sta stigne i tek sam letos malo u tom donjem delu primetila "pohabanost", pa sam resila da ga sredim ovog.
Fala, samo da ne moram previse da skidam staru boju, jao to najvise mrzim -.-
Link to comment
3 hours ago, Jumanji said:

Uff lazurni premaz...nemam pooojma.
Posto je drvenarija morala da bude svima iste boje (zgrada se tek zavrsvala), zato je ta tikovina (recimo), ali svakako za spoljasnje uslove. Jos sam visoko na vetrometini, jedan balkonac nije zatvoren, nema prirodnu prepreku, jugoistocna strana, dakle siba ga sta stigne i tek sam letos malo u tom donjem delu primetila "pohabanost", pa sam resila da ga sredim ovog.
Fala, samo da ne moram previse da skidam staru boju, jao to najvise mrzim -.-

 

Zbog tikovine sam i pomislio da je lazurni premaz.U sustini,ako stara boja nije ispucala i ne ljusti se onda ti ne treba ni smirgla ni fen.

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...