Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

moze da ima vazduha u njemu..treba da se izluftira tj. da se ispusti vazduh

 

nemam pojma kako je u tim gradskim grejanjima ali kod mene kuci tj. u nasem kucnom sistemu ja moj radijator izluftiram tako sto srafcigerom polako odvrnem sraf na kraju radijatora i drzim dokle god šišti vazduh i dok ne podje voda da izlazi tada odmah zavrnem..

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

2 hours ago, banatjanin said:

Radijator, najveći u stanu, greje samo prva tri rebra, ostalo hladno. 

Šta to može da bude? 

Guglaj ozracivanje radijatora, kao sto je receno verovatno imas vazduh.

  • +1 2
Link to comment

hvala @ivy i @djeneralche

 

posle dva minutia od liftiranja radijator se ceo ugrejao :)

 

problem je u tome što su majstori menjali ventile, lifitirali i dotezali sve to pre malo više od mesec dana i rekli da je sve cakum - pakum, a ja - kao dete iz kuće grejane pećima - nikad nisam lifitirao radijator, ni sada, kada sam živeo po stanovima. pa kao, mislio sam, bolje da ne diram. smešno, ali je tako.

Edited by banatjanin
  • +1 1
Link to comment

taj vazduh se desi s vremena na vreme..nemam pojma od cega zavisi valjda prosto pomalo udje,otkud znam..

i nama je sistem bio doterivan i umincan u septembru pa sam opet morala da luftiram moj radijator pre dve nedelje..

 

a imali smo i neki mali plasticni kao kljuc za odvrtanje nekih vrsta radijatora prosto da se ne osteti sraf,jer hoce vremenom da se osteti od srafcigera ali smo ga izgubili

Edited by ivy
Link to comment
On 6.12.2020. at 17:54, banatjanin said:

posle dva minutia od liftiranja radijator se ceo ugrejao :)

 

problem je u tome što su majstori menjali ventile, lifitirali i dotezali sve to pre malo više od mesec dana i rekli da je sve cakum - pakum, a ja - kao dete iz kuće grejane pećima - nikad nisam lifitirao radijator, ni sada, kada sam živeo po stanovima. 

Lapsus debeloprsti ili imamo novu reč? 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Šok, šok!

Ispala mi je šolja, udarila u staklo od rerne, spoljašnje staklo se raspršilo u mijijardu komada. Šolji ništa, naturalmente. Unutrašnje staklo je takođe OK. Uređaj više nije pod garancijom.

Ne znam odakle da krenem, a ne bih da paničim i tako nepotrebno odaberem najskuplju opciju, samo zato da bi na staklu pisalo ime proizvođača.

1. Da zovem Gorenje servis

2. Da poručim u Dekom vrata a onda pozovem majstora da to ugradi

3. Da angažujem ove https://www.auto-stakla.net/vatrostalna

4. Nešto drugo

Link to comment

To je zapravo staklo koje je dekorativno?ispod njega je metal?

Ja bih zvao Gorenje prvo, a ako zamena kosta ko pola sporeta/rerne onda bih video druge opcije...

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, halloween said:

Šok, šok!

Ispala mi je šolja, udarila u staklo od rerne, spoljašnje staklo se raspršilo u mijijardu komada. Šolji ništa, naturalmente. Unutrašnje staklo je takođe OK. Uređaj više nije pod garancijom.

Ne znam odakle da krenem, a ne bih da paničim i tako nepotrebno odaberem najskuplju opciju, samo zato da bi na staklu pisalo ime proizvođača.

1. Da zovem Gorenje servis

2. Da poručim u Dekom vrata a onda pozovem majstora da to ugradi

3. Da angažujem ove https://www.auto-stakla.net/vatrostalna

4. Nešto drugo

 

Cekaj saljem ti privatnu poruku.

  • Hvala 1
Link to comment

Kako se skida to spoljašnje staklo? Htela bih da operem taj međuprostor. 

 

 

Meanwhile, spisku svojih majstorluka dodajem i skidanje polomljene brave sa vrata kupatila. Sutra ću da kupim novu i da probam da je montiram, ako bude uspešno čućete. 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...