Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

kad kazes otvoris, pretpostavljam da je otvaram otpozadi? iskljucila iz struje, pogledala nazad, shvatila da mi treba ozbiljan alat. sad odoh da pretresem ovu kucu sto nije moja da vidim ima li tako neceg. javljam kad zapnem negde.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

kad kazes otvoris, pretpostavljam da je otvaram otpozadi? iskljucila iz struje, pogledala nazad, shvatila da mi treba ozbiljan alat. sad odoh da pretresem ovu kucu sto nije moja da vidim ima li tako neceg. javljam kad zapnem negde.
Mislim da postoji način da se skine samo maska, ili samo poklopac, ali ne sećam se. Moguće je da se nešto s tog dela i otkotrljalo do ispod ili iza bubnja pa sve pregledaj.Mislimo li na ovakvu:slika11194968542uo3.jpgAko je ta, vidiš da bočno ima šrafove, dakle poklopac se skida a sa njega maska. Pazi da to radiš nežno da se ne počupaju kablovi
Link to comment

Da, sličan je princip. Pošto si je slikala anfas, ne znam ima li gde načina sa strane ili odozgo da se skine poklopac ili stranica - ako ne onda leđa kao što si nameravala, ali nemoguće je da ne može. U stvari, to je čisto mehanički problem kod tebe, samo treba natakariti ponovo točkić. Ali...pazi dobro kako ćeš staviti unutrašnji element, da se pranje poklopi sa pranjem a ne centrifugom, odnosno da svaka brojka odgovara unutrašnjoj "podeli rada"

Link to comment
Rupa gde ide šipka ne bi trebalo da je obična okrugla rupa već mora da ima, kao i šipka neki ravni deo u koji šipka "sedne" da bi mogla da okreće točkić uz razuman otpor?
meni je na staroj mašini točkić blajznuo a da nisam primetila, od ravnog dela nije ostalo ništa. šipka ostala na položaju za 950C od prethodnog pranja, ja lepo namestila točkić na 30 i iskuvala ćebe. izvukla sam iz mašine vunenu krpicu bez dlaka.
Link to comment

nemam nikakvog alata, tu moja dobra volja ne pomaze. sutra ujutru cu nabaviti sraficger, pa cu u akciju. (sto me ne sprecava da svaki put kad prodjem pored masine, naslepo ubodem par puta, nadajuci se da ce se cudo desiti i da cu nabosti gde i sta treba. i dalje ubadam nepregledan prazan taman prostor.) sipka je skroz okrugla, a na dnu celim obimom ima usecene zlebove. dobra vest je sto sam uspela da otvorim masinu i sto, iako joj sledi jos jedna centrifuga, ne curi voda kroz vrata. makar mi se ves nece ubudjati dok izmajstorisem.

Link to comment

AAAAAAaaaaa, KOJA SAM JA KRALJICAAAAAAAAAAAAAAAA! popravila sam masinu, radi, i ne samo da radi, nego sam uspela da postavim tocak na odgovarajuce mesto, da ko bude koristio masinu posle mene, ne przi cebad ko mami :D centrifuga, muzika za moje usi.a uspela sam tako sto sam sela ispred masine i koncentrisala se, razmislila, udahnula par puta i sistematskom pretragom mracne rupe uspela sam da nadjem programator. oooo, kako sam srecnaaaaaaaaaaaaaaaaaa! mnogo volim majstorije. hvala svima na pomoci.

Link to comment
AAAAAAaaaaa, KOJA SAM JA KRALJICAAAAAAAAAAAAAAAA! popravila sam masinu, radi, i ne samo da radi, nego sam uspela da postavim tocak na odgovarajuce mesto, da ko bude koristio masinu posle mene, ne przi cebad ko mami :D centrifuga, muzika za moje usi.a uspela sam tako sto sam sela ispred masine i koncentrisala se, razmislila, udahnula par puta i sistematskom pretragom mracne rupe uspela sam da nadjem programator. oooo, kako sam srecnaaaaaaaaaaaaaaaaaa! mnogo volim majstorije. hvala svima na pomoci.
A pošto se mašina uključuje povlačenjem točka ka sebi, jesi li sigurna da i ta funkcija radi ili će ti ponovo pri pokušaju uključivanja točak ostati u ruci?
Link to comment
A pošto se mašina uključuje povlačenjem točka ka sebi, jesi li sigurna da i ta funkcija radi ili će ti ponovo pri pokušaju uključivanja točak ostati u ruci?
to je i mene mucilo, pa sam ukljucila masinu. radi ko zmaj.
Link to comment

Lepak kao lepak je dobar, ali zavisi i od osnove. Ako ti je višeslojni kreč na plafonu sve će ti se odvaliti bez obzira na lepak. U tom slučaju je poželjno oguliti kreč do maltera na mestima gde nanosiš lepak. O tako zalepljenu plafonjeru mo'š se besiš bez problema.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...