Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

11 hours ago, zeolitaurus said:

Da li neko zna od cega bi mogao ovaj ram oko stakla da bude napravljen? Da li mora da bude metalan ili moze drvo?

20200808_003424.jpg

Teško da tako tanko drvo može da nosi toliko stakla -> neki metal

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Treba da se polepi neki restl od pločica, a ne bi da se zabrkava džak lepka za cirka 0.5-1 m2 površine.
Jel ima nešto drugo čime bi to moglo da se zalepi? Napolju je površina.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
4 minutes ago, Frank Pembleton said:

Treba da se polepi neki restl od pločica, a ne bi da se zabrkava džak lepka za cirka 0.5-1 m2 površine.
Jel ima nešto drugo čime bi to moglo da se zalepi? Napolju je površina.

.... Shiit has hit the fan!
 

Cement, covece, cement, k'o sto su nasi stari mudro...

Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

Treba da se polepi neki restl od pločica, a ne bi da se zabrkava džak lepka za cirka 0.5-1 m2 površine.
Jel ima nešto drugo čime bi to moglo da se zalepi? Napolju je površina.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

pa nema nista povoljnije od pakovanja lepka od 5 kg

 

Link to comment

@Frank Pembleton ma covece, ako se zaista radi o povrsini koju si pomenuo, u prolazu pored bilo kog gradilista zamolis plasticnu kesu cementa, napravis smesu gustine onako, kao malter otprilike, i polepis to ocas posla...

Fuge doteras takodje cementom ili, ako ti je bas do estetike, ispruzis se za neku prigodnu fug masu, nje ima i u malim pakovanjima.

Link to comment
On 8.8.2020. at 0:39, zeolitaurus said:

Da li neko zna od cega bi mogao ovaj ram oko stakla da bude napravljen? Da li mora da bude metalan ili moze drvo?

20200808_003424.jpg

 

Može da bude od drveta (šta je sa drvenim okvirima prozora?). Pogledaj materijale od kojih su izrađena Ikea  Oxberg serija vrata za Billy biblioteke. Težinu čitave konstrukcije vrata zapravo nose šarke, odnosno šrafovi kojima su šarke pričvršćene za korpus. Pretpostavljam da je dostupnost gotovih aluminijumskih profila razlog za njihovu raširenu upotrebu.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
On 8.8.2020. at 0:39, zeolitaurus said:

Da li neko zna od cega bi mogao ovaj ram oko stakla da bude napravljen? Da li mora da bude metalan ili moze drvo?

20200808_003424.jpg

 

Mi imamo bas ova Ikeina vrata za vitrinu koja ti je Ras linkovao a koja su od iverice.

Link to comment
44 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja imam Billy biblioteku i deblja su dosta ta vrata...

.... Shiit has hit the fan!
 

Mislis od ovih sa slike? To da, ali covek se interesuje da li je uopste moguce napraviti nesto ovakvo, otud moje javljanje :)

 

Link to comment
36 minutes ago, I*m with the pilots said:

Mislis od ovih sa slike? To da, ali covek se interesuje da li je uopste moguce napraviti nesto ovakvo, otud moje javljanje :)

 

Tako je. Imam majstora koji mi je vec pravio neki namestaj i odlican je, a ovako nesto mi treba po meri. On je misljenja da ovo staklo mora da drzi neka metalna konstrukcija. Taman sad imam sta da mu pokazem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...