Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Stolarija u stanu je stara skoro 90 godina, drvo vrlo zdravo sa izuzetkom par lokalizovanih povrsina spolja na prozorima. Mislim da niko nikad nije skinuo farbu do kraja pa sve ljudski sredio. Ima slojeva vise nego na arheoloskom nalazistu. Svi majstori dodju, udare glanc, po mogucnosti sto deblji sloj i dovidjenja. Poslije pola godine farba pomalo ispuca, pa se pomalo odvaljuje svih 15 slojeva. Jasno je meni da drvo radi, ali sa toliko slojeva nema Boga da ne puca. Osim toga dobrom majstoru se ne isplati da se bakce time i onda ni to novo ofarbano ne izgleda kako treba nego se vidi curenje farbe i sl. Racunam ako se skine makar par slojeva stare farbe i ujednaceno ofarba pistoljem bice sigurno pristojnije i trajnije.

Edited by Paul Gompitz
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

Dosta slicnih prozivoda stovarista nabavalju iskljucivo po porudzbini kupca,tako da ili pitaj na nekom stovaristu gradjevinskog materijala da ti naruce ili sto kaze covek iznad konatktiraj fabriku gde mozes da ih nabavis.

Link to comment

svojevremeno sam kupio tarolit ploče koje se obično stavljaju na betonske stubove i serklaže zarad sprečavanja kondenzacije. ja sam ih, sa 2 cm stiroporom u sendviču postavio na betonski patos i pokrio košuljicom. kupio sam ih na fabričkom stovarištu u ostružnici. stiropor je debljine 2 - 10 cm. table su 0.5 x 2.0 m2

Link to comment

druga tema: lidlova kruzna testera sa sinama (PTSS 1200) je za 10.000 dindzi i kome treba sasvim solidan komad alata.

malo grub onaj list sto ga isporuce s njom, ali ako se uzme finiji, bude sasvim ok.

Link to comment

Samo da se pohvalim i zahvalim na preporukama.

 

Pre 2 nedelje sam ugradio PVC prozore u dnevnoj sobi, firma ProMax tim. Odradili momci sve kako treba. Cela prica trajala 4 dana. Prvi dan izvadili stari prozor i montirali novi. Drugi dan dosli momci za krecenje i sredjivanje oko prozora. Treci dan opet moleri da zavrse sve kako treba i cetvrti dan su dosli da nameste okapnicu i komarnik. Uspeli su da zaborave fiskalni racun, ali su posle 2 dana poslali na kucnu adresu.

Vrlo su profesionalno odradili sve, preporuka. Za razliku od prosle godine i MrPVC koji se nije bas proslavio profesionalnoscu,

 

Danas je Bosal zavrsio ugradnju vrata. Momci brzi i efikasni. Sve sredili, zastitili, ocistili, objasnili. Vrata su kao bombona.

 

Jos jednom hvala na preporukama i savetima.

Link to comment

ako nije neumesno pitanje

 

koliko te izašao bosal

i koji model

 


 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Možda ovde neko može da mi pomogne- sredjivala sam jednu lepu stolicu ona što se zove režiserska, sašila sam i nove navlake ali u sedalnom delu postoje neki metalni nosači za navlake a to se netragom izgubilo ko zna gde. Ima li neko ideju gde bi to mogla da nadjem kao rezervni deo a da ne jurim nekog ko radi sa gvoždjem da mi to seče i savija, Pregledala sam sve po netu al ništa nisam našla

Link to comment
Možda ovde neko može da mi pomogne- sredjivala sam jednu lepu stolicu ona što se zove režiserska, sašila sam i nove navlake ali u sedalnom delu postoje neki metalni nosači za navlake a to se netragom izgubilo ko zna gde. Ima li neko ideju gde bi to mogla da nadjem kao rezervni deo a da ne jurim nekog ko radi sa gvoždjem da mi to seče i savija, Pregledala sam sve po netu al ništa nisam našla
Jesu to one "metalne šipke" koje se provuku kroz "šav" na kraju i zadebljaju platno pa mu ne daju da ispadne? (al sam ga opisao)?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
11 hours ago, ljuttko said:

Možda ovde neko može da mi pomogne- sredjivala sam jednu lepu stolicu ona što se zove režiserska, sašila sam i nove navlake ali u sedalnom delu postoje neki metalni nosači za navlake a to se netragom izgubilo ko zna gde. Ima li neko ideju gde bi to mogla da nadjem kao rezervni deo a da ne jurim nekog ko radi sa gvoždjem da mi to seče i savija, Pregledala sam sve po netu al ništa nisam našla

 

Verujem da je taj "metalni nosač" zapravo metalna šipka okruglog oblika, verovatno od gvožđa/čelika, iako može i od pvc, drveta....itd

verovatno je smeštena u ovaj žleb gde pokazuje strelica na slici

 

Detalj-rez-stolice.jpg.809f0471d2abda006419c4ad86feda35.jpg

 

 

Vrlo jednostavno možeš rešiti problem sama kupovinom brezon šipke u najbližoj gvožđari.

0090748_32-navojna-sipka.jpg.jpeg

 

prečnik ili "fi" možeš odrediti tako što prineseš neki štraf na mesto žleb i proceniš koji bi prečnik odgovarao, sa šrafom (koji odgovora) ideš u gvožđaru i pokažeš prodavcu. Cenim da je šipka 5mm ili 6mm, imaju brezone tog prečnika. Šipke prodaju u dužinama 100cm, pa bi jedna bila dovoljna za dve šipke (pročitao na sajtu dimenzije neke stolice da su duboke 45cm), uostalom lako premeriš. Kad si već u gvožđari kupi i list za bonsek testere ukoliko kući nemaš alat, pa sa tim listom bonseka presečeš šipku gde ti odgovara. (obaviješ krpom deo lista koji ćeš držati u šaci pilikom rezanja, da smanjiš rizik od povrede).

 

edit - cena: šipka košta do ~150 din, list bonseka do ~80din

 

Edited by J-♣
Link to comment

Ja hteo ovo isto da predložim samo nisam znao kako se zovu ove šipke :)
Takođe ja sam dobrih 5-6 takvih šipki sačuvao kad mi se kući "raspala" zidna sušilica za veš, ona "makaze" fazon, te šipke su metalne pa plastificirane...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...