Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Imaš ove, ali su oni na Ceraku i još pride treba sam da ugrađuješ.http://www.kingel.co.rs/
Ja sam njima donosio vrata od jednog starog frižidera pre desetak i više godina.Lepo su stavili novi dihtung, ali im nisam napomenuo da je promenjena strana na koja se vrata otvaraju. Nisam znao da nisu sve 4 strane iste - samo tri imaju magnet, a ona uz osovinu oko koje se vrata otvaraju je plastika bez magneta. Nisu hteli bez doplate da prelepe dihtung. Na kraju sam pažljivo skalpelom odvojio dihtung koji su stavili, i ponovo ga zalepio silikonom u ispravnom položaju. I to je besprekorno dihtovalo.
Link to comment
Imaš ove, ali su oni na Ceraku i još pride treba sam da ugrađuješ.http://www.kingel.co.rs/
Ja sam njima donosio vrata od jednog starog frižidera pre desetak i više godina.
Pa da, to su ti za koje mi je rečeno da moram da nosim vrata da mi tamo nameste gumu. Sutra ću da ih zovnem, da vidim jel' može bez nošenja, nije mi problem da sam namestim.Thanks...
Link to comment

upomoc. imam staru mehanicku gorenje masinu za ves. od sveg sto sam joj priredila, a i ona meni, malopre sam dostigla vrhunac: ukljucila sam je da pere, a programator mi je ostao u ruci. tacnije ne programator, vec plasticni tocak s podeljcima koji govore u kojoj sam tacki ciklusa i metalna sipka od 30ak cm na koju je nasadjen (pa uboden u programator). masina se ukljucuje tako sto se tocak izvuce par mm napolje, a iskljucuje se tako sto se tocak pritisne. ne bih kukala ovde, vec bih sacekala da masina zavrsi pranje, kapiram da joj ne treba tockic da bi oprala sta sam joj zadala, da na pola ciklusa nema jedan korak gde moram da joj pomognem, tacnije da okrenem tockic za jedan korak. ako to ne uradim, masina je u stanju da tu stoji danima, puna vode.kad vratim tocak i sipku u masinu, vracam ih u crnu rupu, u grotlo, prazana prostor unutar masine, nemam u sta da ubodem. je l imao neko takav slucaj i da moze da mi pomogne savetom, gde da gurnem tockic i sipku, da ne zovem majstora?

Link to comment

cekacu i dalje savet nekog s iskustvom, pisacu i daretu, dajem joj 12 sati pre nego sto se obratim strucnom licu.djavo mi nije dao mira, bila sam nestrpljiva da vidim sta ima unutra i kakve su mi sanse da ubodem zicu, pa sam vukla, cupala i na kraju uspela da do pola odvalim masku koja ulepsava masinu. sad ne samo da je perpetum mobile, nego je i nakazna :lol:

Edited by cmrlj
Link to comment

Imao sam takvu. Isključiš iz struje, otvoriš i nađeš deo koji je iznutran ispao, i vidiš zašto je ispao, verovatno se odšrafio, ili otkopčao, pa ga opet ufiksiraš. Rupa gde ide šipka ne bi trebalo da je obična okrugla rupa već mora da ima, kao i šipka neki ravni deo u koji šipka "sedne" da bi mogla da okreće točkić uz razuman otpor?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...