Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

trebalo bida plastična pločica na vrhu leži na šolji iznad rupe u koju se ugura tipl sa sve maticom na kraju šrafa. zavrtanjem šrafa podiže se matica , ulazi u tipl, širi ga i učvršćuje poziciju daske na šolji.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    670

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Aj da ja probam (a i zgodno je nenametlivo poceti bivstvovanje na ovom forumu postom u temi izvan radara :)).

Disclaimer: govorim po osecaju tj iskustvu, nemam bas vremena da citam glupo lidl uputstvo.

Ako je pokusano da se ovaj duzi tipl "ugura" u rupu na WC solji zajedno sa srafom (kazem ako) nece to ici. Kao i svaki tipl, on mora da se siri i "uhvati" za podlogu kada se sraf zavrce. Dakle ja bi probao ovako:

 

Duzi tipl ugurati na silu u rupu na WC solji (gumeni čekić ili obični + drveni podmetač jer ne bi bilo dobro lupati čekićem po šolji). Koliko vidim tipl ima "perca" koja i sluze da se to uradi na malo teži način, ali kasnije ne ispada lako. (Svabo je to)

Namestiti šarku za dasku zajedno sa daskom na odgovarajucu poziciju

Zavrnuti vijak do kraja (trebalo bi da se donekle ureze u sam tipl)

Sigurnosnu maticu zavrnuti na kraju (verovatno sluzi) samo onako da se ne vidi celicni sraf sa donje strane (i eventualno bude maska za sam sraf).

 

Bolje vas našao! Uzdravlje

 

 

Link to comment

Hvala na savetu, ali vec sam pisala, ne moze tako.

Ulazi lako gornji deo tipla, dakle problem pravi ovaj donji deo sa maticom. Oni po uputstvu i onom videu sto sam postavila ulaze zajedno, bez razdvajanja.

A kada ih razdvojim, dakle ubacim gore sraf samo sa tim gornjim delom tipla, ne doseze do kraja rupe, tj.do matice, kratak je (3,3cm). Cekam sada pomoc sa duzim srafovima, nisam imala vremena da jurim po radnjama, pa da vidimo kako ce to da izgleda.

 

 

Link to comment

I na kraju onda gornji deo tipla nema tako (kod razdvajanja) nikakvu funkciju, mozda jedino kao gumica, da sraf ne bi imao direktnog kontakta sa keramikom.

Link to comment

Da morao sam ipak da pogledam video. Ocigledno se radi o nekoj vrsti brze montaze. 

Glupo pitanje : Daska i solja su komplet? Ako nisu to moze biti problem...

Ako komplet tipl i matica nece da udje do kraja sa gornje strane probaj otpustanjem matice da smanjis koliko je tipl rasiren. Deluje mi logicno da matica bude zasrafljena tako da uzi deo pokazuje ka dole, a?

 

Link to comment
Da morao sam ipak da pogledam video. Ocigledno se radi o nekoj vrsti brze montaze. 

Glupo pitanje : Daska i solja su komplet? Ako nisu to moze biti problem...

Ako komplet tipl i matica nece da udje do kraja sa gornje strane probaj otpustanjem matice da smanjis koliko je tipl rasiren. Deluje mi logicno da matica bude zasrafljena tako da uzi deo pokazuje ka dole, a?

 

 

Opet ne smile.png

Uzi deo, tog manjeg, donjeg dela tipla ide ka unutra, ka vecem delu, ne ka spolja, bas kao na prvoj slici, jer uvrtanjem srafa u maticu, on se penje nagore i oni roščići sire gornji deo tipla koji popunjava sirinu rupe i tada je to to, gotovo. Tako da max opustanje srafa, tj tiplova, matice nista ne znace, problematican je donji, siri deo malog tipla, deo gde je matica.

zašto se pobogu kupovali te tako komplikovane daske

Nista nije komllikovano, prosto rupe na mojoj wc solji su uske.

A nigde ne mogu da se vide ti navoji, okovi, u pakovanju, sta su vec, niti pisu njihove dimenzije pa da izmerim prvo, poredim kod kuce. I opet ne bih nista time postigla, jer ne izgleda uopste da ne moze da udje zbog fakin malesne matice. [emoji19]

 

Link to comment
8 minutes ago, Jumanji said:

 

Opet ne smile.png

Uzi deo, tog manjeg, donjeg dela tipla ide ka unutra, ka vecem delu, ne ka spolja, bas kao na prvoj slici, jer uvrtanjem srafa u maticu, on se penje nagore i oni roščići sire gornji deo tipla koji popunjava sirinu rupe i tada je to to, gotovo. Tako da max opustanje srafa, tj tiplova, matice nista ne znace, problematican je donji, siri deo malog tipla, deo gde je matica.

Nista nije komllikovano, prosto rupe na mojoj wc solji su uske.

A nigde ne mogu da se vide ti navoji, okovi, u pakovanju, sta su vec, niti pisu njihove dimenzije pa da izmerim prvo, poredim kod kuce. I opet ne bih nista time postigla, jer ne izgleda uopste da ne moze da udje zbog fakin malesne matice. emoji19.png

 

onda da preformulišem pitanje

što ste kupovali nešto čije dimenzije ne znate?

Link to comment
onda da preformulišem pitanje što ste kupovali nešto čije dimenzije ne znate?

 

 

Mi? Persiras mi?

 

Kako da znam pise univerzalna za SVE tipove solja. Ne znam da se dimenzije tih mehanizama igde znaju, osim ako se ne kupe kao posebni.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...