Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

ja bi izolovao :D

 

meni deluje da je ovo idealno za podizanje vlage i posledicno trulenje ove drvene povrsine

 

nisam majstor, govorim iz ugla domacina coeka, koji je sa svojih 10 prstiju... :D

 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

aj 2 pitanja:

-treba i meni pistolj za farbanje. wagner, bosh, sve u jednom ili turbina odvojeno. za amatersku upotrebu i bio bi zahvalan na preporuci modela

- drugo, i mnogo vaznije je: koju inverter klimu kupiti 2020. godine. trebaju mi dve 12tice. ne treba mi ni jeftina varijanta ali ni najbolja firma.  STA uzeti?

 

aj neka se neko udostoji odgovora

hvala vam puno

Link to comment
1 hour ago, foto said:

aj 2 pitanja:

-treba i meni pistolj za farbanje. wagner, bosh, sve u jednom ili turbina odvojeno. za amatersku upotrebu i bio bi zahvalan na preporuci modela

- drugo, i mnogo vaznije je: koju inverter klimu kupiti 2020. godine. trebaju mi dve 12tice. ne treba mi ni jeftina varijanta ali ni najbolja firma.  STA uzeti?

 

aj neka se neko udostoji odgovora

hvala vam puno

http://www.roma.rs/kategorija-proizvoda/alati/wagner/wagner-hobby-uredaji/

Link to comment
7 hours ago, foto said:

 

- drugo, i mnogo vaznije je: koju inverter klimu kupiti 2020. godine. trebaju mi dve 12tice. ne treba mi ni jeftina varijanta ali ni najbolja firma.  STA uzeti?

 

aj neka se neko udostoji odgovora

hvala vam puno

gree viola

Link to comment
gree viola
E tu sam merkao no je iskočio odličan popust na Beko i to sam uzeo.
Ali za ove sam samo pohvale čuo.



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Kupio sam ovu WC dasku u Lindi i malo je komplikovanija nego stara, ovaj tipl nikako ne moze da se gurne kroz rupu na solji, da li se lomi na 2 dela, pa  gornji ide u solju, a donji da se samo zavije , jer ima navoj? 

 https://www.lidl.rs/sr/p/ponuda-da-se-smrznes/daska-za-wc-solju/p13761

 

  

 

 https://ibb.co/BrYKFnT

 

 

 

 

 

 

 

kupio takvu svojevrameno. i pošto je majstoru bilo plaćeno da odradi kupatilo on je najpre lupao glavu sa uputstvom za dasku. na kraju, ispalo je kilavo. 

 tipl mora da uđe u rupu. štafom se nacentrira ekcentrični nosač daske i mučki stegne. daska treba da se lagano skida pritiskom na dugme.

 

  

 

 pročitaj pažljivo uputstvo, sledi ga natenane da ne zajebeš kao moj majstor pa adaska neće da ti klizi levo - desno i da može da se skine bez pritiska kao meni. dao si mi gurku da kada se vratim u stan pozabavim se time.

 

  

 

 EDIT: sada pogledah sliku uputstva. moguće je da se tipl skuplja zavrtanjem šrafa. tipl označen sa 4 ugurava se ceo.

 

 

 

 

Help! Help!

 

 

Tipl nece da udje  s oprostenjem do kraja u rupu, ovaj donji deo je valjda siri, s obzirom da na kraju ima maticu.

 

Sta da radim?

 

 

dc7af1aede6ce03ba9a19e6bb7f8de2a.jpg

 

 

Link to comment

Ode vreme za edit....

 

Ne znam koja je specifičnost Lidlovog načina montaže, ali meni nije jasno zbog čega uopšte tipl treba da prođe kroz wc šolju i da li je to negde u uputstvu za montažu naznačeno?

Iz kvotovanog El Guapo posta se to ne vidi, pa mislim da čitav tipl ide sa donje strane. Poput ovoga valjda: https://www.mojaradionica.com/popravka-daske-za-wc-solju/

Edited by Ras
Link to comment

Ma nije. Ovaj se stavi ovako ceo, sraf sa ta dva dela tipla. Donji deo (ne vidi se na slici), ima maticu na dnu. Kada sraf krene da zavija taj donji deo se penje na gore i siri gornji deo tipla koji u obliku cveta i zateze se dok sirina rupe dozvoljava. Meni ne dodje do dna, ostane 0.5-1 cm iznad.

 

Na kraju sam nasla ovog, od 1:57 ubacuje ceo nosac daske sa srafom i tiplom, nista ne zavrce sa donje strane. Mada trapavo snima, ne vidi se bas svaki sek lepo.

 

 

 

 

 

Link to comment

Na kraju probala sam i da razdvojim ta dva dela tipla, donji da ubacim odozdo, ali kratak sraf, ne doseze do matice :(

Jedino ta trazim duzi [emoji848]

 

 

Link to comment

Moguće je...

Šta se dešava ukoliko razdvojiš šraf od tipla, postaviš tipl u rupu, pa probaš da zavrćeš šraf? Može li šraf onda da dosegne maticu? Lidl u uputstvu deklariše obrtni moment na 5Nm, što bi značilo lagano zatezanje, bez primene posebne "sile".

Edited by Ras
Link to comment

Nista se ne desava, kazem ti karatk je sraf, ne doseze do matice, vrti u krug.

Samo ako razdvojim ta dva dela tipla, onda ovaj gornji deo nece moci da se rasiri, da li ce da drzi cvrsto, matica je malena (pod uslovom da nabavim duzi sraf), a on (sraf) drzi ovaj nosac, plocicu sa siljkom koji ulazi u dasku i gumu izmedju plocice i solje, tj keramike....

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...