Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

dobro. sve mi je jasno. svaki dobar majstor električar bi skinuo šrafove koji drže pertinaks, isekao sečicama provodnike koji napajaju glavne osigurače i oslobodio osigurače od provodnika ka stanu. sledelo bi skidanje ploče, montaža šine koja će da nosi automatske osigurače. montirati na nju 12 osigurača 16 i 10A i 3 od 25A. uraditi mostove od glavna 3 ka ostalima i sve to povezati kako treba. tačka. nema nikakve potrebe za  ED.

 

rođo, pošalji čoveka da sredi stvar.

Link to comment

Evo šta mi kaže čovek u ED:
" ja bi menjao orman odma, stavs izmesteni orman u ogradu, kablove pod zemlju i ne mislis vise o struji dozivotno"



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
E jbg sad osecam da sam izneverio ocekivanja. 
Zezam se, nema (više) problema. Stručna služba se sppprema za izlazak na teren, biće to rešeno u rekordnom roku. Spoštovanjem, Eppps

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Evo šta mi kaže čovek u ED:
" ja bi menjao orman odma, stavs izmesteni orman u ogradu, kablove pod zemlju i ne mislis vise o struji dozivotno"



... Shiit has hit the fan...
 

ovo jeste najbolja varijanta ako budzet nije problem. i potencijalni gradjevinski radovi u kuci (stemovanje i ostalo sto ide uz to).

4 hours ago, nick1986 said:

Kada je dodavan sprat tad je to neko prepakivao da bi izvukao struju i na sprat i verovatno sve djuture bacio na tu jednu fazu.

ovih 12 osiguraca deluje bas malo za toliku instalaciju i toliko strujnih krugova. na spratu postoji spratna tabla? u svakom slucaju instalacija treba dobro da se pretrese i prvo utvrdi sta je sta pre pocetka radova.

Link to comment

Nije moguce izmestanje. Imam betonirano stepeniste ispred i deljenu ogradu tako da to je sto je. 
 

sto se tice sprata postoji spratna tabla. To mi je i ideja da se sve dobro pretrese i onda razveze kako treba. Na nekim delovima cak ni stemovanje ne bi bilo problem ako je neophodno. 
 

Najbitnije da ne moram da se petljam sa eps i brojilom sve ostalo se da lakse resiti.

Link to comment

onda prvo dijagnostika, utvrdi gde sta ide. ako za ceo sprat ide samo jedna faza, prepravi to. postavi nov petozilni kabl do spratne table i rasporedi opterecenje po fazama.

sav ovaj posao ne bi smeo da bude problem za prosecnog elektricara.

Link to comment
On 29.5.2020. at 1:40, Блок_64 said:

Postoji masa za spoljasnje izravnjavanje naravno

 

https://www.mapei.com/rs/sr/proizvodi-i-resenja/nase-proizvodi/detalji-o-proizvodu/ultraplan-eco

 

I ima jos nekih od istog proizvodjaca.

 

Retko ce te ovo naci u farbari sem da ga prodavac naruci konkretno za vas kolicinu koja vam treba.Ovakve proizvode uglavnom drze prodavci plocica,parketa....

E onda cu ja ovo da polijem po terasi , umesto ovih razvaljenih ploca sto mi klackaju sad....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...