Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    670

  • mire

    520

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Imaš nego ne znaš da imaš. Uglavnom, veš topao a mokrikast, google dijagnostika kaže zapušen filter sušilice i upozorava da je to posao za majstora a ne diy. 

Savlađujem se za sad a svrbe me prsti :inn:

Link to comment

Neam, keve mi. Neka Gorenje mrcina, ima samo filtere za ulaz vode i onaj standardni koji filtrira odvod, s tim što je u uputama podvučeno da se taj za odvod, ukoliko se veš suši isto koliko se i pere, treba čistiti filter svakih 10 pranja...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
On 20.5.2020. at 15:42, djordje geprat said:

postoji li masa za izravnavanje poda a da je za otvoren prostor. ovo što sam gledao (cerzit, nivelir, flowcret.....) sve je za prostorije.hteo bih da izravnam ploču na verandi, oko 20 kvadrata i obojim je bojom za beton. gospođa odbija bilo kakve ploče, pločice........

bio u jednoj farbari i prodavac mi stručno objasni da umutim retko cerzit 11 (redviđen za spoljno lepljenje keramike) i da će sam da će lepo da razlije. kod njega je džak 25 kg 850 dinara.

 

ima li kakvog komentara?

Link to comment

izgleda da je to samo za unutra. za ispod laminata, parketa, keramike. za to je dovoljna košuljica. meni treba za otvorenu verandu a da nije nova cementna košuljica. nešto tanko da posle prefarbam bojom za beton.

Link to comment

Meni nesto slicno treba al nisam nista pametno smislio.  Nisam bas siguran u taj njegov recept . U principu kada dodajes viska vode (povecavas vodo-cementni faktor) jacina materijala se smanjuje.

Ima sika 620 i sl reparaturni malteri 

https://dplshop.com/shop/hidroizolacija/sika-mono-top-620-25kg/

Ja razmisljam da pravim cem. malter od jedinice sa dodatkom latexa. Imam i neki fibrin pa cu verovatno i njega ubaciti. Prvo premaz lateksom kao veza pa onda malter s latexom.

Edit.

Ja popunjavam rupe koje su nastale gde je ispao kamen (poplocana terasa) i gde se pojeo od bacanja soli. Ako treba cela povrsina onda nemam pojma sta bi moglo a da moze da se lepo obradi. Ove mase za nivelisanje su em uglavnom za unutra em nisu predvidjene kao habajuci sloj

Edited by yabadaba
Link to comment

Pa da suština je da ima tih "samoravnjajućih" ali su svi deklarisani "za unutra"...
Ajd valjda ima neko da je probao pa da kaže...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
10 hours ago, djordje geprat said:

bio u jednoj farbari i prodavac mi stručno objasni da umutim retko cerzit 11 (redviđen za spoljno lepljenje keramike) i da će sam da će ih lepo da razlije. kod njega je džak 25 kg 850 dinara.

 

ima li kakvog komentara?

zajebi tu ceresit prevaru

davno mi radio posao neki mureksin, ne mogu sad da se prisetim koji, pogledaću sutra

Edited by rođeni
Link to comment
Ovo je valjda za pukotine, kao što je i napisano i nacrtano?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Postoji masa za spoljasnje izravnjavanje naravno

 

https://www.mapei.com/rs/sr/proizvodi-i-resenja/nase-proizvodi/detalji-o-proizvodu/ultraplan-eco

 

I ima jos nekih od istog proizvodjaca.

 

Retko ce te ovo naci u farbari sem da ga prodavac naruci konkretno za vas kolicinu koja vam treba.Ovakve proizvode uglavnom drze prodavci plocica,parketa....

Edited by Блок_64
Link to comment
On 28.5.2020. at 0:32, rođeni said:

zajebi tu ceresit prevaru

davno mi radio posao neki mureksin, ne mogu sad da se prisetim koji, pogledaću sutra

da nije ova 

LINEA 803 SL, samorazlivna talna izravnalna masa, 1-10 mm

 

za frenka:

pomislio sam- ako može za pukotine možda može da se veže i za žljebove, kanale, neravnine od ravnjače i perdaške.

Link to comment

Dajte neku preporuku za kvake za sobna vrata. Vrata su nova, od medijapana, bela. Gledam crne kvake, pa onda sive, samo ne zlatne. Milion sajtova ima, u marke se ne razumem ama uopste.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...