Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

+1

 

ja nikad ne bih busio u odzak. oni su mracno, smrdljivo i vlazno mesto po kom ne treba burgijati :naughty:

zaozbiljno, kada busis, postoji sansa da ces slomiti samot u njemu

ako je koriscen, izbijace ti katran iz njega, a i ako do sad nije pa neko zalozi ispod/ti zalozis ispod iz kog god razloga, najebao si

a i ako ne nalozi, oni su dobro mesto da vlaga prodre na unutra

 

uzmi nesto ovako

https://www.njuskalo.hr/gradevinski-materijal/leptir-tipla-oglas-23711055

ili ovako

https://www.helisasrafovi.com/products/46/523

ili ono sto ti je rekao blok, ili stagod sto se koristi za kacenje na takve zidove, i kaci na taj medju-zid.

 

ja koristim ove druge po kuci, ali tu ti treba i alatka za njihovu montazu i deformaciju, ako je nemas onda ti je onaj prvi bolja opcija

Edited by Zverilla
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    670

  • mire

    520

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

On 18.5.2020. at 9:49, banatjanin said:

ima li neko preporuke/smernice za pvc prozore?

 

vrtim se u krug, ima na stotine firmi, svi su, naravno, na svojim sajtovima A klasa kvaliteta... :/

 

stan je na 10. spratu, na suncu celog dana, važno je da budu dobri profili, dobri okovi i kvalitetano staklo koje neće da se grebe ili oksidira.

 

taj nemački Rechau mi uliva poverenje, vidim da se par firmi time hvali, kao sertifikovani partneri i slično. nešto su skuplji od ostalih. pojavljuju se i neki veka profili i da ne smaram sada... ništa se ja tu ne snalazim, a nemam vremena ni volje se udubljujem.  opet, da se ne zajebem nešto epski...

 

svaki savet je dobrodošao :)

dok se majstori ne jave... gledala sam odavno neku emisiju o finansijskoj podršci evropskih fondova za ulaganja u sve te stvari koje štede energiju. ako budeš kupovao te fensi prozore sa sertifikatima, mogao bi da dobiješ neki iznos kao podsticaj... ako nisi alergičan na birokratiju :D

ovo je link, pa možeš da pogledaš da li ti je interesantno https://ebrdgeff.com/serbia/rs/

Link to comment

rehau i ini proizvođači imaju pogone diljem planete, pitanje je odakle ti profili stižu, al to i nije toliko bitno koliko je bitno ko ih ovde ugrađuje i uzima meru. idi na min 5o komorne prozore i obavezno vodi računa da kada pogađaš posao moraš da angažuješ i zidara da sve to što su ovi razbušili lepo zatvori, ovi što ugrađuju prozore taj deo posla ne podrazumevaju

Link to comment

Kod te "zidarske obrade" mi je iskustvo da je bolje da firma koja postavlja prozore ima svoje zidare.
Moje iskustvo.
Ne mora da sam u pravu.



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

postoji li masa za izravnavanje poda a da je za otvoren prostor. ovo što sam gledao (cerzit, nivelir, flowcret.....) sve je za prostorije.hteo bih da izravnam ploču na verandi, oko 20 kvadrata i obojim je bojom za beton. gospođa odbija bilo kakve ploče, pločice........

Link to comment

Ajde i ja da pitam, jel ima neko majstora za sve, hausmajstora, da preporuci? Beograd, Zvezdara ...

Treba mi neko da ukuca slike na zid, okaci policu, luster, lampu, merdevine na kuke itd.

 

:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...