Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Nikad majstor od mene, onaj tipl što se klatio "izapao iz lepka"....a ko mi kriv, ja glumim majstora a nemam ni alat;da bi se koristio taj "moment fix" mora da imate onaj "pištoljMoram da ponovim postupak :(Elem, jel neko koristio onaj "fen za drvo"?Služi da se skida farba sa drveta umesto šmirglanja.Pošto treba da farbam neka staklena vrata sa drvenim ramom, interesuje me o čemu treba da povedem računa i generalno kako se taj "fen" koristi?
moment fix imas i u obicnim tubama, al on ti nije za to namenjen, al sto nas narod kaze najbolje se uci na sopstvenim greskama. a sto se fena tice, koristis ga ko fen jbg, kad farba pocne da potpristuje ides dalje..
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Toga se i bojim, da će da bude "brutal force" sa šmirglama.elem, šta mi treba od alata za te zezancije?a koliko bi koštao majstor za tako nešto? Imam 2 x dva para duplih vrata + prozor + jedna vrata (to su staklena vrata sa drvenim ramovima)
Od alata ti treba taj fen (ovi jeftini traju 2 minuta max, posle možeš da baciš) + špahtle + šmirgle.U drugoj kombinaciji ti treba Skid + špahtle + šmirgle.Možeš da koristiš i šlajfericu.Nemam pojma koliko bi majstor tražio za posao.edit: a da li samo osvežavaš staru boju/lak ili bi skidao sve do drveta? Edited by CTale
Link to comment
Elem, jel neko koristio onaj "fen za drvo"?Služi da se skida farba sa drveta umesto šmirglanja.Pošto treba da farbam neka staklena vrata sa drvenim ramom, interesuje me o čemu treba da povedem računa i generalno kako se taj "fen" koristi?
usmeriš prema farbi i kad počne da krčka,pojavljuju se balončići,skloniš fen i skidaš farbu..videćeš kako ide,otkud znam probaš prvo na jednom mestu pa učiš usput :P ja sam prvu stolicu skoro spalila dok nisam otkrila kako to ide,gde i koliko...e sad ja sam skidala žičanom četkom i svakako posle šmirglala jer je svašta ostalo posle fena ali svakako lakše nego šmirgla od početka...e pa da,možeš da koristiš šlajfericu jer imaš ravne površine..mislim da je to najbolje rešenje za vratai hajde,hajde..kakav majstor,možeš ti to..malo zanimacije na svežem vazduhu,majstorisanje,sam svoj majstor ovo,ono i bićeš ponosan na svoj rad kad završiš :P Edited by ivy
Link to comment
Možeš da koristiš i šlajfericu.Nemam pojma koliko bi majstor tražio za posao.edit: a da li samo osvežavaš staru boju/lak ili bi skidao sve do drveta?
osvežavam staru boju ali moram i da skinem neke delove boje, najverovatnije neću cela vrata ni strugati ni farbati ali opet ... treba to skinuti, obezbediti, skinuti farbu, staviti novu i tako ....a šta je "šlajferica"?Ivi ako ništa ne planiraš za vikend, svrati do BGDa da mi pomogneš; smeštaj i hrana obezbeđeni.
Link to comment

ma daajj..nije to roket sajens to je samo malo fizičkog rada..a i kako god da ispadne pripišeš to projektu prvencu ili ofarbaš u šareno i time napraviš optičku varku da se ne vide eventualne greške a i uvek možeš da kažeš da si to baš tako hteo :lol: hajde,hajde sad si oženjen čovek treba malo da majstorišeš po kući,pravo je vreme da naučiš..elem,šlajferica je aparat koji ima ploču sa šmirglom koja se pomera uz pomoć električne energije i tako šmirgla umesto tebe :)

Edited by ivy
Link to comment

Onda ti je najjednostavnije da radiš samo šmirglom (ili šlajfericom):12563.jpg1.jpegOvo su dve vrste - jedna koristi kružne trake, druga sečene na određenu dužinu. Zamenjuju ručno šmirglanje i od pomoći su kod velikih i ravnih površina.Kako ti ne menjaš boju potpuno,ne moraš da skidaš svu staru boju - dovoljno je da se zagrebe cela površina da bi nova boja mogla lepo da se veže.edit: ima i ugaonih u ponudi.

Edited by CTale
Link to comment

hocu da pravim kauc, osnova je drvena klupa, nema granicnike sa strane. dva su mi punjenja na pameti (najvise bih volela kombinaciju): pena i perje. pena je dobra, jer deluje uredno, ali je mnogo laka, letece levo-desno. perje je superudobno i dosta tesko, pa nece leteti, ali deluje skroz neuredno, a i ne znam sta se desi za dve godine. malo sam se raspitivala, vecina proizvodjaca namestaja unutra stavi penu, a okolo perje. ima l ko iskustva da me posavetuje?

Link to comment
  • 1 month later...

Oluk iznad terase ima milimetarske pukotine koje propuštaju vodu taman na zid terase, koji zbog toga lagano propada. Da li postoji neki materijal, silikon npr, kojim lako mogu zapušiti te rupice?

Link to comment

Magnetna guma za vrata frižidera? Znam za neke koji vole da im se donesu vrata, pa oni tamo oprave, al' nemam varijantu da skidam i teglim vrata na recimo Vidikovac ili tako nešto. Fridž Gorenje, skoro punoletan al' držeći.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...