Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

20 hours ago, nick1986 said:

Zna li neko gde bih mogao da trazim sobna vrata sa staklom ali bez stoka, tj. da se montiraju na postojeci stok?

 

Vecina firmi radi cela vrata a meni je stok na stepenistu drveni i ne moze da se skida, samo bih vrata da zamenim.

 

 

ako bi te zadovoljila polovna, uz date dimenzije možda bi se moglo naći. ljudi vade vrata, štok se ošteti i iscepa a vrata ostanu cela.

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

20 hours ago, nick1986 said:

Zna li neko gde bih mogao da trazim sobna vrata sa staklom ali bez stoka, tj. da se montiraju na postojeci stok?

 

Vecina firmi radi cela vrata a meni je stok na stepenistu drveni i ne moze da se skida, samo bih vrata da zamenim.

 

 

To jedino neki stolar da ti pravi. 

Link to comment
20 hours ago, nick1986 said:

Zna li neko gde bih mogao da trazim sobna vrata sa staklom ali bez stoka, tj. da se montiraju na postojeci stok?

 

Vecina firmi radi cela vrata a meni je stok na stepenistu drveni i ne moze da se skida, samo bih vrata da zamenim.

 

 

 

Ako mogu polovna..

 

 

 

A ima i novih u ponudi..mada su mahom sa stokom.

Link to comment
1 hour ago, Bambula said:
21 hours ago, nick1986 said:

Zna li neko gde bih mogao da trazim sobna vrata sa staklom ali bez stoka, tj. da se montiraju na postojeci stok?

 

Vecina firmi radi cela vrata a meni je stok na stepenistu drveni i ne moze da se skida, samo bih vrata da zamenim.

 

 

To jedino neki stolar da ti pravi. 

 

Štaviše,

stolaru bi lakše bilo da u postojeća vrata ugradi staklo tako što će da iseče vrata prema dimenzijama stakla sa predviđenim drvenim lajsnama za fiksiranje stakla,

na ovaj način se reši problema uklapanja da pasuju šarke, brava pa i ravnost postojećih vrata i štoka

a staklo može da se naruči kod malo naprednijih staklorezaca (ima ih po Bgd-u, recimo) koji osim usluga peskarenja prema po klišeu, donetim crtežima i željama, mogu da urade i parcijalno bojenje stakla po šarama peskarenja.

Link to comment
5 minutes ago, J-♣ said:

 

Štaviše,

stolaru bi lakše bilo da u postojeća vrata ugradi staklo tako što će da iseče vrata prema dimenzijama stakla sa predviđenim drvenim lajsnama za fiksiranje stakla,

na ovaj način se reši problema uklapanja da pasuju šarke, brava pa i ravnost postojećih vrata i štoka

a staklo može da se naruči kod malo naprednijih staklorezaca (ima ih po Bgd-u, recimo) koji osim usluga peskarenja prema po klišeu, donetim crtežima i željama, mogu da urade i parcijalno bojenje stakla po šarama peskarenja.

 

 

Da probam da pojasnim malo situaciju. Na tom mestu vec imam vrata sa staklom ali na spratu imam identican stok na stepenistu na kome nemam vrata. Pa sam mislio da postojeca vrata prebacim na gornje stepeniste a da na ovo ulazno stavim nova, vizuelno lepsa i bolja vrata. Problem je sto je Stok zapravo napravljen o punog drveta i predstavlja zavrsetak stepenica tako da ga nije moguce skloniti buduci da se sa jedne strane ne nalazi zid vec samo spoljna strana stoka .

 

Iskomplikovao sam ali uglavnom stok ne moze da se mrda, eventualno posto je puno drvo i dosta je masivan moze da se obradi kako bi se prilagodio vratnom krilu al to vec neki stolar mora da pogleda verovatno.

Link to comment

To prilagodjavanje stoka je veliki posao, koji ne moze na licu mesta da se uradi.Tako da ti je najbolja opcija da radis vrata prema postojecem stoku.Stolar napravi vrata, a staklo mozes i sam da kupis ako hoces.I posle ga samo sklopi. 

 

Na postojeca vrata ugradjivati staklo je neisplativo jer jeftinije izadje nova da se prave.Ima tu poprilicno posla i retko koji stolar hoce to da radi. 

Link to comment

ah so

 

onda mora stolar in situ da pogleda, sračuna i predloži cenu

snimi telefonom fotke tih vrata i štoka, da mu odmah bude jasno kad budeš objašnjavao  ;)

 

@nick1986

Edited by J-♣
Link to comment

Mislim da ti je olaksavajuca okolnost da sto se tice spoljnih elemenata vrata ti ces moci da kazes stolaru da ti "prekopira" ova postojeca ako sam dobro razumeo situaciju

Link to comment

Ne znam koliko košta, nikad nisam zvao majstora za to, ali ako ti je crka/polomio se prekidač tj. ako je samo to, i ako si ikad menjao npr. prekidač za luster, znaćeš i ovo sam da uradiš...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Poslusao sam te :D iscimali se komsija i ja po principu "samo da vidimo sta je"
Videli, zamenili samo prekidac za bojler, popio pivo i zakazali gledanje Real-Atletiko :D

Zice malo gorele, izolovali izolirkom i to je to

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...