Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

35 minutes ago, Skyhighatrist said:

Mogu, samo imaj u vidu da se:

a) brzo suše, naročito ako su guste

b) ako su guste, mogu da ostave trag četke ili valjka

c) u zavisnosti od samih boja (mislim na proizvođača) i podloge mogu da matiraju kad se osuše i

d) najčešće posle sušenja potamne za par nijansi, znači gledaj da prvo negde isprobaš malo veću površinu (fazon 10x10 ili 15x15)

 

Imaš po slikarskim i hobi radnjama "razređivač" za akril koji se meša sa vodom, pomaže kod zatezanja, manje se vidi potez, malo se sporije suši i tako to, ali je relativno skup (fazon 1000 kinti bočica od možda 2dl), a tebi ne treba puno...

E, hvala. 

 

Sa a) b) c) imam iskustva jer sam farbao neke druge drvene površine akrilnim bojama. Što znači da ću se držati proverenih proizvođača.

 

Što se tiče d), potamnnjivanje nisam uzeo u obzir, vodiću računa. Ajd raspitaću se dalje za taj razređivač.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    670

  • mire

    520

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Nije ti to neophodno kažem, razredi lepo destilovanom  vodom i uradi probu na nečemu pre pravog bojenja i kul.

 

Liquitex je 950 kinti 118 ml, a razređuje se 1:20 (mada, ne znam za šta ti treba, ako ti je bitna i vidljiva ta površina, možda i ima smisla).

Imaš ga gotovo sigurno u ARSu, imaju radnje kojekuda, pa se eventualno raspitaj kod njih...

 

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

Da li dve akrilne boje za drvo mogu da se pomešaju u kućnoj radinosti a da to liči na nešto? Može li se postići homogenost? Da ne dobijem razmazane dve farbe slobodnim stilom.

 

Izbor boja je ograničen. Hoću da postignem neku tamniju nijansu crvene koja vuče na braon. Mislio sam da kupim crvenu i braon (ajde!), pa da ih smućkam na licu mesta. Ali plašim se da ne završim na nekom majstorskom Kod-Babe-Čohano topiku. 

 

Farbam povrešinu otprilike 1m2. Znači, videće se ako je sranje :D

 

Akrilne boje mozes da miksujes u farbari po zelji,a postoje i vec neke gotove nijanse.

Link to comment
On 28.8.2019. at 15:22, halloween said:

Dečki, sama sam razmontirala ormar 2x2,3 m, delove spustila u podrum, a danas sam nasla i kupca. Cena je skromna, ali nema veze. Ionako ide u reciklazu/ prepravku.

Браво! 

 

Радио то пар пута, није лако. 

Неке ствари другачије, пошто имам праксе се намештајем. 

 

Прво сам скидао врата, тако што се осврне један шраф на унутрашњем делу шарке (тако се лако враћају врата). Горња шарка се скида последња, стопалом придржавам док осврћем. 

Затим све унутрашње полице. Онда скинем леђа (лесонит). Тек после тога спуштам на под и одшрафљујем ексцентре. 

 

Снага пожељна, али битнија је техника. 

Link to comment
Браво! 
 
Радио то пар пута, није лако. 
Неке ствари другачије, пошто имам праксе се намештајем. 
 
Прво сам скидао врата, тако што се осврне један шраф на унутрашњем делу шарке (тако се лако враћају врата). Горња шарка се скида последња, стопалом придржавам док осврћем. 
Затим све унутрашње полице. Онда скинем леђа (лесонит). Тек после тога спуштам на под и одшрафљујем ексцентре. 
 
Снага пожељна, али битнија је техника. 
Ja sam ovo na žalost, naučio...
Ali jednom kad usvojiš, olakšava maksimalno...
Uvek fali "jedna ruka"...
[emoji3]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Želim da promenim jedan dupli prozor 180x150. Hteo bih da postavim aluminijsku stolariju. (Nije potrebno postavljati pitanja "Zašto ne PVC", odlučio sam se definitivno za aluminijum).

 

Ima li neko preporuku za firmu koja se bavi time? Naravno cena/kvalitet.

 

U pitanju je Beograd, mada mislim da i firme van Beograda pokrivaju Beograd.

 

Hvala.

 

Link to comment
7 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 odlučio sam se definitivno za aluminijum).

 

 

 

 

И ниси погрешио.

Можда комбинација алу-дрво.

 

Са овима сам радио народну банку Србије и одлични су.

http://gremet.rs/kontakt/

 

Link to comment
6 minutes ago, slepa živana said:

jel drvena uopšte još uvek postoji? ili se misli na to što zovu alu-drvo?

 

Постоји наравно,и много је скупља од пвц и квалитетнија наравно.Проблем је што дрво за рецимо прозоре мора да се суши најмање три године природним путем да би се од њега направио прозор,што на жалост добар део произвођача не ради.

Link to comment
On 20.9.2019. at 16:11, Dankan Ajdaho said:

Želim da promenim jedan dupli prozor 180x150. Hteo bih da postavim aluminijsku stolariju. (Nije potrebno postavljati pitanja "Zašto ne PVC", odlučio sam se definitivno za aluminijum).

 

Ima li neko preporuku za firmu koja se bavi time? Naravno cena/kvalitet.

 

U pitanju je Beograd, mada mislim da i firme van Beograda pokrivaju Beograd.

 

Hvala.

 

vec sam ih preporucivao-ProMaxTeam. Meni su radili dva prozora PVC i dva krovna, sve je bilo vrlo profi, postovali su rokove, nije bilo nenadanih troskova, i kvalitetno je. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...