Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

Кад сам мењао прозоре код мене, установили смо да имамо бетонски зуб од неколико цм са обе стране, плус са горње стране спуштен бетонски део (који је представљао спољни део кутије за ролетне). 

 

Мајстор који је мерио је све одмах приметио, плус видео да нема места за комарник због горњег зуба. 

Чини ми се да је у горњем случају био исти проблем, само нису хтели да одустану од лаких пара на комарнику.

 

Што је најбоље, били су међу повољнијим понуђачима. Лик ме је на сајму купио јер је знао да ми све објасни и препоручи. После тај исти лик са сајма дошао да премери у радничком оделу, нисам га препознао. 

Фирма је Extol, из Шапца су, на Смедереву имају мали салон. 

Link to comment

Мање више то имају скоро сви у зависности када је зграда грађена.Ради се само о томе ко зна да ради ко не зна да ради.Твој је дефинитивно знао чему служи шта у ком зиду и како се узимају мере за прозор.,другим речима знао човек свој посао.

Link to comment

Pa naravno. Mene jedan pitao posto je video da je stan prazan, :Jel se vi slazete da skinem ovu "lajsnu" da proverim kako je ispod da budem precizniji, ionako vi skidate ove prozore svakako..

I ja pristao covek proverio cak i vratio posle.Bolje mi je kad vidim da neko pazi na "sitnice"

Link to comment

Ima li negde da se pazari Controller PCB Assy 9708536170

za Fujitsu ASYG12LECA kondicioner?

 

Ukoliko sam nesto pogresno prepisao - prastajte,

o tehnici znam uglavnom samo uklj/isklj.

Link to comment

Dečki, sama sam razmontirala ormar 2x2,3 m, delove spustila u podrum, a danas sam nasla i kupca. Cena je skromna, ali nema veze. Ionako ide u reciklazu/ prepravku.

Za ostale dame, moram da kazem da ova operacija ipak zahteva izvesnu snagu i malo promisljanja, pored srafcigera i malog cekica obavezno i gumirane radne rukavice jer se pre potpune demontaze okvir mora poloziti na pod (meni je pomogla blizina kreveta), a oni cudni srafovi kao novcici sa prorezom iz polozaja 14.45  (kazaljke na satu) treba da se pomere u polozaj 18.00, ali svi sa jedne vertikale istovremeno i onda se lako odvoje kuckanjem u suprotnom smeru od polozaja srafa.

Inace su mi trazili 3000 samo da ga odnesu na deponiju. Reciklaza je ipak bolji izbor. Dosta dosta lakse ide prodaja ovakvih stvari ako su demontirane.

Edited by halloween
Link to comment

Da li dve akrilne boje za drvo mogu da se pomešaju u kućnoj radinosti a da to liči na nešto? Može li se postići homogenost? Da ne dobijem razmazane dve farbe slobodnim stilom.

 

Izbor boja je ograničen. Hoću da postignem neku tamniju nijansu crvene koja vuče na braon. Mislio sam da kupim crvenu i braon (ajde!), pa da ih smućkam na licu mesta. Ali plašim se da ne završim na nekom majstorskom Kod-Babe-Čohano topiku. 

 

Farbam povrešinu otprilike 1m2. Znači, videće se ako je sranje :D

Link to comment

Mogu, samo imaj u vidu da se:

a) brzo suše, naročito ako su guste

b) ako su guste, mogu da ostave trag četke ili valjka

c) u zavisnosti od samih boja (mislim na proizvođača) i podloge mogu da matiraju kad se osuše i

d) najčešće posle sušenja potamne za par nijansi, znači gledaj da prvo negde isprobaš malo veću površinu (fazon 10x10 ili 15x15)

 

Imaš po slikarskim i hobi radnjama "razređivač" za akril koji se meša sa vodom, pomaže kod zatezanja, manje se vidi potez, malo se sporije suši i tako to, ali je relativno skup (fazon 1000 kinti bočica od možda 2dl), a tebi ne treba puno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...