Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

1 hour ago, gospa buba said:

a jel imash ti sine kakijeh obaveza? :hihi:

Kao što vidiš ima, radi na deemancipaciji žena pod plaštom brige za njihove nežne ručice :hihi:

Žensko ne valja nikad, ni kad oće da joj se kupuje cveće ni kad oće sama da koristi bušilicu. 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Ostao sam dužan update.

 

Frile je ipak bio na pravom tragu - nije u pitanju vodovodna cev ka komšinici iznad, već kanalizaciona cev koja ide od nje ka meni, i koja je sva ispucala jer nije bila korišćena cca 50 godina. Prvo smo locirali da ona curi i kod mene u kuhinji (što nismo videli jer je voda bila ispod kuhinjskih elemenata i iza maske, i nije dalje izlazila), zatim smo iz te cevi izvadili hrpu raznog đubreta, od stiropora do maltera, a onda smo doneli kanalizacionu cev užeg prečnika koju smo proturili kroz staru cev, i curenje se drastično smanjilo. Nažalost, ta novija cev nije bila dovoljno dugačka da bi curenje skroz prestalo, pa je ostalo da majstor dođe sa nešto dužom cevi koju ćemo skroz ugurati u staru cev, i tako rešiti problem (nadamo se). 

 

In other news, moji sinovi degeni su bacili naočare za sunce u WC šolju i povukli vodu, pa smo se i oko toga zajebavali, ali smo uspeli da otčepimo i izvučemo neoštećene naočare (kineske plastikanere, pa ne bi bilo bitno i da su oštećene).

Link to comment
On 31.7.2019. at 14:06, rođeni said:

i mene zanima odgovor :huh:

 

Burgija za beton i nema problema.

 

Izvinjavam se na losem citanju ja sam bio ubedjen da je bivsa :D

Link to comment
9 hours ago, Valkyrie said:

Izolaciju*, sam već izbušila i raščeprkala, duboka je jedno 11-12 mm pa dalje ne mogu da "dobacim" ovim mojim kućnim burgijama. Probala bih da ne uključujem čekić jer me strah da ne odvali fasadu kad probije napolje pa padne nekom dole na auto, a da razvlačim trake i upozorenja da ne parkiraju zbog 1 rupice, to mi smor, iskreno. Zapravo ono što hoću je da proturim odvodno crevo od klime, znači baš mali prečnik rupe. Čak samo da probijem zid pa onda da turpijam iznutra kolko mi treba. 

 

* - sa unutrašnje je strane

 

 

Ako ti treba neka duza burgija javi slobodno uvek to mogu da ti pozajmim.

Link to comment
24 minutes ago, Блок_64 said:

 

Izvinjavam se na losem citanju ja sam bio ubedjen da je bivsa :D

Ja nisam više ni tako mlad, a komšinica bi mogla mama da mi bude :D  Mislim da bi i mom ćaletu bila matora...

Link to comment
11 hours ago, J-♣ said:

(....)

Kad se buši sa bušilicama koje primenjuju "pneumatski čekić", valja računati da izlazna rupa ne bude ravna nakon probijanja zida, odnosno da pri kraju bušenja burgija može da odvali poveći komad, kod betona manji, ali ako je zid od cigle, burgija može na kraju odvaliti pola cigle. Pošto postoji sloj izolacije, verovatno to neće biti toliko bitno ako se buši iznutra ka spolja.

 

 

Kad smo davno bušili zid u tada nezavršenoj kući ( U čijem podrumu je bio naš studio) da se to lomljenje ne bi desilo iscimao sam drugare da urade ono što sam naučio radeći s drvetom. Zid je bio od cigle ili čak monte ali ja sam našao veliki komad nečega, drvenu gredu ili komad betona ili ogromnu ciglu i rekao drugarima da  to pritisnu iz sve snage  sa spoljne strane na mesto gde smo očekivali da će burgija izbiti.   Savršeno bušenje, ništa nije puklo.

Doduše, sad se nikako ne mogu setiti zašto smo to bušili. Studio je odavno bio funkcionalan a ostatak kuće je završen tek desetak godina kasnije.

6 hours ago, Valkyrie said:

Kao što vidiš ima, radi na deemancipaciji žena pod plaštom brige za njihove nežne ručice :hihi:

Žensko ne valja nikad, ni kad oće da joj se kupuje cveće ni kad oće sama da koristi bušilicu. 

 

 

 

Žensko valja uvek, šta god da želi a na nama je da pokažemo sopstvenu kakvoću ispunjavajući joj želje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
On 1.8.2019. at 21:29, Ayatollah said:

Ja nisam više ni tako mlad, a komšinica bi mogla mama da mi bude :D  Mislim da bi i mom ćaletu bila matora...

 

Ajde ajde ne kukaj ima neka mladja u zgradi :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...