Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ne znam kakav ti je kotlić, ali treba da možeš da podesiš visinu otvaranja tzv. zvona. Ako je na maksimumu, onda sva voda jurne odjednom kroz veliki otvor i prska iz šolje. Kad smanjiš visinu podizanja zvona, otvor je manji, pa istoj količini vode treba više vremena da prođe (voda teče sporije)...

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    670

  • mire

    520

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

9 hours ago, Jumanji said:

Htela sam da ti kazem, eto napokon si dobro slikala, nije mutno, kad pogladah mali bolje ovo uopste nije tvoj frizider, po sadrzaju, vec rekla bih sa neta emoji16.png

Izvini za opasku, mala sala emoji4.png

 

 

Ха, хаа...опаска је на месту!:D

 

Link to comment
16 hours ago, Skyhighatrist said:

Ne znam kakav ti je kotlić, ali treba da možeš da podesiš visinu otvaranja tzv. zvona. Ako je na maksimumu, onda sva voda jurne odjednom kroz veliki otvor i prska iz šolje. Kad smanjiš visinu podizanja zvona, otvor je manji, pa istoj količini vode treba više vremena da prođe (voda teče sporije)...

vrlo moguće. imam taj problem u stanu, ne znam da li možeda se reguliše protok na "zvonu". proveriću. oo što radim je da kontrolisano pritisnem onu plugu na vodokotliću. ne "do daske". tad se "zvono" manje podiže i manje vode otiče. no, to radim ja, ne i ostali.

Link to comment

kako da se odrzava guma na vratima starijeg frizidera(to je ustvari rashladna vitrina sa staklenim vratima na kojima ima prilicno gume) koji se ne koristi a trebao bi da stoji otvoren?

jel moze da se namaze necim,mozda glicerinom?

Link to comment
On 28.6.2019. at 17:48, Tvrdica said:

Спољашње ивице фрижидера се греју не целом дужином него само горе где је комора за замрзавње.Шта је то, да ли неко зна?

Grejač protiv zamrzavanja spoja ka vratima, tj lakšeg otvaranja i sprečavanja eventualnog kidanja dihtung gume na tom delu.

Link to comment
On 28.6.2019. at 18:03, Frank Pembleton said:

Paz ovamo!

WC mi je sa vodokotlićem I imam problem da kad pustim vodu, voda prska iz šolje napolje čak i preko daske po podu...

Kako da "ograničim " to?




...shiit has hit the fan...
 

Ladno se i kod mene to dešava poslednjih nekoliko meseci...gosti bešte noge...

Msm da je počelo nakon tretiranja kamenca na završetku ispirne cevi.

Trenutno, osveživač odrađuje posao ali ne sa 100% učinkom, a niži nivo u kotliću poboljšava situaciju samo donekle.

Link to comment
6 hours ago, Barti66 said:

Grejač protiv zamrzavanja spoja ka vratima, tj lakšeg otvaranja i sprečavanja eventualnog kidanja dihtung gume na tom delu.

 

Јесте, тачно си описао...некад је скроз ладно а ја се уплашим кад је топло.Гума добро дихтује, не оптерћујем комору а и редовно одмрзавам.

Link to comment
8 hours ago, Barti66 said:

Ladno se i kod mene to dešava poslednjih nekoliko meseci...gosti bešte noge...

Msm da je počelo nakon tretiranja kamenca na završetku ispirne cevi.

Trenutno, osveživač odrađuje posao ali ne sa 100% učinkom, a niži nivo u kotliću poboljšava situaciju samo donekle.

imala sam ja taj problem pre dve godine, opisan je na ovom topiku u reči i slici i ništa mi niste pomogli.

na kraju sam ovako kao đorđe, vukla kanapče lagano pa uz dobru sreću dobijem samo efekat vodoskoka bez izlivanja.

Link to comment

WC solja ima "prigusnicu" u koju voda udara i ide levo/desno kad se ta prigusnica polomi ili je neko sredstvo nagrize posto nove solje imaju plastične prigusnice krs kvaliteta onda voda juri napred pa prska na sve strane.Treba proveriti da li je ta "prigusnica" na mestu. A proverava se prosto ili ogledalom ili rukom, nalazi se u falcu na spoju creva od kotlica i solje. 

Edited by SDSG
Link to comment
WC solja ima "prigusnicu" u koju voda udara i ide levo/desno kad se ta prigusnica polomi ili je neko sredstvo nagrize posto nove solje imaju plastične prigusnice krs kvaliteta onda voda juri napred pa prska na sve strane.Treba proveriti da li je ta "prigusnica" na mestu. A proverava se prosto ili ogledalom ili rukom, nalazi se u falcu na spoju creva od kotlica i solje. 
U bre prvi put čujem za to... Ali meni to prska zapravo u onom prednjem delu valjda kad se "susretnu" ti mlazovi u zaletu, ali tipujem da kada bi to bilo malo "usporeno" da bi manje bilo prskanje...
Uhhh
Šoljoprskometrija...




...shiit has hit the fan...

Link to comment

Upravo tako, znam šta je problem kod mene, zato i naglasih da je nastao posle čišćenja završetka ispirnog creva odnosno ulaznog ispirajućeg dela same šolje. G đa "počistila" sve na šta je naišla...a nije prijavila višak delova.

Link to comment
1 hour ago, Barti66 said:

Upravo tako, znam šta je problem kod mene, zato i naglasih da je nastao posle čišćenja završetka ispirnog creva odnosno ulaznog ispirajućeg dela same šolje. G đa "počistila" sve na šta je naišla...a nije prijavila višak delova.

Tako sam i ja saznao da ovo postoji, bilo je nesto se polomio, al je sacuvala uzorak :laugh: Nisam ni znao sta je ali zato atrakcija kad se pusti voda.Onda mi jedna dobra dusa rekla cemu to sluzi, a nema nigde da se kupi,pa kupili novu solju, al onda mi komsija pokvario uzitak suvih nogu i kupatila kad mi rekao da je mucio istu muku, ali on obilazio kafane i naleteo na isti model solje zazmureo zavukao ruku i resio problem. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...