Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

8 hours ago, Strucnjak said:

evo, iz garancije: "na prohromski kazan 15 godina, bezuslovno. na elektro-komponente, sigurnosni ventil i ostale delove, 25 meseci". Kaze majstor lak i jeftin za odrzavanje.

A onda je OK naseo sam ja na garanciju od cenjenog Metalca, fazon 10 godina na kazan, posle 5 godina procuri, reklamiram gospodja sa druge strane pa nema garancije garancija od 10 godina je ako se sondom proveri na svake 3 godine :laugh: i stvarno raspitam se dal vacare ili ne kad ono stvarno postoji to sondiranje kao uslov. 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    521

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

pa naravno, meni ga poslli neki paviljonci  iz preduzeca, chovek se ziv  chudio shto toliki inzenjeri ne mecu sami sebi bojlere :rolf:
 
odlichan lik! ne znam dal je iz kraja, svuda radi.
Ja mećem sam sebi bojler
:mad:
Link to comment
9 hours ago, Jumanji said:

Nemaju ovi elektricara, pitala sam juce.
Pa majkovicu imala sam bojlere do sada, nikada problem nije bio sa strujom emoji54.png

nađi električara. treba da otvori razvodnu kutiju ispod plafona a iznad prekidača za bojler, razveže vod ka bojleru i veže kako ga treba. tebi zvuči komplikovano ali je prosto. imala si sreće, što reče frile.

Link to comment

Roditelji obnavljaju ogradu u selu I sledeci korak im je da ukucaju nekih 500 perdika ( ne znam da li je ovo lokalizam ili "prava" rec) fakticki 1000+ eksera. Mislio sam da im uzmem neki pistolj za eksere. Da li ima neko preporuku I da li to uopste znacajno olaksava posao ( u smislu da nisu teski I da se lako koriste) ?

Link to comment
25 minutes ago, Lezilebovich said:

Roditelji obnavljaju ogradu u selu I sledeci korak im je da ukucaju nekih 500 perdika ( ne znam da li je ovo lokalizam ili "prava" rec) fakticki 1000+ eksera. Mislio sam da im uzmem neki pistolj za eksere. Da li ima neko preporuku I da li to uopste znacajno olaksava posao ( u smislu da nisu teski I da se lako koriste) ?

 

Olaksava dosta posao.Ali pored pistolja ti treba i kompresor posto su oni pneumatski.

 

Link to comment
29 minutes ago, Lezilebovich said:

Roditelji obnavljaju ogradu u selu I sledeci korak im je da ukucaju nekih 500 perdika ( ne znam da li je ovo lokalizam ili "prava" rec) fakticki 1000+ eksera. Mislio sam da im uzmem neki pistolj za eksere. Da li ima neko preporuku I da li to uopste znacajno olaksava posao ( u smislu da nisu teski I da se lako koriste) ?

U sta ukucavas?

Ako sam skontao renoviranje, ako je matoro, a tvrdo drvo, bojim se da bi neka jeftina sprava za "jednokratnu" upotrebu mogla zakazati

A kapiram da neces uzeti profi alat za taj jedan put

 

Ako imas vremena, nije 1000 eksera nista strasno ni rucno

Link to comment

pretpostavljam da se radi o tarabi. ja bih aku - bušilicom i burgijom malo tanjom od eksera bušio rupe pa zakucavao. biće dobro da seima partner sa one strane da drži "kontru" drugim čekićem.

Link to comment

A ako već buši rupe, možda bi hol šrafovi (šrafovi za drvo) bili zgodnije rešenje. S običnom šrafilicom ide brzo a i većina manjih podesivih bušilica može tako da se koristi

Link to comment

Pneumatski ekseras da valja je preskupa opcija za jednu upotrebu.A i treba ti kompresor velike litraze koji ce da isprati ekseras i snagom i pre svega kapacitetom, a ne da zakujes 10kom pa da cekas da napuni bocu i tako u krug.Dakle Hobi varijante mogu samo da te namuce.

 

Imas i aku verzije ali se ne isplate za jednu upotrebu. 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...